IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 29 results found.
Tag: Inteligentní dům Ordering
content
(Aktuality)
Konference a seminář Inteligentní budovy: 31. března a 12. dubna Brno

Odborné nakladatelství Sdělovací technika pořádá u příležitosti mezinárodního veletrhu AMPER 2011 tradiční konferenci s názvem Inteligentní budovy 2011 (čtvrtek 31. března, Business Centrum II, pavilon E, Výstaviště Brno). Osmý ročník se mimo jiné zaměří na aktuální otázky integrace nových koncepcí energetického managementu, na technologie inteligentních elektroinstalací a měření spotřeby elektrické energie, elektronické komunikace, zabezpečovací systémy majetku i osob a automatizační procesy v moderní soukromé i investiční výstavbě, v komerčních i průmyslových budovách, zdravotnických zařízeních, obchodních domech i hotelových komplexech. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 23. březen 2011
(Aktuality)
Konference Inteligentní budovy 2011 - 31. března v Brně

Tradiční konference nakladatelství Sdělovací technika s názvem Inteligentní budovy 2011 se uskuteční ve čtvrtek 31. března v Brně coby součást doprovodného programu mezinárodního veletrhu AMPER 2011. Osmý ročník této konference se zaměří mimo jiné na aktuální otázky integrace nových koncepcí energetického managementu, na technologie inteligentních elektroinstalací a měření spotřeby elektrické energie, elektronické komunikace, zabezpečovací systémy majetku i osob a automatizační procesy v moderní soukromé i investiční výstavbě, v komerčních i průmyslových budovách, zdravotnických zařízeních, obchodních domech i hotelových komplexech. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Sobota, 19. únor 2011
(Aktuality)
Senzor 8 v 1 od Smart-HDL

Senzorový modul, který v sobě skrývá osm funkcí, představila čínská firma Smart-HDL (High Definition Living). V tiskové zprávě, kterou v těchto dnech našemu webu IT Dům zaslala, uvádí, že senzor 8 v 1 je zařízení modulu, který lze nainstalovat například na strop místnosti. Zahrnuje 1. senzor pohybu, 2. snímač intenzity světla, 3. přijímač infračerveného signálu, 4. vysílač infračerveného signálu do prostoru 360 stupňů, 5. a 6. dva konektory pro připojení dalších senzorů v místnosti (např. okenní kontakt, kouřový detektor apod.) , 7. programovatelný prvek, 8. zónová bezpečnostní podpora.

Pátek, 04. únor 2011
(Aktuality)
Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr IDEA 2011
Společnost Terinvest spol.s.r.o., pořadatel největšího mezinárodního veletrhu elektroniky a elektrotechniky AMPER ve střední Evropě, který se koná 29.3.-1.4.2011 na Výstavišti v Brně, připravila pro 19.ročník tohoto veletrhu novou soutěž AMPER -IDEA 2011. Podle dlouhodobých průzkumů a vyjádření z řad investorů a podnikatelů, bylo zjištěno, že český trh v komunikaci mezi nositeli zajímavého podnikatelského plánu a investory silně zaostává za průměrem v jiných zemích EU. Přitom je zároveň všeobecně známo, že česká populace patří mezi výrazně nadprůměrnou v oblasti nápadů a chuti k podnikání, než jiné Evropské země.
Pátek, 07. leden 2011
(Aktuality)
IT  Dům: PF 2011
Vše nejlepší v roce 2011 přeje redakce magazínu IT Dům. A děkujeme za zájem a přízeň všem čtenářům a partnerům.
Sobota, 01. leden 2011
(Aktuality)
Automatický vánoční stromeček

Tématem našeho portálu pro dnešní den může být automatický vánoční stromeček. Podívejte se na řešení, jak by mělo jít postavit stromeček během pěti sekund.

 

Pátek, 24. prosinec 2010
(Aktuality)
Mezinárodní konference Obce a energetická efektivita v Evropě 2.–3.11. 2010

Mezinárodní konference Obce a energetická efektivita v Evropě se koná 2.–3. listopadu 2010 na Olomoucku. Akci pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s., v obci Horka nad Moravou. Smyslem konference je představit moderní projekty realizované ve veřejném prostoru obcí a měst. Efektivní řešení energetických úspor, environmentálně zaměřené projekty na podporu obnovitelných zdrojů energie a snížení emisí. Chytré energetické systémy, sluneční energie, biomasa, úsporné technologie, …

Úterý, 26. říjen 2010
(Aktuality)
Přípravy FOR ARCH finišují, bude zde i konference Inteligentní digitální domácnost

