IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Konference Biomasa&Energetika za účasti Mirka Topolánka a Martina Bursíka: rady i pro rodinné domy

Email Tisk PDF

peleta-doma-smŠestnáctý ročník konference Biomasa&Energetika se věnoval i problematice domkářů a jejich řešení vytápění biomasou. Konferenci uspořádalo České sdružení pro biomasu BIOM.cz v Praze 29. listopadu 2011 a mezi mnoha vystupujícími byli i expremiér Mirek Topolánek a exministr životního prostředí Martin Bursík.

Přibližně tři stovky účastníků si mohly vyslechnout názory odborníků ze všech oborů zabývajících se biomasou. Vrcholem dopolední části byly přednášky Martina Bursíka a Mirka Topolánka. Prvně jmenovaný porovnával českou energetiku s těmi ostatními v rámci EU. Topolánek zase ve své prezentaci kritizoval současný stav: "Podnikatel v oblasti OZE je dnes pro běžného občana
hochštapler toužící po rychlém zbohatnutí na úkor společnosti." Současně ale míní, že je důležité biomasu využívat efektivně. V této souvislosti zdůraznil, že bez využití tepla je energetické využití biomasy neefektivní.

V odpoledním programu pak došlo především na témata z praxe a použitelné v domácnostech respektive v rodinných domech. A to byla problematika pelet a kotlů, o které mluvili Vladimír Stupavský ze sdružení právnických osob Klastr Česká peleta, který mj. prezentoval ukázky řešení vytápění domácností a rodinných domů, a Marek Řebíček z firmy CDP.cz s.r.o., která dopravuje dřevěné palivo do domů. Ten mj, v prezentaci uvedl, že v roce "2012 bude ideálním zákazníkem pro topení peletami majitel staršího rodinného, který topí uhlím či dřevem" - má již kotelnu a sklad na topivo - dobrý přístup nákladního auta, umí obsluhovat kotel, pelety jsou komfortní, čisté.

Z prezentace, kterou měl Vladimír Stupavský, Klastr Česká peleta:

 

peleta-doma

Seznam prezentací viz stránky pořadatele: biom.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


Newsflash

Co je to inteligentní dům?

inteligentnidumAutomatika v domě? Kamerové a bezpečnostní systémy hlídají před zlodějem. Regulace tepla šetří energii. Automatické ovládání světel pomůže v noci najít toaletu. Když dítě nedorazí včas ze školy, dostanete na mobil esemesku. Po probuzení může být připravena v kuchyni ohřátá káva. Večer jedním hlasovým pokynem spustíte film v domácím kině, který ale můžete sledovat i třeba v koupelně.