IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 20 results found.
Tag: Výrobci Ordering
content
(Aktuality)
VELUX ČR upozornil na nepatrné riziko samovolného rozbití skla u některých výrobků a nabízí nové zasklení zdarma

Společnost VELUX Česká republika, s.r.o. vydala produktové upozornění, aby své zákazníky informovala o nepatrném riziku samovolného rozbití skla. Toto upozornění se týká zasklení s nejmenšími rozměry (o šířce 39 cm a menší), která jsou 8 až 14 let stará. Za určitých podmínek, zejména v zimním období, u nich může dojít k nepatrnému riziku samovolného rozbití vnitřního skla v důsledku imploze, a v některých případech může dojít k pádu skleněných úlomků.

Pátek, 17. červen 2011
(Aktuality)
Senzor 8 v 1 od Smart-HDL

Senzorový modul, který v sobě skrývá osm funkcí, představila čínská firma Smart-HDL (High Definition Living). V tiskové zprávě, kterou v těchto dnech našemu webu IT Dům zaslala, uvádí, že senzor 8 v 1 je zařízení modulu, který lze nainstalovat například na strop místnosti. Zahrnuje 1. senzor pohybu, 2. snímač intenzity světla, 3. přijímač infračerveného signálu, 4. vysílač infračerveného signálu do prostoru 360 stupňů, 5. a 6. dva konektory pro připojení dalších senzorů v místnosti (např. okenní kontakt, kouřový detektor apod.) , 7. programovatelný prvek, 8. zónová bezpečnostní podpora.

Pátek, 04. únor 2011
(Aktuality)
Jaká byla konference Další milník digitalizace – Smart Life

Takzvané chytré energetické elektrické sítě Smart Grids byly tématem další konference nakladatelství Sdělovací technika z cyklu Milníky digitalizace, tentokrát na téma Smart Life, která se konala v úterý 25. ledna 2011 v Praze. Konference s podtitulem „Chytré sítě zajistí energetickou účinnost i životní komfort“ zprostředkovala setkání a otevřela širokou diskusi odborníků z oblasti energetiky a ICT o možných koncepcích inteligentních energetických distribučních sítí v ČR. Konferenci navštívilo téměř 160 účastníků z řad zástupců jak technologických firem, tak i českého energetického průmyslu. .

Čtvrtek, 27. leden 2011
(Aktuality)
Konference Další milník digitalizace - Smart Life: Praha 25.1. 2011

Další ze seriálu konferencí o digitálních technologiích časopisu Sdělovací technika, tentokrát o chytrých sítích, které by měly zajistit energetickou účinnost a životní komfort, se koná pod názvem „Další milník digitalizace - Smart Life“ v Praze v úterý 25. ledna 2011.

Čtvrtek, 20. leden 2011
(Aktuality)
Mezinárodní konference Obce a energetická efektivita v Evropě 2.–3.11. 2010

Mezinárodní konference Obce a energetická efektivita v Evropě se koná 2.–3. listopadu 2010 na Olomoucku. Akci pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s., v obci Horka nad Moravou. Smyslem konference je představit moderní projekty realizované ve veřejném prostoru obcí a měst. Efektivní řešení energetických úspor, environmentálně zaměřené projekty na podporu obnovitelných zdrojů energie a snížení emisí. Chytré energetické systémy, sluneční energie, biomasa, úsporné technologie, …

Úterý, 26. říjen 2010
(Aktuality)
HiTechSolar: Vítáme návrh, že se fotovoltaika přesune na střechy

V poslední době se hovoří o tom, jak si kvůli využití obnovitelných zdrojů energie budeme muset všichni utáhnout opasky. "Výsledkem této mediální palby je nenávist veřejnosti vůči všemu, co souvisí s výrobou čisté elektrické energie. Nejhůře si v pomyslném měřítku popularity momentálně stojí solární energie. Tato situace je však nepovedeným dílem české vlády, jejíž neuvážená rozhodnutí jdou z extrému do extrému," uvedla tento týden v prohlášení firma HiTechSolar, která se fotovoltaikou zabývá.

