IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 14 results found.
Tag: Pro začátečníky Ordering
content
(Aktuality)
VELUX ČR upozornil na nepatrné riziko samovolného rozbití skla u některých výrobků a nabízí nové zasklení zdarma

Společnost VELUX Česká republika, s.r.o. vydala produktové upozornění, aby své zákazníky informovala o nepatrném riziku samovolného rozbití skla. Toto upozornění se týká zasklení s nejmenšími rozměry (o šířce 39 cm a menší), která jsou 8 až 14 let stará. Za určitých podmínek, zejména v zimním období, u nich může dojít k nepatrnému riziku samovolného rozbití vnitřního skla v důsledku imploze, a v některých případech může dojít k pádu skleněných úlomků.

Pátek, 17. červen 2011
(Aktuality)
IT  Dům: PF 2011
Vše nejlepší v roce 2011 přeje redakce magazínu IT Dům. A děkujeme za zájem a přízeň všem čtenářům a partnerům.
Sobota, 01. leden 2011
(Aktuality)
Automatický vánoční stromeček

Tématem našeho portálu pro dnešní den může být automatický vánoční stromeček. Podívejte se na řešení, jak by mělo jít postavit stromeček během pěti sekund.

 

Pátek, 24. prosinec 2010
(Aktuality)
Výstava Domov a teplo 2010

Příležitost prohlédnout si moderní technologii - jako jsou tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace - bude za necelý měsíc na výstavě Domov a teplo 2010 v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Bude to již 16. ročník výstavy bytového vybavení, nábytku a tepla a je v termínu 9. - 12. září 2010 na tamním výstavišti.

 

Sobota, 14. srpen 2010
(Aktuality)
Schneider Electric uvedl nový design přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci

Firma Schneider Electric uvedla před prázdninami novou řadu systémových přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci KNX v designovém provedení Unica a Unica TOP. Výrobky charakterizuje sloganem: UNICA KNX – schopnosti a inteligence KNX ve spojení s krásou a elegancí designu UNICA.

Čtvrtek, 05. srpen 2010
(Aktuality)
Siemens představil novou kolekci vypínačů a zásuvek s ruční malbou

Siemens uvedl novou designovou kolekci vypínačů a zásuvek Delta miro Artist, která obsahuje unikátní barevné prvky pro stylové interiéry. Produktová řada vznikla ve spolupráci s Tomem Hoffmannem, mezinárodně uznávaným umělcem v oblasti špičkových bytových doplňků. Všechny rámečky byly vytvořeny exkluzivně pro společnost Siemens a každý z nich je malován ručně.

Čtvrtek, 22. červenec 2010
(Aktuality)
Virtuální okno do ráje

Nelíbí se vám výhled z vašeho okna? Podívejte se na výrobek eScape window od firmy Sky Factory. High definition LCD televizní obrazovka zabudovaná do rámu imitujícího klasické okno, na které si lze naprogramovat několik hodin záběrů mořského příboje, nebo jiných scenérií jako třeba skalního vodopád, západu slunce nad exotickými útesy nebo divoké přírody. Z virtuálního okna se do místnosti line šum příboje nebo křik přelétajího hejna ptáků nad scénérií rybníku.

Středa, 09. červen 2010
(Aktuality)
Má erupce sopky na Islandu dopad na produkci solárních elektráren? * Loňský výbuch vulkánu na Aljašce snížil výrobu energie až o 15 %

Zprávy o nedávném výbuchu vulkánu na Islandu se objevily snad ve všech médiích. Sopečná erupce ovlivnila řadu oblastí lidské činnosti, z nichž nejvíce diskutované bylo omezení letecké dopravy. Pesimistické předpovědi hovoří o několikaměsíčním trvání těchto erupcí. Tato skutečnost by se velmi negativně mohla projevit také v poklesu produkce solárních elektráren v Česku. Odborníci na fotovoltaiku srovnávají změny po loňském výbuchu sopky na Aljašce, kdy zaznamenali snížení výroby energie až o 15%.

