IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Na trh inteligentních domů vstupuje rakouský Loxone: jsme jednodušší a levnější

Email Tisk PDF

tiskov_zprva-smNa český a slovenský trh s domácí automatizací expanduje rakouská společnost Loxone Electronics GmbH, která se prezentuje jako Apple inteligentních domů. Firma uvádí, že nastoluje jiný standard než dosud často nabízené komplikované, drahé a složité sběrnicové řešení.

Jednatel firmy Loxone Thomas Moser k tomu říká: „Když jsem před 3 roky začal plánovat stavbu rodinného domu, byl jsem velice nespokojen se stávajícími řešeními pro inteligentní domy. Všechna řešení byla komplikovaná, neohebná a hlavně velice drahá. To byl pro nás jasný podnět k tomu najít novou lepší cestu.“

tiskov_zprva-s

Jeden z důvodů, proč založit společnost Loxone, bylo také vymyslet řešení, které bude založené na MiniServeru a ne na sběrnici. Srdcem řešení od Loxone je malá zelená krabička, která se jednoduše instaluje do rozvodné skříně. Obsahuje plnohodnotný MiniServer, přes který se ovládají všechny jednoduše naprogramované funkce od žaluzií až po alarm. Záleží na uživateli, který nástroj použije k ovládání jeho domácnosti – konvenční vypínače na zdi, iPhone, iPod, iPad, jiný dotykový přístroj, PC a nebo například stařičký mobilní telefon 6310i.

K celému řešení byl vyvinut velice silný konfigurační software, který je flexibilní a zároveň maximálně jednoduchý, aby pozdější úpravu zvládl bez problémů i uživatel domu. Programování je založeno na plně parametrizovatelných, předpřipravených blocích, díky kterým je celý proces programování a následnému případnému upravování zábavou. A tak si zakladatelé přejí, aby se o jejich řešení, díky jeho inovativnosti, mluvilo jako o „Applu inteligentních domů“.

schma_komponent-s

Když se člověk podívá na osobní automobily, tak vidí, co je to komfort: elektrická okna, klimatizace, tlačítka na volantu, parkovací senzory a další. Porovnáme-li to s našimi domácnostmi, musíme usoudit, že zde paradoxně panuje rozdílná situace. V autě si pohodlně nastavíme požadovanou teplotu, ale v ložnici si zdravou teplotu na spánek dopřejeme jen málokdy.

Ovládat stínící techniku pohodlně z gauče, stmívat světla přes iPod a podobně, zůstává pro mnohé pouhým přáním. Technika v automobilech je mnohdy dražší a složitější, než řešení pro inteligentní domy. Proč? Vždyť v domácnosti trávíme daleko více času... "Zamysleli jsme se nad touto otázkou a vyvinuli vlastní řešení, které je jednoduché, cenově dostupné a výkonné," vysvětluje jednatel.

Milan Randl (zástupce pro ČR a SR) k tomu dodává: „S inteligentním ovládáním domu od Loxone dostanete nejenom komfort, pocit bezpečí a přehled nad celým domem, ale pomůže vám snížit náklady na provoz domu. Regulace vytápění, využívání denního světla, odpojování elektrických žroutů od sítě - zdražování energie nezastavíte, ale její spotřebu ano!“

O společnosti Loxone

Loxone, založena 2008, je rakouská společnost, která výrábí řešení pro inteligentní domy a domácí automatizaci založené na MiniServeru.

O zakladateli

Thomas Moser byl spoluzakladatelem evropského lídra v oblasti biometrického přístupového systému (ekey) a zde byl zodpovědný za vývoj produktů. Stejně je tomu tak i u Loxone.

Více viz www.loxone.cz a nebo www.loxone.com/blog-cz


AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Newsflash

Konference Inteligentní digitální domácnost 2011: inteligentní dům už není budoucnost, ale realita

siemens-smLetošní konference Inteligentní digitální domácnost 2011 na veletrhu FOR ARCH v Praze se po letech nenesla příliš v duchu předpovídání budoucnosti, ale byla víc o prezentaci jednotlivých firem, které mají za sebou více či méně konkrétních realizací inteligentních domů na různých úrovních a za různé ceny. Odborníci se v přednáškách shodovali v tom, že trh inteligentních domů existuje a že ho čeká velký růst. Potřeba vysvětlovat veřejnosti praktické výhody chytrých domů, tedy evangelizovat, byla dalším styčným bodem ve všech vystoupeních konference, kterou dnes pořádal časopis Sdělovací technika a jejímž mediálním partnerem byl i náš magazín IT Dům.