IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Solární energie
Solární energie
AddThis Social Bookmark Button


Štítkování budov bude platit, poslanci přehlasovali veto prezidenta

Email Tisk PDF

penb-sBudovy se budou označovat energetickými štítky podobně jako elektrospotřebiče, poslanci při středečním jednání přehlasovali veto prezidenta Václava Klause k zákonu o hospodaření energií.

AddThis Social Bookmark Button
 

Platforma pro OZE: Evropská komise řeší stop stav připojování ekologických elektráren v České republice k síti

Email Tisk PDF

EvropskaKomise_OZESdružení podnikatelů ve fotovoltaice bránící se legislativnímu omezování svého podnikání tzv. Platforma pro OZE (obnovitelné zdroje elektřiny) oznámila, že Evropská komise řeší stop stav připojování ekologických elektráren v České republice k síti.

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Nový projekt chce registrací na internetu chránit solární elektrárny před krádežemi

Email Tisk PDF

registr-solarnichpanelu-smNový internetový projekt na ochranu solárních elektráren a panelů Registr solárních elektráren a solárních panelů spustil v těchto dnech propagaci. Podle ní mohou být krádeže solárních panelů minulostí, pokud majitelé registrují své jednotlivé solární panely a veřejnost se dozví o tomto projektu. Policie, soudy, pojišťovny a úřady již byly podle provozovatelů nové služby informovány.

AddThis Social Bookmark Button
 

Fotovoltaika: Ústavní stížnost na zrušení dodatečného zdanění fotovoltaiky, a spor fotovoltaiků a vlády

Email Tisk PDF

solarnipanel-smÚstavní stížnost na zrušení dodatečného zdanění fotovoltaiky avízovala na tento týden skupina senátorů iniciovaná KDU-ČSL. Současně Česká fotovoltaická průmyslová asociace (CZEPHO) na tiskové konferenci argumentovala, že "domácí solární elektrárna se rodině vyplatí - významně jí sníží účet za elektřinu a zajistí částečnou energetickou nezávislost. Rozdíl mezi domácností se solární elektrárnou a bez ní je 35 tisíc korun ročně." A že tomu, aby solární energie pomáhala české energetice, brání stopstav na připojení těchto zdrojů do energetické sítě. V reakci na to se vyslovil ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS), "jestliže dnes asociace prohlašuje, jak výhodné by bylo pro domácnosti mít na střeše vlastní solární elektrárnu, zapomíná k tomu dodat, že výhodné to bude jen v případě státem dotovaných cen.

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Levné solární panely jsou rizikem, varuje HiTechSolar

Email Tisk PDF
solarnipanel-smLehce nabyl, lehce pozbyl. Toto rčení se může stát realitou řady producentů solární energie, kteří se snaží za každou cenu ušetřit nákupem co nejlevnějších technologií, varovala firma HiTechSolar v tiskové zprávě, kterou vydala v těchto dnech. Pořízení linky na výrobu fotovoltaických panelů není dnes složité. Výrobcem panelů se s trochou nadsázky může stát kde kdo. Bohužel této neodborné "garážové" výrobě také často odpovídá kvalita panelů a následný výkon elektráren, uvádí firma.
AddThis Social Bookmark Button
 


Strana 1 z 3

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31