IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Windows 7 a inteligentní domácnost

Email Tisk PDF

Windows7smNové Windows 7, které byly s podporou masivní kampaně minulý týden uvedeny na světový trh, mají umožňovat i přirozené spojení s jinými přístroji a moderními technologiemi v inteligentní domácnosti. Například tiskárnami, jinými počítači a notebooky, televizory, projektory, hudebními systémy, telefony, kamerami a fotoaparáty.

Počítač vybavený Windows 7 do nich může vysílat soubory, filmy, hudbu i fotografie. Veškerou audiovizuální zábavu v domě má jít tak tak uřídit z jednoho počítače.

 

Windows7_Zarizeni_a_tiskarny

Windows 7: takové je rozhraní v nových windows pro propojení s dalšími přístroji

Funkce Přehrát, která je novinkou v systému Windows 7, usnadňuje přehrávání hudby a videa v jiných síťových počítačích, televizi nebo stereu po celém domě. "Stačí kliknout na skladby, které si chcete užít, nebo je přidat do seznamu skladeb programu Windows Media Player 12 a kliknout na funkci Přehrát na – a je z vás DJ," vysvětluje se na stránkách Microsoftu. Funkce Play To funguje i v jiných počítačích se systémem Windows 7 a zařízeních označených logem „Kompatibilní s Windows 7“. Funkce Domácí skupina má uživatele zbavit strachu ze sdílení souborů a tiskáren v domácí síti. "Propojte dva nebo více počítačů se systémem Windows 7 a funkce Domácí skupina usnadní automatické zahájení sdílení hudby, obrázků, videa a dokumentů v knihovnách s ostatními členy vaší domácnosti," píše Microsoft. Některé funkce fungují jen v některých dražších edicích.

Viz: windows.microsoft.com

Podívejte se na jedno z mnoha propagačních videí, které je zaměřeno právě na využití Windows 7 v moderní domácnosti:

 

 

U Windows je to další pokus proniknout též právě do domácností a domácí zábavy. Krom toho, že o něco takového pokoušely předchozí  zatracované Windows Vista z roku 2007, byl to před tím systém Windows Media Center, který se jako nadstavba nad Windows XP pokoušel přenést počítač do prostředí televizní obrazovky.

V roce 2006 pak Microsoft předvedl futuristický projekt Microsoft the Home of the Future, jako vizi domácnosti budoucnosti. V ukázkové domácnosti mohli zájemci vidět, jak systém ovládá vstup do domu přes bezpečnostní otisk dlaně, jak slouží k řízení chodu kuchyně pomocí snímaní miniaturních RFID (Radio Frequency Identification) čipů třeba na pytlíku mouky z obchodu, dokáže zobrazit recept na bábovku přímo na kuchyňské desce, displej domácí meteorologické stanice se zobrazí v zrcadle, abychom se mohli při oblékání podívat, co si máme vzít na sebe. Ovládání barvy osvětlení interiéru  lze hlasem, stejně jako  řízení dalších přístrojů, displejů, monitorů a velkplošných obrazovek pro promítání domácí zábavy.

Viz: televizní reportáž MSNBC: video.msn.com

Tisková zpáva o Microsotf Home z roku 2006: www.microsoft.com

A také prezentace Microsoft the Home of the Future na Youtube:

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3