IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Zdroje informací o domácí automatice

Email Tisk PDF

netpro.czKde najdu další konkrétní informace o problematice inteligentních domů? Jakou techniku k tomu potřebuji? Kdo mi to zrealizuje? Kolik to může stát? Odpovědi na tyto otázky dnes nejsnáze zjistíme na internetu. Krom toho, že je dobré sledovat magazín IT Dům, na Googlu vás první vyhledané linky zavedou na stránky několika předních českých firem, které systémy nabízejí.

Smarthouse

inels

Netpro
Netpro

 

 

Z mnoha stránek mě zaujala prezentace firmy Smarthouse www.smarthouse.cz, která srozumitelně a poměrně přímočaře vysvětluje k praktické užití systému i laickému zájemci. Mají tu představen vzorový dům i včetně kalkulace.

 

 

 

 

 

Další prezentací, která stojí za to, jsou stránky www.inels.cz o systému iNELS od firmy ELKO EP, kde je navíc zajímavá flashová vizualizace funkčnosti domu, sice možná trošku složitější, ale dost objasní, o co jde.

 

 

 

 

Zmíníme zde také provedení projektu IQ House na stránkách www.netpro.cz českého výrobce Netpro Systems. Krom realizace inteligentních domů, dodávají hodně docházkové systémy do podniků a také nabízejí inteligentní pivní výčepy. Firma je z Plzně.

 

 

 

 

 

Poslední z dnešního doporučení internetových prezentací je www.iqdum.cz. Je to minimalistický web, propagující kromě poradenských služeb a vlastních realizací, hlavně knihu Inteligentní dům, a také asi nejsrozumitelněji ze všech vysvětlí možnosti praktického využití nejrůznějších technologických vymožeností. Do systému zapojuje také a to poměrně významně prvek zábavy - hudbu a domácí kino. Zmíněná kniha Inteligentní dům může být základním studijním materiálem pro toho, kdo to s inteligentním domem myslí vážněji. O ní připravíme do některého z příštích článků stručnou recenzi.

 

Stejně tak dalším zdrojům zejména ze zahraničí a dalším otázkám naznačeným v úvodu se vrátíme v některém z dalších článků. Pokud máte tip na nějaké jiné zajímavé stránky k tématu, napište je do komentáře pod článek nebo mailem do redakce.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Související články

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3