IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 69 results found.
Tag: Výrobci Ordering
content
(Inteligentní dům)

Operátor U:fon zavádí na trh novou pevnou linku – bezdrátový přístroj Olive, který disponuje novými funkcemi a nahrazuje starší přístroje. Počet prodejů pevných tarifů od U:fona totiž v roce 2013 vzrostl o desítky procent, ačkoli celkový počet pevných linek v ČR trvale klesá.

Pondělí, 14. říjen 2013
(Inteligentní dům)
Bezplatná aplikace společnosti Siemens – sledování zabezpečovacích systémů odkudkoliv

Uživatelé elektrických zabezpečovacích systémů produktové řady SPC značky Siemens mohou nyní sledovat a ovládat své systémy téměř odkudkoliv. Umožňuje to nová aplikace pro mobilní zařízení značky Apple nesoucí název „SPCanywhere“, která je dostupná zdarma na portálu AppStore.

Středa, 16. květen 2012
(Inteligentní dům)
Nízkoenergetické dřevostavby jako inteligentní dům

Dodavatel řešení inteligentních domů česká společnost Insight Home oznámila, že dodává svůj systém inteligentní domácnosti inHome do nízkoenergetických dřevostaveb.

Pondělí, 23. duben 2012
(Inteligentní dům)
Inteligentní bydlení znamená i čas, který můžete věnovat dětem

Dnes se podíváme na inteligentní bydlení z pohledu rodičů. Co se týká péče o děti, může se stát inteligentní dům nepřekonatelným pomocníkem, ale také ochráncem. Inteligentní domácnost velmi jednoduše řečeno znamená, že váš domov je samostatný, zvládá mnoho procesů, aniž byste o nich věděli.

 

Sobota, 10. březen 2012
(Inteligentní dům)
Eaton má Technologický den 2012 na veletrhu For Electron

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika), přední výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, uspořádá během veletrhu For Electron 2012 vlastní celodenní technologickou konferenci. Odborné veřejnosti, architektům a investorům představí nejnovější technologie, a to i bezdrátové elektroinstalace pro „chytré domy“, 15. března 2012 mezi 9.30 a 17.00 hodinou ve Velkém sále I. vstupní haly v PVA Letňany v Praze.

Úterý, 28. únor 2012
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní budovy 2012

U příležitosti mezinárodního veletrhu AMPER 2012 se ve středu 21. března, v sále P1 pavilonu P na brněnském Výstavišti uskuteční významná doprovodná konference veletrhu, Inteligentní budovy 2012.

Středa, 08. únor 2012
(Inteligentní dům)
Český Siemens roste, zvýšil tržby o 7 % na 32 milard Kč

Zvýšená konkurenceschopnost, vyšší flexibilita a oživení na českých i světových trzích přineslo skupině Siemens v České republice zlepšené hospodářské výsledky. Za obchodní rok 2010/2011, který začal 1. října 2010 a skončil 30. září 2011, dokázal Siemens v České republice zvýšit tržby o téměř sedm procent z 30 miliard Kč na 32 miliard Kč, zveřejnila v tiskové zprávě firma, která dodává i technolgická řešení pro inteligentní domy.

Úterý, 27. prosinec 2011
(Inteligentní dům)
Hager Electro začleňuje do portfolia design firmy Berker

Hager Electro s.r.o., která se specializuje na elektroinstalace včetně domácí automatizace, oznámila, že od 1. ledna 2012 začleňuje do svého portfolia výrobků pro český trh výrobky firmy Berker, jež aktuálně patří do konsorcia Hager Group.

Sobota, 17. prosinec 2011
(Inteligentní dům)
Největší technologický veletrh v Číně byl i o inteligentním domě

Na základě povolení čínské vlády z roku 1999, se každý rok na podzim koná v Shenzhenu v Číně veletrh špičkových technologií (dále jen CHTF). V současnosti je tato akce největším veletrhem moderní techniky v Číně a je tak nejvlivnější platformou a mezinárodním technologickým a ekonomickým fórem, které se těší pověsti nejlepšího technologického veletrhu v Číně. Jedním z témat bylo i bydlení a technologie a další souvislosti včetně inteligentních domů.

