IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Interní komunikační systém inComm

Email Tisk PDF

inComm-smInterní komunikační systém inComm pro bytové domy a rezidenční projekty, který umožňuje komunikaci mezi recepcí a obyvateli a obyvateli navzájem pomocí televize, představila v těchto dnech firma Insight Home, a.s. V systému, který dle své tiskové zprávy nabízí společnost jako jediná na českém trhu, má navíc každý obyvatel přes inComm přístup na své vyúčtování, nabídku služeb poskytovaných v rámci areálu i mimo něj, přístup na internet a elektronickou poštu, možnost sledovat venkovní kamery, televizní a satelitní kanály a půjčování filmů.

inComm poskytuje na obrazovce TV přijímače přístup k široké škále služeb. Uživatel si dálkovým ovladačem může nastavit buzení pomocí televizoru, objednat různé služby v rámci rezidence i mimo ni (čistírnu, restaurace, sauna, kadeřník, masáže, umytí auta apod). Z recepce rezidence je možné posílat cílené vzkazy jednotlivým uživatelům nebo definovaným skupinám, vysílat evakuační zprávu v případě požáru či jiného nebezpečí. Uživatelé mohou pomocí TV přijímače posílat on-line požadavky na opravy nebo informovat o závadách, které je potřebné odstranit.Uživatel se může kdykoliv podívat na stav svého účtu (energie, nájem, atp.).

Pomocí bezdrátové klávesnice, vybavené funkcí počítačové myši, může mít uživatel přístup na internet, který se mu zobrazí na obrazovce televizoru. Veškerý přenos dat uvnitř rezidence probíhá po koaxiálním rozvodu TV signálu a UTP. Další možností zábavy a relaxace jsou různé stolní a arkádové hry, ev. videohry, které je možné si na obrazovce televizoru zahrát pomocí herních konzolí, patřící do volitelné části systému.

Umožňuje uživatelům sledování nejnovějších filmů z nabídky velkých filmových společností Pay TV dle předem stanoveného programu. Provozovatel si může volně stanovit cenu a libovolně definovat přístupová práva uživatelů. V ceně filmů poskytnutých v rámci inComm jsou obsažené i licenční poplatky na promítání filmů. Je možné též nakonfigurovat i libovolný TV nebo satelitní program jako placenou službu. Video na vyžádání umožní uživateli, aby zhlédnul film v době, kterou si zvolí on sám. U placených kanálů je možné nastavit i krátkou dobu ukázky zdarma.

K systému inComm lze  připojit webovou kameru, která přenáší živý obraz z libovolně zvoleného vnitřního či venkovního bodu, může se nainstalovat na střeše domu malá meteorologická stanice, která on-line přenáší snímané údaje o povětrnostních podmínkách na obrazovky televizorů. K jednotlivým stránkám nabídky je možné přiřadit různé zvukové efekty či hudbu a přes obrazovku může být zobrazen běžící text v libovolném formátu.

 

Více viz: www.insighthome.eu

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31