IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 12 results found.
Tag: Inteligentní dům Ordering
content
(Audio/video/TV)
Toshiba - Personal-TV - rozpoznává, kdo sedí před obrazovkou

Toshiba Europe GmbH představila letos zjara novou řadu chytrých a perzonalizovatelných televizorů s LED obrazovkou: série UL863. Přístroj umožňuje funkci tzv. Personal-TV, což je schopnot identifikovat pomocí rozpoznání tváře, kdo sedí před televizorem, a automaticky vybrat jeho personalizované nastavení zvuku, jasu, barev apod.

 

Pondělí, 06. červen 2011
(Audio/video/TV)
Panasonic: 3D mánie začíná v dubnu
Necelý rok po premiéře 3D technologie na světových výstavách zahajuje společnost Panasonic prodej prvních plazmových Full HD 3D televizorů na českém trhu.
Pondělí, 19. duben 2010
(Audio/video/TV)
Samsung odstartoval 3D domácí zábavu na českém trhu

Společnost Samsung oznámila, že přichází jako první na český trh s uceleným portfoliem 3D produktů, které nabízejí kompletní 3D řešení pro domácí zábavu. Samsung uvedl, že v portfoliu má  nyní televizory vybavené 3D technologií (LED TV, LCD TV i plazma), Blu-ray přehrávače, Blu-ray domácí kina a aktivní 3D brýle.

Úterý, 13. duben 2010
(Audio/video/TV)
CES 2010: Nejlepší 3D televize je plazma Panasonic

Na největším veletrhu spotřební elektroniky (CES 2010) ocenila odborná novinářská porota mezi všemi 3D televizory od nejvýznamnějších hráčů na trhu řadu 3D plazmových televizorů Panasonic Viera TC-PVT25, a to hned dvakrát – jako Nejlepší televizor roku 2010 a Nejlepší výrobek výstavy vůbec. Třetí trofej si Panasonic odnesl za inovace. Jak uvedla vítězná firma tento týden, "3D revoluce, kterou rozpoutala společnost Panasonic už před rokem, kdy jako první na světě představila svůj plazmový 3D Full HD televizor, nabrala na obrátkách na nedávno konaném veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 v Las Vegas".

Čtvrtek, 18. únor 2010
(Audio/video/TV)
Samsung: Tenké plazmové HDTV pro rok 2010

Všechny televizory nového portfolia ultratenkých plazmových HDTV Série 8000, 7000 a 6500 společnosti Samsung, které představila na nedávném veletrhu CES v Las Vegas, ( o kterém jsme psali zde na IT Dům 7. ledna 2010), jsou vybaveny technologiemi, které mají poskytovat prvotřídní kvalitu obrazu, pokročilé možnosti připojení ke službě Internet@TV a splňovat přísnou normu EnergyStar 4.0 – to vše v tenkém provedení. Tenkost televizorů dosahuje „něco málo přes dva palce“. Prémiové Série plazmových televizorů (8000 a 7000) obsahují patentovaný vestavěný 3D procesor Samsung, který dodává domácímu sledování televize zcela nový rozměr, uvedla firma v nedávno zvěřejněné zprávě. 58 palcový model Série 7000 získal na veletrhu CES 2010 ocenění Innovations Honoree.

Pondělí, 08. únor 2010
(Audio/video/TV)
Panasonic představuje největší 3D televizor na světě

Panasonic představil 3Dtelevizor, který by měl být největší na světě a mohl by se hodit pro opravdu veliká domácí kina. Nový 152palcový NeoPDP televizor Panasonic má věrně zprostředkovat realitu přesně tak, jak ji vnímali tvůrci filmu. Panel s téměř 4metrovou úhlopříčkou a odezvou 0,001 ms poskytuje krystalicky čistý obraz s více než 68 miliardami barev a s ním i dokonalý a autentický 3D zážitek, uvádí ve zprávě, kterou firma v těchto dnech zveřejnila. "S revolučními technologickými parametry tak tato novinka nejen posouvá dosavadní možnosti 3D, ale s přehledem bortí i mýty o vysoké spotřebě plazmových televizorů." Při zachování stejné hodnoty jasu si totiž má vystačit jen se čtvrtinou energie v porovnání s modely před třemi roky.

