IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Výrobce praček Primus slaví 100. výročí úspěšné historie v Příboře na Novojičínsku

Email Tisk PDF
Do města na severní Moravě a rodiště Sigmunda Freuda přijel belgický premiér Yves Leterme spolu s belgickou velvyslankyní v ČR, její excelencí Renildou Loeckx, a dalšími hosty při příležitosti oslav 100. výročí výrobce profesionální prádelenské techniky, společnosti Primus, která zde má vývojovou a výrobní centrálu. Před dvaceti lety firma vstoupila do společnosti ROMO a.s. se sídlem ve Fulneku, která se tak stala jednou z prvních firem se zahraničním kapitálem v regionu. V roce 1998 firma přesídlila z pronajatých prostor ve Fulneku do nově zakoupeného objektu v Příboře.

„Šlo o jednu z největších investic v tomto regionu s velkou nezaměstnaností. V současné době zaměstnáváme již přes 500 zaměstnanců, disponujeme vlastním oddělením vývoje a konstrukce a rozsáhlými výrobními kapacitami,“ uvedl generální ředitel příborské firmy Jan Vleugels. I přes rozsáhlé investice v České republice však společnost rozhodně své ambice neomezuje pouze na ni. Prosadila se v silné konkurenci na náročných západních trzích v USA, Velké Británii, Francii a dalších více než 100 zemích světa. „Firma vyváží více než 95 procent své produkce, avšak poptávka po profesionální prádelenské technice je i v České republice, vzhledem k dobře rozvinuté sociální sféře, jako jsou nemocnice, lázně, domovy důchodců, jesle, dětské domovy atd., poměrně vysoká. Dále poptávku také ovlivňuje rozvíjející se turismus nejen v České republice, kde velké množství hotelů a restaurací žádá naše výrobky, což nás samozřejmě těší,“ dodal Jan Vleugels.

Primus CE vyrábí skutečně profesionální prádelenskou techniku již více než 75 let a zařadil se mezi její přední výrobce v Evropě se silným zastoupením v Severní Americe, Asii a na Blízkém východě. Výsledkem získaných zkušeností a know-how je kompletní řada výrobků vynikající kvality. „Disponujeme vlastním oddělením pro vývoj a design, které má v současné době téměř 60 zaměstnanců s roční investicí vyšší než 2,5 milionu Euro,“ uvedl Vleugels.

Všechny stroje jsou konstruovány tak, aby byly bezpečné a energeticky úsporné a zároveň splňovaly ty nejvyšší nároky kladené na zpracování materiálu. Společnost, jejíž výroba je soustředěna do velmi moderního výrobního závodu v České republice, mimo jiné vyrábí průmyslové prádelenské stroje pro hotely, restaurace, nemocnice, sanatoria, samoobslužné mincovníkové prádelny a komerční prádelny. Produkce pokrývá celé spektrum vybavení prádelny od odpružených praček s vysokými otáčkami odstředění, přes neodpružené pračky, hygienické bariérové odpružené pračky, až po profesionální bubnové sušiče a korytové i válcové žehliče.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 wood 2014-11-27 20:09
Today, I went to the beachfront with my kids.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She
placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab
inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is completely off topic but I had to tell
someone!
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3


Newsflash

Domácí kino vedle krbu

krb-tvJednoúčelová místnost domácího kina s krbem? Takový projekt se stal finalistou soutěže Home of the Year Awards 2009, kterou pořádá americký magazín Electronic House. Neobvyklé řešení kina designéři umístili do místnosti, které obvykle mívá multifunční využití jako společenský či obývací pokoj.