IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Bezpečnost dětí: test chůviček – u některých hrozí ztráta dohledu nad dítětem

Email Tisk PDF

Elektronické dětské chůvičkyJedním z pilířů inteligentního domu je bezpečnost. A nejvíce nás zajímá bezpečnost našich dětí. U malých dětí to lze částečně řešit i odděleně samostatnými přístroji, kterým se říká elektronické dětské chůvičky (anglicky baby monitor). Časopis dTest, který vydává Občanské sdružení spotřebitelů TEST, provedl test dvanácti elektronických dětských chůviček. Jak to dopadlo? Mezi testovanými modely nalezl i takové, u nichž hrozí náhodné přepnutí nebo ztráta signálu, a následně tedy ztráta kontroly nad dítětem.

Na elektronické dětské chůvičky rodiče spoléhají ve chvíli, kdy se nacházejí v odlehlé části bytu, případně potřebují zaběhnout k sousedům či na zahradu. Může se ale také stát, že se spoléhají marně, uvedlo v tiskové zprávě sdružení. Některé modely, jako H + H MBF 1213 nebo Vivanco Babyfon BM440 Eco Plus totiž při náhodném přepnutí kanálu či při ztrátě signálu na daný problém neupozorní. „Klid rodičů pak může být vystřídán nepříjemným překvapením po vstupu do dětského pokoje,“ komentovala Ida Rozová, šéfredaktorka časopisu dTest.

Dalším rizikem těchto přístrojů, které se v testu projevilo, je možnost vzájemné interference. Náchylnější k tomu jsou modely pracující na systému přenosu na velmi krátkých vlnách (FM), kde hned tři přístroje prokázaly velmi vysokou náchylnost. Naopak minimální riziko rušení hrozí u chůviček s technologií DECT, což je digitální přenos na frekvenci 1900 MHz. Jediné dva přístroje vybavené touto technologií, tedy Philips SCD 525/00 a dvoucestná chůvička Chicco, vykázaly vůbec nejnižší odolnost vůči rušení ze všech testovaných přístrojů.

Obávaným strašákem mnohých rodičů je elektrosmog. Dle názoru některých kritiků dětských chůviček by neměly být v okolí dětí vyzařovány rádiové vlny, a tudíž by se neměly chůvičky využívat. V reakci na podobná varování začali někteří výrobci hovořit o odstínění svých výrobků a využití tzv. eko režimu. Ida Rozová ale podobné obavy vyvrací: „Ani nejsilnější z testovaných přístrojů nepřekročil hranici šesti procent maximálního povoleného výkonu, a většina z nich dosahovala hranice mnohem nižší. V době, kdy leckterá domácnost disponuje silnou bezdrátovou počítačovou sítí, je tento problém nesmyslně zveličován.“

Další informace viz vydání 7/2011 časopisu dTest, nebo na http://www.dtest.cz/testy-vyrobku-86/test-chuvicek

 

Elektronické dětské chůvičky

Elektronické dětské chůvičky (Ilustrační foto - public domain - Joris)

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 madden mobile 2017-05-16 15:54
I think the admin of this site is genuinely working hard for
his website, for the reason that here every information is quality based data.
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Newsflash

Ozvučení moderního domova - 1. díl o zvuku

712715_blog-smAudiovizuální technika je dnes nedílnou součástí našich domovů. Jsme zvyklí si po práci odpočinout při oblíbeném filmu z DVD nebo Blue Ray disku, při poslechu oblíbené hudby z CD, rádia nebo iPodu. Nastává však otázka, jakým způsobem integrovat všechna tato zařízení do vašeho domova. Přinášíme první díl volného seriálu o využití audiotechniky v domácnosti, který připravujeme ve spolupráci s firmou Home Audio Design.