IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

O Informační centrum Obnovitelné zdroje je neustále zájem

Email Tisk PDF

Hradec Králové, 3. srpna 2011 - Do Informačního centra Obnovitelné zdroje v Hradci Králové se v prvním pololetí letošního roku podívalo celkem 7392 návštěvníků.

 

„Nejvíce zájemců o obnovitelné zdroje přišlo v březnu a v květnu, kdy se naše Informační centrum účastnilo akce u příležitosti Světového dne vody a Královéhradecké muzejní noci. V květnu navíc naši expozici shlédl jubilejní čtyřicátý tisící návštěvník od otevření v květnu 2008," říká průvodce Vladimír Hanuš.

Není moc míst, kde by turisté, studenti, děti a všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů, měli možnost podívat se současně do informačního centra a do skutečné vodní elektrárny. Skupina ČEZ tuto možnost nabízí  v Informačním centru Obnovitelné zdroje, které je součástí budovy malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové.

Návštěvníci zde uvidí zajímavou expozici o využití větrné, vodní, geotermální, sluneční energie a energie vzniklé spalováním biomasy. Zároveň si zkusí vyplnit kvíz nazvaný Tajemství 100 let ukryté na Hučáku. Průvodci centra mají v programu i prohlídku provozu samotné elektrárny.

„Každý rok připravujeme pro naše návštěvníky něco nového, v letošním roce to je například dvacetiminutový film Malé vodní elektrárny na Labi. A na období letních prázdnin jsme vyhlásili fotografickou soutěž na téma Obnovitelné zdroje energie," dodává průvodkyně Petra Hrdličková.

Informační centra Skupiny ČEZ je možné nalézt po celé České republice. Nejstarší v Jaderné elektrárně Dukovany bylo otevřeno v roce 1994. Osmým v pořadí je právě Informační centrum v Hradci Králové, jehož hlavním motivem je výroba ekologické elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Nejmladší centrum bylo otevřeno v listopadu 2009 v Elektrárně Ledvice.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #2 Klara 2017-05-16 01:24
Glad to be one of several visitants on this awe inspiring web site :D.
 
 
0 #1 we-vibe 4 plus 2015-01-30 12:34
I'm not sure why but this web site is loading incredibly slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Newsflash

Nové funkce systému Synco living společnosti Siemens – odečet údajů o spotřebě energií a vody

siemensSpolečnost Siemens rozšířila funkční vybavení systému Synco living pro automatizaci domácnosti o nové funkce. K dispozici jsou dvě nové „bytové centrály“ s typovým označením QAX903 a QAX913, které kromě inteligentního řízení soustav vytápění, větrání a klimatizace, resp. ovládání osvětlení, rolet a žaluzií nyní navíc umožňují odečítat údaje o spotřebě energií a vody. Se systémem Synco living tak lze snížit spotřebu energie v bytech a rodinných domech až o 30 %, aniž by byl ovlivněn komfort domácího prostředí.