IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Odpovědi na čtenářské dotazy na zámek na otisk prstu

Email Tisk PDF

zamekotisk2smPožádali jsme výrobce, aby se vyjádřil k dotazům na zámek na otisk prstu, které položil minulý týden jeden z čtenářů magazínu IT Dům pod článkem o tomto produktu. Podívejte se na celý dnešní článek, jaké jsou odpovědi.

Co se stane, když přijdu domu a nepůjde elektrický proud?

Bezpečnostní zámek na otisk prstu je poháněn tužkovými bateriemi, samozřejmě vhodnější jsou lepší baterie. Vydrží až 8 000 otevření dveří, což je v běžné rodině rok a čtvrt používání. Zámek vydává včasnou signalizaci vybití baterií. Po výměně baterií paměť zůstává.

Třeba v praxi - když chci vymazat "tchyni", asi musím mít někde papír se seznamem kódů, komu co patří, že?

Číslo = jméno. Samozřejmě v manuálu je číselný seznam. Máte pravdu.

Jak je to s certifikací pro pojišťovny? Chápou to jako jeden bezpečnostní zámek? Takže u trochu vyššího pojištění, kde potřebuji dva zámky, stejně musím mít ještě klíč?

Bezpečnostní zámek na otisk prstu Achát je certifikovaný, samozřejmě každá pojišťovna má jiná kritéria, ale běžně s produktem neměli zákazníci u pojišťovny problém. Samozřejmě třetí záložní zařízení zámku je fabka s bezpečnostní půlvložkou ve 3. bezpečnostní třídě.

Co dělat, když někdo záměrně poškodí skener? V případě normálního zámku, když mi někdo nacpe špendlíky do vložky, zavolám zámečníka a on si poradí v podstatě s jakoukoliv vložkou. Co zde?

Samozřejmě máte fabku s klíčem, který si někde uchováte. Od doby, co prodáváme zámky na otisk prstu, žádný vandal náš zámek nezničil. Samozřejmě máme servis a náhradní díly.

Jak spolehlivě skener funguje, když mám ruce studené v zimě, zpocené v létě...? Nebo u samozamykacích systémů - budu pracovat na zahrádce a budu mít ruce od hlíny... Je možné si například nasnímat pro jistotu více prstů?

Standardní paměť je 50 otisků, můžete mít navoleno kolik chcete prstů. Scaner je spolehlivý, identifikace 1s. Druhé záložní zařízení je přístupový kód. Samozřejmě jde navolit průchozí režim.

Jakou garanci dává výrobce, že opravdu neexistuje náhodná možnost odemknutí cizí osobou? Asi by se dalo položit více otázek... Jinak systém mě zajímá, mám malé děti a to neustálé řešení klíčů mě nebaví.

Otisk máte identický. Otevření otiskem jinou osobou je nemožné.

 

Odpovídal Vít Němeček ze společnosti SUNCOM CZ, s.r.o. Původní článek o zámku na otisku prstu s výše odpovězenými otázkami čtenáře je: Zámek domovních dveří bez klíčů na otisk prstu

V případě dalších otázek na toto či jiná témata se ptejte přímo zde na webu nebo napiště redakci na adresu v kontaktu.

zamekotisk

Zámek Achát na veletrhu FOR ARCH 2010

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 bling iphone cases 2014-05-25 18:25
A person essentially assist to make critically articles I
would state. This is the very first time I frequented your web
page and thus far? I amazed with the research you made to make this actual post incredible.
Fantastic job!
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Newsflash

Co je vícezónové ozvučení? - 2. díl o zvuku

revoxsmV minulém díle jsme si představili obecné možnosti ozvučení a ovládání moderního domova. Co vše je ale třeba k tomu, abyste si mohli vychutnat v prvním díle popsané pohodlí? Na to budeme společně hledat odpověď v následujících dílech našeho seriálu. Tentokrát si popíšeme, co takové vícezónové ozvučení (v anglicky mluvících zemích je používán termín multiroom audio) vlastně je a jaké technologie se pro jeho vybudování používají.