Neděle, 24. říjen 2010
(Aktuality)
Czech ICT: Premiér Nečas podporuje technologické investory v ČR

Hi-tech investoři, kteří od ministerstva průmyslu a obchodu získali za posledních několik let investiční pobídky na rozvoj podnikání v ČR, letos dostali proplaceno pouze 10 až 20% ze svých oprávněných nároků, uvedla dnes oficiální exportní aliance Czech ICT vládní české agentury na podporu obchodu CzechTrade. V prohlášení dále zdůraznila, že premiér Nečas podporuje včasné dorovnání výplat investičních pobídek hi-tech investorům.

 

Středa, 06. říjen 2010
(Aktuality)
Eaton Tour 2010: tradiční technické školení pro projektanty a konstruktéry

Eaton Elektrotechnika, dodavatel technologií pro inteligentní domy, spustila registraci na jednodenní technická školení Eaton Tour 2010, která proběhnou v termínech od 14. září do 14. října ve 12 městech České republiky. Projektanti a konstruktéři se zde formou přednášek a školení seznámí nejen s produktovými novinkami ale i legislativními změnami týkající se elektrotechnického oboru. Vstup na školení je zdarma.

Pátek, 03. září 2010
(Aktuality)
Firmy z oboru fotovoltaiky krachují
Nepříznivé změny legislativy a pozastavení připojování fotovoltaických systémů si vybírají první daň, varovala v těchto dnech česká společnosti HiTechSolar, které se fotovoltaikou zabývá . Podle ní řada firem, jejichž hlavní činností je výstavba solárních elektráren, krachuje a roste počet případů, kdy společnosti uzavřou se zákazníky smlouvy, projekty však již nejsou schopny dokončit. Zákazníci mnohdy přicházejí o veškeré vložené investice.
Neděle, 29. srpen 2010
(Aktuality)
Výstava Domov a teplo 2010

Příležitost prohlédnout si moderní technologii - jako jsou tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace - bude za necelý měsíc na výstavě Domov a teplo 2010 v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Bude to již 16. ročník výstavy bytového vybavení, nábytku a tepla a je v termínu 9. - 12. září 2010 na tamním výstavišti.

 

Sobota, 14. srpen 2010
(Aktuality)
Schneider Electric uvedl nový design přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci

Firma Schneider Electric uvedla před prázdninami novou řadu systémových přístrojů pro inteligentní elektroinstalaci KNX v designovém provedení Unica a Unica TOP. Výrobky charakterizuje sloganem: UNICA KNX – schopnosti a inteligence KNX ve spojení s krásou a elegancí designu UNICA.

Čtvrtek, 05. srpen 2010
(Aktuality)
Siemens představil novou kolekci vypínačů a zásuvek s ruční malbou

Siemens uvedl novou designovou kolekci vypínačů a zásuvek Delta miro Artist, která obsahuje unikátní barevné prvky pro stylové interiéry. Produktová řada vznikla ve spolupráci s Tomem Hoffmannem, mezinárodně uznávaným umělcem v oblasti špičkových bytových doplňků. Všechny rámečky byly vytvořeny exkluzivně pro společnost Siemens a každý z nich je malován ručně.

Čtvrtek, 22. červenec 2010
(Aktuality)
V Praze - Kolovratech vzniká unikátní  projekt  výstavby nízkoenergetických  rodinných domů
Pražská společnost Insight Home, specializující se na realizace inteligentních domácností, informovala, že v místech s největším souvislým porostem zeleně v Kolovratech v Praze, kterým je lesopark Prknovka na západní straně Kolovrat, vzniká unikátní projekt výstavby nízkoenergetických rodinných domů.
Pátek, 04. červen 2010
(Aktuality)
Inteligentní sítě vstupují do České republiky
Energetická společnost ČEZ představila pilotní projekt „Smart Region“, vůbec první projekt tohoto typu v České republice. V průběhu pěti let ČEZ investuje půl miliardy korun do zavedení a testování inteligentních technologií v distribuční síti města Vrchlabí. V rámci tohoto unikátního projektu ČEZ do roku 2015 vybaví zhruba 4,5 tisíce vrchlabských domácností a podniků „chytrými“ měřidly energie, vybuduje infrastrukturu pro elektromobilitu, instaluje prvky automatizace a monitoringu distribuční sítě a efektivně zapojí do sítě lokální výrobní zdroje energie.
Středa, 05. květen 2010
(Aktuality)
Má erupce sopky na Islandu dopad na produkci solárních elektráren? * Loňský výbuch vulkánu na Aljašce snížil výrobu energie až o 15 %