Pátek, 05. únor 2010
(Audio/video/TV)
Největší světový veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas: 3D televize atd.

Největší veletrh spotřební elektroniky na světě Consumer Electronics Show (CES) začal dnes v Las Vegas. Z hlediska technologií pro domácnost jsou asi z nejvýznamnějších prezentace třírozměrných televizí. Po roce od prvního uvedení této technologie na loňském ročníku CES se 3D televizory začínají stávat realitou. Jedním z nejaktivnějších je Samsung, který nyní v Las Vegas uvedl nový kompletní systém třírozměrného domácího kina přenášející systém kina IMAX do obýváku. Současně manažeři Samsungu vybaveni speciálními 3D brýlemi představili kompletní řadu třírozměrných televizorů: 3D LED, LCD i plazmových obrazovek.

Pátek, 08. leden 2010
(Audio/video/TV)
Audioreflektor: zvuk slyší jen ti, pro které je určen a zaměřen

Technologie Audiospotlight, která šíří zvuk podobně jako paprsek světla a slyší ho jen ti, kteří stojí pouze v linii šíření, je novinkou nedávnou prezentovanou na pražském veletrhu For Arch. Jakmile stojíte o metr vedle, není nic slyšet. Zde se nabízejí různé možnosti využití v chytrých domech: třeba v jeho bezpečnostních systémech nebo v oblasti audiovizuálního pohodlí, zvuk slyší jen ti, pro které je určen a zaměřen.

 

Úterý, 08. prosinec 2009
(Audio/video/TV)
iDNES zjišťuje trendy v domácí elektronice: od LED televizorů až po retro gramofony

Aktuálními předvánočními trendy v domácí elektronice mají být ultratenké televizory s přístupem na internet, set-top boxy s nahráváním a Blu-ray přehrávače. Podobně v kurzu jsou i internetová rádia nebo levné retro gramofony, uvedl v rubrice bydlení web idnes.cz, který zjišťoval situaci prodejců domácí elektroniky.

Pátek, 04. prosinec 2009
(Audio/video/TV)
DIGITEX: z domácí technologie především LCD televize a domácí kina

Z moderních technologií pro domácí využití to byly především velkoplošné LCD televize a domácí kina, které lákaly pozornost návštěníků veletrhu DIGITEX, který dnes začal na výstavišti v Brně.

Čtvrtek, 05. listopad 2009
(Audio/video/TV)
Home Cinema Praha: největší výstava o domácí zábavě v ČR

„Uvidíte nejlepší obraz, uslyšíte nejlepší zvuk“ tímto sloganem láká návštěvníky pátý ročník výstavy Home Cinema Praha 2009, která začala ve čtvrtek pro profesionály  a od dneška do soboty 17. října 2009 je určena pro veřejnost. Účastní se zde více než 40 vystavovatelů z oblasti videa a domácího kina, audia, High End, instalací, řídicích systémů a nově také televizního vysílání v HD TV a car programu. Hlavním tématem pátého ročníku je nová generace Blu-ray přehrávačů a BD disků, která v kombinaci s Full HD LED televizory nebo digitálními projektory již plně využívá všechny přednosti formátu; navíc po připojení k internetu poskytne originální funkce jako BD Live nebo další interaktivní prvky.

Pátek, 16. říjen 2009
(Audio/video/TV)
Televize estetickým prvkem v klasické kuchyni

Jak nejlépe architektonicky zakomponovat televizi do klasické kuchyně je námět dnešního článku na americkém webu Electronic House. Řešení, kterým zakomponovali tvůrci televizor s dalším audio video zařízením do klasické takřka empírové kuchyně, se dostalo do finále soutěže Home of the Year 2009.

Čtvrtek, 25. červen 2009

Newsflash

Domácí automatizace skrze silové rozvody 230V
X10_1smZajímavý a u nás nepříliš rozšířený je systém domácí automatizace X10, který používá k přenosu dat stávající silové rozvodné sítě 230V. Jednotlivé součásti systému jsou zapojeny do této sítě pomocí běžné normalizované zástrčky. Není nutno instalovat žádnou speciální datovou kabeláž, což přináší výhodu finančních i časových úspor a umožuje zřídit domácí automatizaci i do starších rodinných domů a bytů.