Pátek, 25. listopad 2011
(Inteligentní dům)
Siemens představuje regulátory průtoku vzduchu pro systémovou integraci

Společnost Siemens uvádí na trh dva nové regulátory průtoku vzduchu řady OpenAir schopné komunikovat po standardní sběrnici KNX a protokolem PL-Link typu plug&play. Komunikační schopnost těchto přístrojů zjednodušuje obsluhu, zvyšuje komfort v budovách a optimalizuje náklady na energii, uvedla firma tiskové zprávě.

Úterý, 15. listopad 2011
(Inteligentní dům)
Zlínská Univerzita Tomáše Bati otevírá certifikační školicí středisko KNX

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně spolu s firmou Schneider Electric spustí od ledna 2012 certifikační kurzy pro zájemce o projektování, kvalifikovanou montáž a servis systémů inteligentní elektroinstalace s možností získat certifikát standardu managementu budov KNX. Tento standard sjednocuje všechny aplikace v domácnostech i kancelářských budovách od kontroly osvětlení, klimatizace, ventilace, alarmu, vodní hospodářství, monitoring až po energetický management budov.

Čtvrtek, 10. listopad 2011
(Inteligentní dům)
Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence  a změnil logo na svých produktech

Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, letos slaví 100 let existence celé skupiny. Zástupci Eatonu v ČR proto pozváním představitelů státní správy, partnerů, odborníků, ale i novinářů do výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí završili společné oslavy. Eaton pro návštěvníky poprvé od roku 2004 uspořádal den otevřených dveří.

Sobota, 05. listopad 2011
(Inteligentní dům)
Úspory energie, dřevěné stavění, moderní architektura - témata podzimního veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Další, již 42. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc, se uskuteční ve dnech 3.-5. listopadu 2011 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách.

Středa, 26. říjen 2011
(Inteligentní dům)
CANABA předala jubilejní 4000. rodinný dům

Společnost CANABA předala12. října 2011 jubilejní 4000. rodinný dům a to mladé rodině pana Chládka z Šestajovic. Jejich novým domovem se stal Classic - vůbec nejoblíbenější rodinný dům v ČR, několikanásobný držitel titulu DŮM ROKU i slovenského DOM ROKA.

Pátek, 14. říjen 2011
(Inteligentní dům)
Schneider Electric uvádí nové vypínače s unikátním designem i technologií
Dodavatel elektrických zařízení do inteligentních domů Schneider Electric a jeho značka vypínačů Merten přichází během podzimu na trh s naprostou novinkou vypínačů značky M-ELEGANCE. Kromě toho, že poprvé po „desítkách“ let technici přicházejí s novým způsobem vypínání – tedy vypínač je naprosto odlišně vybaven zevnitř, tak se především jedná o naprostý designérský unikát, uvedla firma v tiskové zprávě.
Úterý, 11. říjen 2011
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní digitální domácnost 2011: inteligentní dům už není budoucnost, ale realita

Letošní konference Inteligentní digitální domácnost 2011 na veletrhu FOR ARCH v Praze se po letech nenesla příliš v duchu předpovídání budoucnosti, ale byla víc o prezentaci jednotlivých firem, které mají za sebou více či méně konkrétních realizací inteligentních domů na různých úrovních a za různé ceny. Odborníci se v přednáškách shodovali v tom, že trh inteligentních domů existuje a že ho čeká velký růst. Potřeba vysvětlovat veřejnosti praktické výhody chytrých domů, tedy evangelizovat, byla dalším styčným bodem ve všech vystoupeních konference, kterou dnes pořádal časopis Sdělovací technika a jejímž mediálním partnerem byl i náš magazín IT Dům.

