IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

O Informační centrum Obnovitelné zdroje je neustále zájem

Email Tisk PDF

Hradec Králové, 3. srpna 2011 - Do Informačního centra Obnovitelné zdroje v Hradci Králové se v prvním pololetí letošního roku podívalo celkem 7392 návštěvníků.

 

„Nejvíce zájemců o obnovitelné zdroje přišlo v březnu a v květnu, kdy se naše Informační centrum účastnilo akce u příležitosti Světového dne vody a Královéhradecké muzejní noci. V květnu navíc naši expozici shlédl jubilejní čtyřicátý tisící návštěvník od otevření v květnu 2008," říká průvodce Vladimír Hanuš.

Není moc míst, kde by turisté, studenti, děti a všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů, měli možnost podívat se současně do informačního centra a do skutečné vodní elektrárny. Skupina ČEZ tuto možnost nabízí  v Informačním centru Obnovitelné zdroje, které je součástí budovy malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové.

Návštěvníci zde uvidí zajímavou expozici o využití větrné, vodní, geotermální, sluneční energie a energie vzniklé spalováním biomasy. Zároveň si zkusí vyplnit kvíz nazvaný Tajemství 100 let ukryté na Hučáku. Průvodci centra mají v programu i prohlídku provozu samotné elektrárny.

„Každý rok připravujeme pro naše návštěvníky něco nového, v letošním roce to je například dvacetiminutový film Malé vodní elektrárny na Labi. A na období letních prázdnin jsme vyhlásili fotografickou soutěž na téma Obnovitelné zdroje energie," dodává průvodkyně Petra Hrdličková.

Informační centra Skupiny ČEZ je možné nalézt po celé České republice. Nejstarší v Jaderné elektrárně Dukovany bylo otevřeno v roce 1994. Osmým v pořadí je právě Informační centrum v Hradci Králové, jehož hlavním motivem je výroba ekologické elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Nejmladší centrum bylo otevřeno v listopadu 2009 v Elektrárně Ledvice.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #2 Klara 2017-05-16 01:24
Glad to be one of several visitants on this awe inspiring web site :D.
 
 
0 #1 we-vibe 4 plus 2015-01-30 12:34
I'm not sure why but this web site is loading incredibly slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

srpen 2017
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3


Newsflash

Positro: chytrý dům HAIDY uspoří energii až o třetinu

Haidy-smSystém inteligentního bydlení HAIDY ušetří finanční náklady na spotřebu energií až o třetinu, uvedli ve středu v první den veletrhu FOR ARCH v Praze zástupci firmy Positro, která systém dodává. Děje se tak díky optimálnímu přizpůsobení chodu domácnosti potřebám uživatele a také aktivní „spolupráci“ domu s okolním prostředím. Systém HAIDY uživateli poskytuje aktuální přehled o spotřebě všech spotřebičů a okruhů v domácnosti. Umožňuje aktivně ovládat jednotlivé části domu i spotřebiče s největším podílem na energetické náročnosti bydlení. Úspora energie v tomto případě dle měření společnosti PRE dosahuje 15 až 30 %.