IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Inteligentní dům od Schneider Electric na veletrhu Aqua-therm 2009

Email Tisk PDF

foto_2_aquathermsmÚsporné pohodlí. Tato dvě slova mají vystihovat systém inteligentní elektroinstalace KNX od společnosti Schneider Electric, který je k vidění také na veletrhu Aqua-therm tento týden do soboty 28.listopadu 2009 v Praze Letňanech.

Společnost Schneider Electric, která je dodavatelem řešení pro komplexní automatizaci budov, založených na tzv. inteligentních technologiích, vydala ke své expozici zprávu, v níž zdůrazňuje, že systém KNX dovoluje řídit provoz budovy či domácnosti jednoduše, bezpečně, s maximálním komfortem a hlavně levněji. „Pokud například chceme vytvořit příjemnou atmosféru při večerním posezení s přáteli, dokážeme to stiskem jediného tlačítka na dálkovém ovládači. Jedinou operací tak nastavíme příjemnou intenzitu osvětlení, zatáhneme žaluzie, určíme požadovanou teplotu v místnosti a zvolíme oblíbenou hudbu,“ vysvětluje základní funkci systému KNX Jana Kaňovská ze společnosti Schneider Electric.

foto_1_aquatherms

Systém KNX automaticky nastavuje osvětlení podle požadavků uživatelů. Stará se o ochranu proti nadměrnému slunečnímu svitu nebo bouřkám pomocí řízení stínicí techniky (žaluzie, rolety apod.), které reagují na signály z čidel osvětlení a větru. Individuálně řídí teplotu v jednotlivých místnostech. Automaticky tlumí vytápění během noci a v případě, že jsou okna otevřena, ho zastaví úplně. To samozřejmě podle ní umožňuje výrazně snížit náklady na topení, a to až o 30 procent.

foto_2_aquatherms

Centrální vypínač u vstupních dveří, reprezentovaný například stylovou řadou Unica, umožňuje při odchodu z domu odpojit všechny vybrané zátěže. Naopak při delší nepřítomnosti, třeba dovolené, spouští KNX funkce, které vytváří dojem lidské přítomnosti v domě. Veškeré zařízení v budově lze ovládat také prostřednictvím vzdáleného přístupu, pomocí PC, PDA nebo uživateli oblíbené dotykové obrazovky. „KNX je navíc velmi flexibilní. I po několika letech je možné přizpůsobit elektroinstalaci novým požadavkům, doplnit systém o další prvky, a to vše bez nutnosti sekání zdí, “ dodává Jana Kaňovská.

foto_3_aquatherms

Na veletrhu Aqua-therm v Praze Letňanech (24. - 28.11., hala 3, stánek 307) předvádí společnost Schneider Electric i další produkty pro inteligentní domácnosti jako je například Unica AirLink - technologie, která pro dálkové ovládání elektrických přístrojů využívá rádiový signál. K vidění jsou také tradiční vypínače a zásuvky Unica, včetně nejnovější řady Quadro. Produkty včetně cen je možné zhlédnout i na internetových stránkách www.vypinac.cz.

Viz: www.schneider-electric.cz

O výstavě Aqua-therm v Kalendáři na našem webu IT Dům: Aqua-therm

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31