IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Konference Biomasa&Energetika za účasti Mirka Topolánka a Martina Bursíka: rady i pro rodinné domy

Email Tisk PDF

peleta-doma-smŠestnáctý ročník konference Biomasa&Energetika se věnoval i problematice domkářů a jejich řešení vytápění biomasou. Konferenci uspořádalo České sdružení pro biomasu BIOM.cz v Praze 29. listopadu 2011 a mezi mnoha vystupujícími byli i expremiér Mirek Topolánek a exministr životního prostředí Martin Bursík.

Přibližně tři stovky účastníků si mohly vyslechnout názory odborníků ze všech oborů zabývajících se biomasou. Vrcholem dopolední části byly přednášky Martina Bursíka a Mirka Topolánka. Prvně jmenovaný porovnával českou energetiku s těmi ostatními v rámci EU. Topolánek zase ve své prezentaci kritizoval současný stav: "Podnikatel v oblasti OZE je dnes pro běžného občana
hochštapler toužící po rychlém zbohatnutí na úkor společnosti." Současně ale míní, že je důležité biomasu využívat efektivně. V této souvislosti zdůraznil, že bez využití tepla je energetické využití biomasy neefektivní.

V odpoledním programu pak došlo především na témata z praxe a použitelné v domácnostech respektive v rodinných domech. A to byla problematika pelet a kotlů, o které mluvili Vladimír Stupavský ze sdružení právnických osob Klastr Česká peleta, který mj. prezentoval ukázky řešení vytápění domácností a rodinných domů, a Marek Řebíček z firmy CDP.cz s.r.o., která dopravuje dřevěné palivo do domů. Ten mj, v prezentaci uvedl, že v roce "2012 bude ideálním zákazníkem pro topení peletami majitel staršího rodinného, který topí uhlím či dřevem" - má již kotelnu a sklad na topivo - dobrý přístup nákladního auta, umí obsluhovat kotel, pelety jsou komfortní, čisté.

Z prezentace, kterou měl Vladimír Stupavský, Klastr Česká peleta:

 

peleta-doma

Seznam prezentací viz stránky pořadatele: biom.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Nejbližší události

Žádné události

Kalendář událostí

prosinec 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Newsflash

Moderní design: Černá bílá technika

quadriosmV moderní kuchyni a koupelně nesmí chybět moderně navržené spotřebiče s moderním designem. Donedávna bylo možné sehnat pouze bílou techniku, dnes už se ale situace změnila a obchody plné bílých ledniček a praček už nejsou pravidlem. K bílým spotřebičům se totiž objevilo množství elegantních černých protějšků. Rozdělení domácí techniky na bílou a černou přestává v jistém smyslu platit. Pokud máte rádi změnu, není problém pracovat na bílém notebooku a mít doma bílou televizi. Jídlo můžete skladovat v černé ledničce a prát v černé pračce. Řada designérů radí: Nebojte se pustit si do domácnosti elegantní černou, je stylová a zrovna teď jednoznačně trendy.