IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 25 results found.
Tag: Video Ordering
content
(Inteligentní dům)
Inteligentní dům byl v hlavních zprávách České televize

Téma inteligentní dům se dostalo v těchto dnech do hlavních zpráv České televize. Reportáž s názvem "Chytrá domácnost ušetří náklady i energii" byla minulý týden náplní pořadu EKONOMIKA + České televize a krátká reportáž byla v hlavních zprávách od 18:59 na ČT1.

Úterý, 31. leden 2012
(Inteligentní dům)
Inteligentní dům inHome názorně na videu

Dnešní devítiminutová názorná videoukázka inteligentního domu je z dílny Insight Home s prezentací možností systému inHome. Video, které zveřejňujeme v rámci volného seriálu videí na YouTube, prezentovala firma Insight Home jako novinku na nedávné konferenci Inteligentní digitální domácnost 2011 na veletrhu FOR ARCH. Našemu  magazínu IT Dům, který byl jedním z mediálních partnerů konference, ho poskytla k uveřejnění.

Úterý, 18. říjen 2011
(Inteligentní dům)
Vstupenka zdarma na Home Cinema Praha 2011 pro čtenáře našeho webu IT Dům

Vstupenku zdarma jako dárek pro čtenáře našeho webu IT Dům nabídli pořadatelé konference Byt, který šetří, Dům, který se stará, pořádané ve čtvrtek 6. října v multiplexu CineStar od 12.00  v rámci výstavy Home Cinema Praha 2011. Tato v ČR největší výstava na téma domácí zábava se chystá na 6. až 8. října v Praze na Smíchově. Náš magazín IT Dům je partnerem konference Byt, který šetří, Dům, který se stará.

 

Středa, 05. říjen 2011
(Inteligentní dům)
Dům budoucnosti podle Living Tomorrow - video

Vše je řízeno dotykovým displayem, uvádí se v našem dnešním videu s ukázkou dalšího řešení domu budoucnosti, kterou jsme vybrali v rámci volného seriálu z videí na YouTube. Uvidíte futuristickou kuchyni, objednávku vína s otiskem prstu místo kreditní karty, výběr filmu k vínu na večer, display v zrcadle v koupelně, vedle ve stěně koupelny malé domácí solárko a další podobné inspirace. Ale pozor tento dům budoucnosti je drahý, jak říká sličná průvodkyně v závěru anglického komentáře.

Úterý, 23. srpen 2011
(Inteligentní dům)
iRobot vysává ve Fukušimě radioaktivní nepořádek

Speciální tým výrobce robotických vysavačů iRobot, který byl před několika měsíci vyslán do Japonska, aby zde odstraňoval škody ve fukušimské jaderné elektrárně, je stále na místě a má plné ruce práce. Před několika měsíci, když bylo Japonsko čerstvě otřeseno z ničivého zemětřesení, které napáchalo škody v jaderné elektrárně Fukušima, bylo jasné, že jedině roboti mohou pomoci s průzkumem a odstraňováním škod, které ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami napáchaly.

Neděle, 24. červenec 2011
(Inteligentní dům)
Jak vybavit stávající byt inteligentní domácností bezdrátově - video

V dnešním videu se dozvíme, jak lze propojit inteligentní domácnost bezdrátově. V pořadu České televize o tom mluví zástupce společnosti Insight Home Jan Průcha, který nám poslal odkaz na sestřih z pořadu.

Pondělí, 30. květen 2011
(Inteligentní dům)
iRobot vyvíjí s Googlem robotickou platformu na Androidu
Výrobce domácích roborů a robotických vysavačů iRobot oznámil, že se spojil s Googlem, aby vytvořil apliace systému Android pro platformu mobilních domácích robotů iRobot Ava™. V tiskové zprávě výrobce uvedl, že aplikace prezentoval na nedávné vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku.
Pátek, 20. květen 2011
(Inteligentní dům)
Ukázka použití iPadu a iPhone při ovládání v inteligentním domě

Tentokrát jsme vybrali názornou videoukázku použití iPadu a iPhone od Aple při ovládání v inteligentním domě v řešení, které nabízí firma Loxone.

 

Neděle, 03. duben 2011
(Inteligentní dům)
Jak použít iPad a iPhone v inteligentním domě

Řešení domácí automatizace postavené na fenoménu vizionářské technologie Apple - tedy iPady a iPhony v inteligentní domě nabízí americká firma Savant. Vybavuje domácnosti systémem domácí inteligence ovládaným iPady. V současné době svým systémem vybavuje např. celé luxusní rezidenční čtvrti na předměstí metropole Phenix v Arizoně. Podívejte se na video, jak to může fungovat.

Sobota, 12. únor 2011
(Inteligentní dům)
Robotický vysavač Samsung NaviBot

Samsung si připsal ocenění pro svůj robotický vysavač Samsung NaviBot (SR8855). Vysavač získal s výsledkem 92,6% nejvyšší ohodnocení v testech prestižního německého časopisu Emporio Test Magazine (ETM). V testu, kterého se zúčastnilo osm robotických vysavačů, vynikl Samsung Navibot především díky své vysoké výkonnosti, uvedl jeho výrobce ve zprávě pro tisk.