Pátek, 23. září 2011
(Inteligentní dům)
Positro: chytrý dům HAIDY uspoří energii až o třetinu

Systém inteligentního bydlení HAIDY ušetří finanční náklady na spotřebu energií až o třetinu, uvedli ve středu v první den veletrhu FOR ARCH v Praze zástupci firmy Positro, která systém dodává. Děje se tak díky optimálnímu přizpůsobení chodu domácnosti potřebám uživatele a také aktivní „spolupráci“ domu s okolním prostředím. Systém HAIDY uživateli poskytuje aktuální přehled o spotřebě všech spotřebičů a okruhů v domácnosti. Umožňuje aktivně ovládat jednotlivé části domu i spotřebiče s největším podílem na energetické náročnosti bydlení. Úspora energie v tomto případě dle měření společnosti PRE dosahuje 15 až 30 %.

Čtvrtek, 22. září 2011
(Inteligentní dům)
TENDENCE 2011: největším lákadlem má být jednička v nábytku

Největší událostí mezinárodního veletrhu interiéru a designu TENDENCE 2011, který začne zítra na Výstavišti Praha Holešovice, má být společná prezentace společností Himolla, K+W Pölstermöbel a Mobax. Jak informovali pořadatelé veletrhu, tyto společnosti tvoří jeden velký stánek o velikosti 600 m2. Německá jednička v čalouněném nábytku společnost Himolla Polstermöbel se představí na veletrhu Tendence poprvé.

Středa, 14. září 2011
(Inteligentní dům)
Siemens na přehlídce Prague Fire & Security Days 20. - 22. září 2011 v Praze

Společnost Siemens se zúčastní přehlídky Prague Fire & Security Days, která bude od 20. do 22. září 2011 v pražském Veletržním paláci, kde představí nejnovější trendy v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb. Cílem výstavy je prezentace elektrických i mechanických zabezpečovacích systémů, soukromých bezpečnostních agentur, bezpečnostních složek státu a poskytovatelů služeb v oblasti ochrany zdraví, života a majetku. Siemens v expozici představí aktuální novinky ze své produkce v oblasti bezpečnostních systémů.

Pátek, 02. září 2011
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2011: Vše pro nízkoenergetické stavění - 21. – 25. 9., PVA Letňany, Praha

Za necelý měsíc je v Praze Letňanech veletrh FOR ARCH 2011 a letos  má v podtitulu slogan: Vše pro nízkoenergetické stavění. Téma, které bude provázet celý veletrh, vzešlo z diskuze při uzavření dohody Evropského parlamentu a Rady pro energetickou náročnost budov a podepsané Směrnice o energetické náročnosti budov. Směrnice má za úkol dosažení stavu, aby do roku 2020 byly realizovány pouze budovy, jejichž potřeba energie se blíží nule. Stejně jako toto moderní téma se snaží veletrh svým profilem co nejvíce přiblížit novým trendům a situacím. Téma je současně i jedním z pilířů inteligentního domu, který bude námětem doprovodné konference Inteligentní digitální domácnost. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 31. srpen 2011

Newsflash

Co je to za magazín IT Dům?

ITDumsmCo je to IT Dům? Internetový magazín zaměřený na problematiku využívání nových technologií v domácnosti určený pro širokou laickou ale i odbornou veřejnost. Klíčovými slovy, na které se pokoušíme zaměřit, jsou inteligentní dům, chytrý dům, automatizovaná domácnost a další související otázky z oborů bydlení, domácí spotřebiče, stavebnictví apod. A stejně tak nabídnout platformu pro prezentaci podnikatelských subjektů a jejich produktů a služeb z oboru. Je zde k tomu k dispozici Katalog firem, Diskusní fórum a možnost publikace PR zpráv v rubrice Tiskové zprávy, a to vše zdarma, resp. za manipulační poplatek. A tím si krom prezentace na portálu pro přesně zaměřenou cílovou skupinu, pomoci i ve vylepšování SEO vašich internetových stránek.