Podzimní veletržní sezóna v Pražském veletržním ereálu Letňany byla úspěšně zahájena mezinárodním veletrhem SBĚRATEL, oznámila dnes veletržní společnost ABF s tím, že  v současné chvíli probíhají přípravy areálu na 21. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Jeho konání bylo v posledních měsících zpochybňováno v souvislosti se sporem mezi ABF a společností Terinvest, která mj. měsíc před zahájením veletrhu FOR ARCH dala na ABF návrh na konkurs. Na veletrhu FOR ARCH má 21.-25. září 2010 v pražských Letňanech vystavovat řada výrobců moderních technologií pro bydlení a chystají se zde také doprovodné akce z oboru našeho webu. Zejména pak konference Inteligentní digitální domácnost 2010, kterou opět pořádá nakladatelství Sdělovací technika v rámci veletrhů FOR ARCH 2010 a FOR ELEKTRO 2010 ve čtvrtek 23. září od 10 hodin a jejímž mediálním partnerem je i náš magazín IT Dům.

Čtvrtek, 09. září 2010
(Aktuality)
Eaton Tour 2010: tradiční technické školení pro projektanty a konstruktéry

Eaton Elektrotechnika, dodavatel technologií pro inteligentní domy, spustila registraci na jednodenní technická školení Eaton Tour 2010, která proběhnou v termínech od 14. září do 14. října ve 12 městech České republiky. Projektanti a konstruktéři se zde formou přednášek a školení seznámí nejen s produktovými novinkami ale i legislativními změnami týkající se elektrotechnického oboru. Vstup na školení je zdarma.

Pátek, 03. září 2010
(Aktuality)
Firmy z oboru fotovoltaiky krachují
Nepříznivé změny legislativy a pozastavení připojování fotovoltaických systémů si vybírají první daň, varovala v těchto dnech česká společnosti HiTechSolar, které se fotovoltaikou zabývá . Podle ní řada firem, jejichž hlavní činností je výstavba solárních elektráren, krachuje a roste počet případů, kdy společnosti uzavřou se zákazníky smlouvy, projekty však již nejsou schopny dokončit. Zákazníci mnohdy přicházejí o veškeré vložené investice.
Neděle, 29. srpen 2010
(Aktuality)
Výstava Domov a teplo 2010

Příležitost prohlédnout si moderní technologii - jako jsou tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace - bude za necelý měsíc na výstavě Domov a teplo 2010 v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Bude to již 16. ročník výstavy bytového vybavení, nábytku a tepla a je v termínu 9. - 12. září 2010 na tamním výstavišti.

 

Sobota, 14. srpen 2010
(Aktuality)
Schneider Electric uvedl nový design přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci

Firma Schneider Electric uvedla před prázdninami novou řadu systémových přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci KNX v designovém provedení Unica a Unica TOP. Výrobky charakterizuje sloganem: UNICA KNX – schopnosti a inteligence KNX ve spojení s krásou a elegancí designu UNICA.

Čtvrtek, 05. srpen 2010
(Aktuality)
Siemens představil novou kolekci vypínačů a zásuvek s ruční malbou

Siemens uvedl novou designovou kolekci vypínačů a zásuvek Delta miro Artist, která obsahuje unikátní barevné prvky pro stylové interiéry. Produktová řada vznikla ve spolupráci s Tomem Hoffmannem, mezinárodně uznávaným umělcem v oblasti špičkových bytových doplňků. Všechny rámečky byly vytvořeny exkluzivně pro společnost Siemens a každý z nich je malován ručně.

Čtvrtek, 22. červenec 2010
(Aktuality)

Americký magazín PC MAG.COM se v jednom z nejnovějších článků zamýšlí nad tím, zda lidé opravdu chtějí automaty do svých domovů. Podle něj musejí výrobci domácí automatice najít odpověď na otázku, proč by za to lidé měli platit. Snad by mohly zafungovat aplikace do mobilních telefonů, které mohou omezit počet ovladačů na nejrůznější přístroje, zamýšlí se mj. autor článku, podle kterého se systémy zabezpečení domova staly běžnými, ale domácí automazice nikoli.

