IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Robotický vysavač Samsung NaviBot

Email Tisk PDF

vysavac-robotSamsung si připsal ocenění pro svůj robotický vysavač Samsung NaviBot (SR8855). Vysavač získal s výsledkem 92,6% nejvyšší ohodnocení v testech prestižního německého časopisu Emporio Test Magazine (ETM). V testu, kterého se zúčastnilo osm robotických vysavačů, vynikl Samsung Navibot především díky své vysoké výkonnosti, uvedl jeho výrobce ve zprávě pro tisk.

Každý robotický vysavač podstoupil testy v šesti kategoriích: Dokumentace (kvalita přípravy a vysvětlení návodu), Vybavení, Manipulace (rychlost a pečlivost úklidu), Funkčnost (kvalita úklidu pomocí programů), Výkon úklidu (kvalita odstraňování prachu) a Baterie. Jako absolutní vítěž se Samsung NaviBot umístil v kategoriích Dokumentace, Manipulace a Výkon úklidu. V poslední zmiňované kategorii – Výkon úklidu – porovnával časopis ETM kvalitu uklízení robotických vysavačů také z hlediska charakteru uklízené plochy. Při těchto testech získal Samsung NaviBot maximální možný počet bodů (pět z pěti) za úklid dřevěných podlah. Dále porazil své konkurenty (čtyři z pěti bodů) v úklidu koberců. Uklidil největší část plochy, sesbíral uvízlé částečky a důkladně vysál hrany a rohy místnosti.

Německý časopis ETM navíc označil Samsung NaviBot pro jeho unikátní navigační systém Visionary MappingTM za vysoce inovativní produkt. Díky tomuto systému, který pomocí širokoúhlé kamery nasnímá až 30 snímků za sekundu, si robotický vysavač dokáže vytvořit vlastní virtuální mapu místnosti. Je proto schopen vyhodnotit, kde se v místnosti přesně nachází, kde jsou rozmístěny předměty a kde je postavena dokovací stanice. Na rozdíl od běžných robotických vysavačů tak pracuje Samsung NaviBot maximálně sytematicky, a tedy mnohem účiněji a rychleji. Ve spojení s 38 senzory, pomocí nichž se chytře vyhne překážkám, nenarazí do nábytku nebo nespadne ze schodů, je tak Samsung NaviBot nejenom vysoce efektivní, ale také bezpečný pomocník při úklidu domácnosti.

Robotický vysavač Samsung NaviBot získal uznání také za rychlé vysypávání a jednoduché používání funkce Virtual GuardTM.Virtual Guard™ vytváří virtuální zeď nebo bránu. Zatímco Virtuální zeď zabrání vysavači vstoupit tam, kde není vítán, Virtuální brána určuje pořadí úklidu. Robotický Samsung NaviBot však není jediný z řady vysavačů společnosti Samsung, který získal skvělé ocenění od německé odborné veřejnosti.

 

Model klasického podlahového vysavače Samsung SC1200 se velice dobře umístil v testu vysavačů časopisu STIWA Test Magazine. Konkrétně tento časopis testoval 11 vysavačů kategorie střední třídy, přičemž se zaměřil celkem na 4 aspekty. V kategorii Ekologické vlastnosti získal Samsung SC1200 nejvyšší známku “velmi dobrý”. V ostatních třech (Vysávání, Ovládání a Odolnost) druhou nejvyšší možnou známku. Celkově tak byl Samsung SC1200 ohodnocen v porovnání s ostatními vysokou známkou 2,2.

vysavac-klasicV České republice se prodává alternativa testovaného modelu - Samsung SC62E0, který se liší od modelu SC1200 pouze barvou, vyšším příkonem a hubicí. Vysavače společnosti Samsung jsou tak velmi kvalitní nejen způsobem zpracování, ale také díky mnoha užitečným funkcím, které usnadňují úklid domácnosti. Tento fakt dokládají všechny trhy včetně německého, který je tradičně považován za velmi náročný.

Orientační cena bezsáčkového robotického vysavače Samsung NaviBot je 12 990,- Kč (vč. DPH). Orientační cena sáčkového vysavače Samsung SC62E0 je 4 490,- Kč (vč. DPH).

Robotické i klasické vysavače prodává náš partnerský internetový obchod - viz proklik přes výlohu v pravém sloupci magazínu IT Dům - sekce Bílé zboží, Vysavače, případně Robotické vysavače.

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #5 Vlastimil 2011-03-26 21:09
Výborný pomocník pokud funguje, po pěti měsících provozu najednou nenajede do nabíjecí stanice, nebo najede, ale stanice nesepne a nenabíjí a on okamžitě odjíždí pryč.
jsem z toho rozladěn, musím ho reklamovat:(
 
 
0 #4 Petra Němcová 2011-03-09 14:21
Je vynikající, před měsícem jsem si ho koupila a můžu všem doporučit. Dostane se všude, vysaje koberce i podlahy, a nemusíte se o něj vůbec starat. Jediná jeho nevýhoda je, že má malý koš na nečistoty. Po každém použití ho musíte vysypat :( Doporučuji všem vyzkoušet, tady si ho můžete zapůjčit. http://www.roboticky-vysavac.cz/ Manžel mi ho nejdřív rozmlouval a teď chce koupit i ten na vytírání :)
 
 
0 #3 Monika 2011-03-09 14:20
http://owebu.bloger.cz/Hardware-a-mobily/Roboticky-vysavac-Ecovacs-D58?km=a#kom_318864
 
 
0 #2 Vlasta 2010-11-15 10:16
Citace Lenicka:
Je to výborný stroj! Já jsem ho koupila zde www.digiplus.cz/roboticky-vysavac-fun-beat-vacusmart-700-red/ a musím jen doporučit!!!


Vysaje skutečně vše? Je robustní? Bojím se, že to bude nějaký plastový výrobek, který se po 6 měsících rozpadne. a za Samsung dát skoro 12 000,- je fakt hodně.
 
 
0 #1 Lenicka 2010-07-18 22:17
Je to výborný stroj! Já jsem ho koupila zde www.digiplus.cz/roboticky-vysavac-fun-beat-vacusmart-700-red/ a musím jen doporučit!!!
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

leden 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4


Newsflash

Zámek domovních dveří bez klíčů na otisk prstu - řešení z Rakouska

1219736432-ekey_TOCAhome_mother_child-smZámek na otisk prstu je jedním z nejsledovanějších témat našeho magazínu. Tentokrát jsme se podívali za hranice do Rakouska na firmu ekey biometric systems, která se prezentuje jako evropská jednička v oboru. Nabízí široké použítí svého řešení od vchodových dveří po dveře do gáráže nebo vrata na zahradě a systémy bezpečnostních alarmů.