Čtvrtek, 01. červenec 2010
(Inteligentní dům)
Ukázka, jak může fungovat robot pro seniory

Ukázka, jak by mohla moderní technika v domácnosti pomoci starším lidem, je v následujícím videu. Robot je z dílny francouzské firmy Robosoft a na videu lze vidět, jak robot komunikuje hlasem se svým svěřencem.

Středa, 23. červen 2010
(Inteligentní dům)
Komplexní řešení elektroinstalace v Domě snů

Společnost Schneider Electric zveřejnila v těchto dnech tiskovou zprávu a videospot s ukázkami komplexního řešení elektroinstalace v energeticky úsporném rodinném domu ze dřeva, který se stal hlavním hrdinou televizního pořadu TV Nova „ Dům snů“.

Pondělí, 11. leden 2010
(Inteligentní dům)
Inspirace pro sváteční design: světelná páska

Pro nynější sváteční dny může být inspirativní jedna z nových technologií: světelná páska. Může se používat jako dekorace v interiérech i v exteriérech a také jako noční osvětlení chodeb a podobně. Na letošním veletrhu FOR ARCH prezentovala technologii americká značka Light Tape®. Podle českého dovozce firmy Maxistore z Prahy je to nejtenčí, nejdelší a nejjasnější elektroluminiscenční světlo na světě.

Čtvrtek, 24. prosinec 2009
(Inteligentní dům)
Jaké moderní technologie jsou v Domě Snů z reality show TV Nova?

Jaké moderní technologie jsou použity v Domě Snů z reality show TV Nova, jejíž finále bylo na programu ve středu 9. prosince 2009? V Domě Snů bylo využito komplexního inteligentního řešení elektroinstalace pro automatizaci moderní domácnosti od společnosti Schneider Electric. Celý dům byl navržen jako nízkoenergetický, co nejblíže pasivnímu, rodinný dům s maximálním využitím přírodních a ekologických materiálů a to hlavně na bázi dřeva a dalších obnovitelných produktů. Využity jsou i obnovitelné zdroje energie: solární systém a tepelné čerpadlo.

Pátek, 11. prosinec 2009
(Inteligentní dům)
Windows 7 a inteligentní domácnost

Nové Windows 7, které byly s podporou masivní kampaně minulý týden uvedeny na světový trh, mají umožňovat i přirozené spojení s jinými přístroji a moderními technologiemi v inteligentní domácnosti. Například tiskárnami, jinými počítači a notebooky, televizory, projektory, hudebními systémy, telefony, kamerami a fotoaparáty.

Pondělí, 26. říjen 2009
(Inteligentní dům)
Radiové vlny sledují váš dům skrz zdi

Metodu, jak sledovat rozmístění a pohyb lidí za pevnými zdmi pomocí ne příliš nákladného systému sítě bezdrátových vysílaček, prezentovala tento týden americká University of Utah. Kromě možného užití pro hasiče a policii se dle vědců dá řešení použít i v bezpečnostních systémech domácí automatizace ať už na ochranu před zlodějem, nebo k automatizované kontrole starších lidí, zda někde neupadli a podobně.

Čtvrtek, 15. říjen 2009
(Inteligentní dům)
Video: bezpečnost, klimatizace atd. v inteligentním domě názorně

Další z ukázek praktického užití domácí automatizace nabízí dnešní video. Dobře je zde znázorněno možné využití bezpečnostního systému ochrany domu před zlodějem, několik příkladů s inteligentní klimatizací a propojení systému domovní automatizace s audovizuálními přístroji a jinými technickými prvky.

Pondělí, 12. říjen 2009
(Inteligentní dům)
Technologie na dovolené - nafukovací projekční plátno

Dnešní tip z volného seriálu inteligentní technologie na dovolené je použitelný nejen na cestách, ale i doma na vaší zahradě. Když přijdou horké letní večery, můžete zatoužit přesunout vaše domácí kino do vaší zahrady a udělat si domácí letní kino. K tomu můžete využít vlastně triviální výmysl: nafukovací projekční plátno.

Pondělí, 24. srpen 2009
(Inteligentní dům)
Video: Domácí automatizace názorně

Pro ty, kteří stále ještě nemají úplně jasno, co to znamená inteligentní domácnost, jsme vybrali dnešní videoukázku. Je zde názorně představeno to základní, v čem může technologie v inteligentním domě pomáhat.

 

Pondělí, 17. srpen 2009
(Inteligentní dům)
Super ekologické bydlení v hausbótu

Inspiračním tipem vhodným pro dnešní sluneční den, je ukázka využití nejnovějších technologií pro super ekologické bydlení v domě na vodě - hausbótu. Protoptyp takového možná ještě trochu futuristického řešení uvedl v rubrice bydlení web idnes.cz.

Pondělí, 27. červenec 2009