Zprávy o nedávném výbuchu vulkánu na Islandu se objevily snad ve všech médiích. Sopečná erupce ovlivnila řadu oblastí lidské činnosti, z nichž nejvíce diskutované bylo omezení letecké dopravy. Pesimistické předpovědi hovoří o několikaměsíčním trvání těchto erupcí. Tato skutečnost by se velmi negativně mohla projevit také v poklesu produkce solárních elektráren v Česku. Odborníci na fotovoltaiku srovnávají změny po loňském výbuchu sopky na Aljašce, kdy zaznamenali snížení výroby energie až o 15%.

Úterý, 27. duben 2010
(Aktuality)
Pět robotů ABB vystupuje se skupinou Bon Jovi

ABB, přední světová firma poskytující technologie pro energetiku a automatizaci, se opět prezentuje spoluprací se showbyznisem, a to tentokrát v dodávce pěti robotů, kteří vystupují se skupinou Bon Jovi na historickém turné Circle Tour. V nedávno zveřejněné zprávě firma ABB uvedla, že "turné The Circle Tour, které začalo 19. února v Key aréně v Seattlu, povzneslo produkční nápaditost kapely na novou úroveň. Primární složkou vizuálně úchvatné podívané je pět průmyslových robotů ABB."

Čtvrtek, 01. duben 2010
(Aktuality)
HW gigant Cisco získal podíl ve firmě na software pro inteligentní domy

Cisco, jedna z největších počítačových firem na světě a dominující hráč na poli síťových prvků, získala podíl ve firmě Grit Net, která se zabývá inteligentními energetickými sítěmi (tzv. Smart Grids) a softwarem pro inteligentní domy. Grit Net to uvedla v tiskové zprávě, kterou dnes citovala řada světových ekonomických a odborných médií.

Pátek, 26. březen 2010
(Aktuality)
Titul TOP DŮM 2010 získal rodinný dům Riviera

V soutěži o titul TOP DŮM 2010 zvítězil rodinný dům Riviera. Vítěze volili čtenáři časopisu Dům a zahrada z užší nominace dvaceti domů, kterou připravila odborná porota. Ta volila nominované domy na základě architektonického ztvárnění, provozní funkčnosti, užitné hodnoty a daných technických parametrů. Velký důraz byl kladen na tepelně izolační vlastnosti domů a jejich celkovou energetickou bilanci.

Středa, 24. březen 2010
(Aktuality)
Cypress: první na světě opravdu progamovatelné řešení přenosu dat po silových elektrických drátech

Nadnárodní technologická firma Cypress v pondělí oznámila, že přichází jako první na světě s opravdu progamovatelným řešením pro přenos dat po stávajících silových elektrických rozvodech. Pomocí speciálních programovatelných čipů nabízí řešení flexibilní komunikace po linkách vysokého i nízkého napětí pro řízení osvětlení, průmyslového využití, a také domácí automatizaci a další řízení chytrých aplikací.

Úterý, 23. březen 2010
(Aktuality)
V Praze začal FOR HABITAT v rámci FOR FAMILY 2010

Největší jarní pražský souboru veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY 2010, jehož součástí je i veletrh bydlení FOR HABITAT, byl dnes slavnostně zahájen v Pražském veletržním areálu v Letňanech. Najdete zde až do neděle na ploše 30 000 m2 nabídku produktů a služeb více než 730 vystavovatelů. Součástí veletrhů je také rozsáhlá doprovodný program, módní přehlídka, tématické přednášky, dvoudenní víkendový cestovatelský festival a návštěvnické soutěže.

Čtvrtek, 18. březen 2010