Úterý, 27. duben 2010
(Aktuality)
Deset důvodů proč jít na Stavební veletrhy Brno

Přehled současných trendů a technologických novinek, které lze v příštích dnech souhrnně zhlédnout, nabízejí Stavební veletrhy Brno, letos poprvé spolu s veletrhem interiéru a bydlení Mobitex,  a to ve dnech 13. – 17. dubna 2010. V dnes zveřejněné zprávě veletrhy shrnují deset důvodů, proč na akci přijít.

Čtvrtek, 08. duben 2010
(Aktuality)
Pozvánka na diskusi Inteligentní rekonstrukce nemovitostí - vstupenky pro čtenáře magazínu IT Dům zdarma

Inteligentní rekonstrukce nemovitostí – noční můra nebo výzva aneb technologiemi k modernímu a pohodlnému bydlení. Tak se jmenuje diskusní setkání, které pořádá časopis Stavební fórum 8. dubna 2010 v Praze. Má se mluvit například o tom, jak vylepšit neprodejné byty, jak proměnit starý byt v inteligentní apod. Vstupné je 2500 Kč, ale pro 10 čtenářů našeho magazínu IT Dům přislíbili pořadatelé vstup zdarma.

 

Pátek, 02. duben 2010
(Aktuality)
Titul TOP DŮM 2010 získal rodinný dům Riviera

V soutěži o titul TOP DŮM 2010 zvítězil rodinný dům Riviera. Vítěze volili čtenáři časopisu Dům a zahrada z užší nominace dvaceti domů, kterou připravila odborná porota. Ta volila nominované domy na základě architektonického ztvárnění, provozní funkčnosti, užitné hodnoty a daných technických parametrů. Velký důraz byl kladen na tepelně izolační vlastnosti domů a jejich celkovou energetickou bilanci.

Středa, 24. březen 2010
(Aktuality)
Cypress: první na světě opravdu progamovatelné řešení přenosu dat po silových elektrických drátech

Nadnárodní technologická firma Cypress v pondělí oznámila, že přichází jako první na světě s opravdu progamovatelným řešením pro přenos dat po stávajících silových elektrických rozvodech. Pomocí speciálních programovatelných čipů nabízí řešení flexibilní komunikace po linkách vysokého i nízkého napětí pro řízení osvětlení, průmyslového využití, a také domácí automatizaci a další řízení chytrých aplikací.

Úterý, 23. březen 2010
(Aktuality)
iRobot: robotická sestra má monitorovat pacienta z pohodlí jeho domu

Americká technologická společnost iRobot Corporation, která vyvíjí průmyslové a domácí roboty, vidí budoucnost zdravotnictví v robotických sestrách. Hlavní výhodou tzv. robotických sester má být monitorování pacienta z pohodlí jeho domu.

 

Pondělí, 22. březen 2010
(Aktuality)
V Praze začal FOR HABITAT v rámci FOR FAMILY 2010

Největší jarní pražský souboru veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY 2010, jehož součástí je i veletrh bydlení FOR HABITAT, byl dnes slavnostně zahájen v Pražském veletržním areálu v Letňanech. Najdete zde až do neděle na ploše 30 000 m2 nabídku produktů a služeb více než 730 vystavovatelů. Součástí veletrhů je také rozsáhlá doprovodný program, módní přehlídka, tématické přednášky, dvoudenní víkendový cestovatelský festival a návštěvnické soutěže.

Čtvrtek, 18. březen 2010

Newsflash

InHome: První z bytů v Praze ovládané iPadem

SwissHouse-InHomeOsmnáct nových bytů  z dokončeného developerského rezidenčního projektu Swiss House v Praze Podolí je vybaveno chytrou elektroinstalací a základním řízením systému InHome a šest z nich je vybaveno i kompletním inHome, který se ovládá z iPadů. Informoval nás o tom Jan Průcha z firmy Insight Home, která systémy InHome dodala.