Neděle, 13. červen 2010
(Aktuality)
V Praze - Kolovratech vzniká unikátní  projekt  výstavby nízkoenergetických  rodinných domů
Pražská společnost Insight Home, specializující se na realizace inteligentních domácností, informovala, že v místech s největším souvislým porostem zeleně v Kolovratech v Praze, kterým je lesopark Prknovka na západní straně Kolovrat, vzniká unikátní projekt výstavby nízkoenergetických rodinných domů.
Pátek, 04. červen 2010
(Aktuality)
Aktuální situace ve fotovoltaice: V ČR problémy, v Evropě se staví spíše na střechách a fasádách
V posledních měsících se objem rezervací výkonu u českých distributorů (ČEZ, E.ON, PRE, ČEPS) díky razantnímu postupu snížil podle předběžných kalkulací asi o 17 %! Zmizel tedy strašák spekulativních rezervací a trh se stává o něco přehlednější a předvídatelnější. Z platných smluv o rezervaci výkonu velká část projektů buď ještě stále nemá platné stavební povolení, nebo je provázejí jiné komplikace. „Velkou překážkou je nedostatek kapitálu na velké investice,“ říká David Vítek, generální ředitel NWT Computer - „dobře je to vidět na množství projektů, které jsou stále ještě na prodej, včetně stavebního povolení,“ dodává ještě Vítek. Většina rezervací tedy nebude využita v letošním roce se současnou výhodnou výkupní cenou, ale až v letech následujících, uvedla firma NWT Computer v tiskové zprávě. Nemalý podíl na současné situaci má i nedostatek panelů, střídačů a jejich vzrůstající ceny. Oproti tomu výkupní ceny energie ve většině zemí Evropy klesají.
Čtvrtek, 20. květen 2010
(Aktuality)
Light+Building ve Frankfurtu: dominovaly KNX a řízení energie

Systémy propojení prvků domácí automatizace na standardu KNX a řízení energie jako tahoun trhu dominovaly na nedávném mezinárodním veletrhu Light+Building ve Frankfurtu, píše v rozsáhlé reportáži evropský magazín HiddenWires, který se zabývá domácími technologiemi.

 

Středa, 12. květen 2010
(Aktuality)
HiTechSolar: Fotovoltaické žně končí, u stolu zůstanou jen ti nejlepší

Zkušení hráči vnímají současný stav jako vyčištění fotovoltaického záhonu od plevy! Fotovoltaický blázinec, boom sluneční energie, enormní nárůst počtu solárních provozoven, těmito slovy odborníci prorokovali vývoj fotovoltaiky v roce 2010. Byly jejich prognózy mylné? Začátek roku byl pro investice do výroby solární energie skutečně velmi výhodný. Ceny komponentů se rapidně snížily a výrazně se zkrátila doba návratnosti investic. Solární žně však netrvaly dlouho. V únoru je zmařily distribuční společnosti, které přestaly udělovat kladná stanoviska k žádostem o připojení nových solárních elektráren. Zkušení hráči na fotovoltaickém trhu toto opatření vnímají jako boj, ve kterém přežijí jen ti nejlepší. Spekulanti a firmy, kteří se na solárním boomu chtěli rychle přiživit, pravděpodobně skončí, předpovídá v tiskové zprávě společnost HiTechSolar, která se fotovoltaickými systémy zabývá.

Sobota, 08. květen 2010
(Aktuality)
Inteligentní sítě vstupují do České republiky
Energetická společnost ČEZ představila pilotní projekt „Smart Region“, vůbec první projekt tohoto typu v České republice. V průběhu pěti let ČEZ investuje půl miliardy korun do zavedení a testování inteligentních technologií v distribuční síti města Vrchlabí. V rámci tohoto unikátního projektu ČEZ do roku 2015 vybaví zhruba 4,5 tisíce vrchlabských domácností a podniků „chytrými“ měřidly energie, vybuduje infrastrukturu pro elektromobilitu, instaluje prvky automatizace a monitoringu distribuční sítě a efektivně zapojí do sítě lokální výrobní zdroje energie.
Středa, 05. květen 2010
(Aktuality)
Má erupce sopky na Islandu dopad na produkci solárních elektráren? * Loňský výbuch vulkánu na Aljašce snížil výrobu energie až o 15 %

Zprávy o nedávném výbuchu vulkánu na Islandu se objevily snad ve všech médiích. Sopečná erupce ovlivnila řadu oblastí lidské činnosti, z nichž nejvíce diskutované bylo omezení letecké dopravy. Pesimistické předpovědi hovoří o několikaměsíčním trvání těchto erupcí. Tato skutečnost by se velmi negativně mohla projevit také v poklesu produkce solárních elektráren v Česku. Odborníci na fotovoltaiku srovnávají změny po loňském výbuchu sopky na Aljašce, kdy zaznamenali snížení výroby energie až o 15%.

Úterý, 27. duben 2010