IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Siemens: Cenově výhodný vstup do světa automatizace domácnosti

Email Tisk PDF

55002_Starter_kit300dpismSiemens přišel na trh s bezdrátovou sadou Starter kit pro regulaci prostorové teploty, která umožňuje snížit náklady za vytápění bez ztráty komfortu. Vynaložená investice se uživatelům sady Starter kit brzy vrátí, uvedl koncern 29. září 2009 v tiskové zprávě, podle níž je to příležitost pro cenově výhodný vstup do světa automatizace domácnosti.

Sada obsahuje centrální jednotku, na níž lze nezávisle nastavovat požadovanou prostorovou teplotu pro dvě zóny a současně volit provozní režim z nabídky komfortní, útlumový nebo ochranný. Lze tudíž individuálně regulovat teplotu ve dvou místnostech.

Při přepnutí na program „Prázdniny“ nebo při použití funkce „Krátká nepřítomnost“ se sníží požadovaná teplota. Během nepřítomnosti obyvatel tak lze ušetřit značné množství energie. Na displeji centrální jednotky se zobrazují veškeré informace o aktuálním nastavení systému. Jednotka bezdrátově ovládá až šest servopohonů regulačních ventilů na topných tělesech. Servopohony nastavují ventily na topných tělesech tak, aby v místnosti byla udržována požadovaná teplota.

Celý systém pracuje bezdrátově a spouští se pouhým stisknutím tlačítka. Jako zdroj energie slouží běžně dostupné tužkové baterie typu AA, provozní náklady jsou tak minimální. Široká nabídka adaptérů zaručuje, že regulační servopohony je možné zkombinovat s termostatickými ventily všech běžných značek. Při použití sady Starter kit tedy zpravidla není nutné měnit regulační ventily. Nainstalované servopohony regulačních ventilů lze při případném pozdějším rozšíření na systém Synco living pro automatizaci domácnosti začlenit beze změny.

Jsou-li regulační ventily delší dobu v nečinnosti, mohou zatuhnout. Aby se tomu zabránilo, ventily se automaticky pravidelně otevřou a zase zavřou (funkce ochrany proti zatuhnutí ventilů). Prostředky vynaložené na pořízení a provoz sady Starter kit se vrátí v podobě snížení nákladů na energii, uživatel systému navíc méně zatěžuje životní prostředí, uvádí Siemens ve své tiskové zprávě. Počítačová simulace provedená společností Siemens ve spolupráci s vysokou technickou školou v Luzernu ukázala, že při použití sady Starter kit lze v porovnání s tradičními vytápěcími soustavami ušetřit – v závislosti na nastavených funkcích – až 30 % energie.

Kit lze využít především při renovacích, obtížných podmínkách pro montáž na stěnu (pískovec, sklo, atd.), když je proměnné uspořádání místností (změna vybavení, různý nábytek) i v nových budovách.

Starter Kit s jednou prostorovou jednotkou QAW912 a jedním regulačním servopohonem SSA955 nabízí např. velkoobchod Unimarcz.cz za cca 6900 Kč bez DPH, Kit se 4 servopohony SSA955 ve slevě za 11499 Kč bez DPH.

Více informací viz : www.siemens.cz a www.unimarcz.cz.

55002_Starter_kit300dpis

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 http://www. 2014-10-08 10:38
Usually I do not read post on blogs, however I wish to say that this write-up vvery presssured mee tto try and do so!
Your writing taste has been surprised me. Thanks, very
great post.
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3