IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Typy stínící techniky: žaluzie a markýzy

Email Tisk PDF
zaluzie-smVěděli jste, že žaluzie, resp. vnitřní nebo venkovní žaluzie jsou podle odborníků nejefektivnější formou stínící techniky, protože jsou schopny odstínit obvykle více než 80 procent slunečního záření? Žaluzie je možné ovládat buď manuálně, nebo s využitím elektrických zařízení, které dokážou reagovat na intenzitu slunečního záření, či větru, a nastavovat tak polohu a sklon žaluzií. Pro koncového spotřebitele je tím zajištěn maximální komfort bez potřeby manuálního zásahu.

Je zřejmé, že intenzivní sluneční záření a ostrý vítr mají podstatný vliv na životnost venkovních žaluzií. Proto se vyplatí investovat do kvalitních materiálů s dlouhou životností, které dlouhodobě odolávají venkovním vlivům. Co se týče využití venkovních žaluzií, tak venkovní žaluzie je možné použít prakticky všude – jak v rámci rodinných domků, tak např. v rámci výrobních hal či administrativních budov.

Lamely venkovních žaluzií je možné objednat v různých barevných odstínech, stejně jako vodící lišty, držáky vodících lišt a krycích plechů. Venkovní žaluzie jsou pak následně montovány přímo na okno, fasádu domu či do předem připraveného otvoru pod fasádou. Na budovu můžeme umístit i samonosné žaluzie odsazené od budovy na držácích vodících lišt, tento způsob se nazývá fasádní žaluzie.

V rámci stínící techniky, resp. protisluneční ochrany se můžeme také setkat s markýzami. Tato protisluneční ochrana dokáže účinně zastínit terasy, balkony a vytvořit tak příjemné podmínky pro příjemné posezení ve stínu. Markýzy nacházejí uplatnění také nad výkladními skříněmi, kde chrání vystavené zboží před sluncem a jeho zářením a zároveň tak zákazníkům zajišťují příjemnou prohlídku zboží. Markýzy také poměrně výrazně zlepšují designový efekt a vzhled obchodních domů, restaurací a rodinných domů. Zajímavou možností využití markýz jsou reklamní plochy, kde mohou posloužit jako zajímavý propagační artikl.

Stejně jako u žaluzií, tak i u markýz je možné ovládat buď manuálně, nebo s využitím elektroniky, která je schopna reagovat na venkovní vlivy, tedy automatiky reagovat na slunce či povětrnostní situaci a plynule samostatně dle situace nastavovat markýzu.

Žaluzie a markýzy je možné vybírat ze široké škály, jednotlivé varianty se pak liší konstrukcí, způsobem ovládání, barevným provedením a především parametry odstínění.

Informaci poskytla firma ŽALUZIE NEVA s.r.o., specialista na žaluzie a markýzy.

AddThis Social Bookmark Button
 

Související články

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4


Newsflash

Pračky se zásobníkem na prášek na 4 měsíce
Aqualtis_s_Auto_Dose_sytmem-smVýrobce domácích spotřebičů pod značkou Hotpoint-Ariston přišel s praktickou novinkou v podobě zásobníku na prací prášek a aviváž u praček a sušiček řady Aqualtis. Na dlouho se tak lze zbavit nutnosti doplňovat prací prášek či aviváž, nepořádku kolem pračky a nebezpečí pro malé děti v podobě pracích prostředků. Stačí vložit prádlo, zapnout a pračka se postará o zbytek.Výrobce uvádí, že zásobník stačí na 4 měsíce.