IT Dům

magazín: Inteligentní dům

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma

10 tipů jak na domácí technologie od sdružení CEDIT

Email Tisk PDF

cediaCEDIA (Custom Electronic Design & Installation Association) - mezinárodní obchodní sdružení společností, které se specializují na navrhování a instalaci elektronických systémů pro domácnosti, zveřejnilo 10 tipů a rad, jak se rozhodovat při nákupu domácí elektroniky a zařizování inteligentního domu:

 1. Dráty nade vše … i pro bezdrátová spojení – jestli stavíte nebo renovujete dům, začněte s plánem na propojení kabeláží pro budoucí potřeby. Dráty jsou potřeba i jako podpora pro bezdrátová zařízení. Protože nikdo nemůže zaručit směr budoucího vývoje, profesionálové z CEDIA radí spoléhat na technologie, které lze na horizontu vývoje dohlédnout.

 2. Trvejte na integrovaných systémech – ujistěte se, že elektronické přístroje, které kupujete, mohou být propojeny dohromady a ovládány jedním uživatelsky přívětivým řídícím systémem. Systémy, které vzájemně komunikují, zjednodušují váš život a uklidňují mysl, když “dohlížejí” na váš dům.

 3. Integrujte ovládání světel a vytápění – ekologické postupy se sekávají s našimi potřebami. Dostaňte maximum s co nejmenší energetickou spotřebou. Integrace systémů poskytuje možnost automatického energeticky účinného řízení, které šetří váš čas a peníze.

 4. Myslete s vaší peněženkou, ale nechte se vést hlavou – kvalita a dlouhodobý výhled jsou vlastnosti nejvíce šetřící náklady, které lze vložit do domu.

 5. Kupte si zkušenosti, ne krabici – najděte si dodvatele, který vám umožní ozkoušet celý systém nebo přinejmenším nejvíce využívané části. Jen málo odborníků má čas prozkoumat a ohodnotit veškeré součástky hardware. Je proto moudřejší se zaměřit na koncový výsledek a vybrat si řešení dle celkové funkčnosti a účelnosti.

 6. Zjednodušte si ovládání – uživatelsky jednoduchý dálkový ovládač pro všechny přístroje lze najít pro jakýkoli systém. Dokonce si ho můžete naprogramovat dle vašich osobních potřeb, aby vám perfektně vyhovoval. Nové technologie nabízejí ovládání z jiných přístrojů a dokonce z internetového prohlížeče kdekoli na světě.

 7. Zvyšte svá očekávání – váš domácí elektronický systém je veliká investice a vy si zasloužíte, abyste s ním byli spokojeni. Profesionálové z CEDIA vám poskytnou možnost volby rozšíření, navrhnou vhodný design, zajistí kompletní instalaci a především domácí servis vašich systémů.

 8. Myslete "zeleně" – užitím ekologických postupů můžete ušetřit peníze, když budete mít energeticky účinnější systém a pomůžete šetřit planetu. Zeptejte se profesionálů, jak můžete postupovat "zeleně" u vás doma.

 9. Zajistěte, aby odborníci pracovali pro vás společně – maximalizujte možnosti vašeho domácí elektronického systému tím, aby váš architekt, stavebník, interiérový designér spolupracovali s dodavatelem elektronického systému od začátku plánovacího procesu.

 10. Poraďte se s profesionálem – dnešní integrované elektronické systémy rostou, vyvíjejí se a mění průběžně, stále se přidávají nové zábavní, komfortní a bezpečnostní prvky. Vyberte si dodavatele elektronického systému, kterému můžete důvěřovat a který bude podporovat vaše potřeby po léta. Dlouhodobý vztah s jednou profesionální firmou maximalizuje možnosti a užitek vašeho domácího elektronického systému. Najděte si profesionálního partnera s certifikátem CEDIA ve vašem okolí na www.cedia.org.

Zdroj v angličtině: www.cedia.net

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3