IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Spuštěna encyklopedie ŠetrnéBudovy.cz

Email Tisk PDF

setrnebudovysm.czDalším zdrojem informací týkajících se problematiky inteligentního domu by mohla být dnes v Praze slavnostně spuštěná internetová encyklopedie ŠetrnéBudovy.cz. Na stránkách www.setrnebudovy.cz ve formě wikipedie, kam přispívá znalostmi internetová komunita, má vzniknout jakési centrum výměny informací na dané téma.

Ve výčtu námětů je: architektura, řízení a inženýring budovy, šetrné chování uživatele budovy, úsporná technická zařízení budov, šetrné stavební materiály k životnímu prostředí, ekonomika šetrných staveb, sociologie okolo šetrnosti staveb, kvalita užívání budovy - vnitřní mikroklima, obnovitelné a alternativní zdroje energie na budovách, legislativa a hodnocení udržitelnosti stavby v oblasti výstavby budov, případové studie kvalitních staveb.

Viz: www.setrnebudovy.cz

setrnebudovy.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

září 2017
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1


Newsflash

Klimatizace do bytu či domku: jaké jsou, jaké vybrat a co stojí?

karma_klimatizace_k09-smV letních horkých dnech je aktuální otázka, zda si do svého bytu či domu nepořídit klimatizaci. Jaké jsou možnosti? Základem klimatizace s funkcí chlazení je kompresorový chladící okruh (podobně funguje chladnička). Mezi dalšími funkcemi domácích klimatizací je: vytápění, odvlhčování, ionizování či filtrace. Složitější klimatizace ovlivňují další parametry vzduchu v místnosti, např. můžou vyměnit vydýchaný vnitřní vzduch za vzduch venkovní (větrání) nebo dokážou zvýšit vlhkost místností.