IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 8 results found.
Tag: Světlo Ordering
content
(Inteligentní dům)
Inteligentní domácnost v bytě bezdrátově za dva dny - podrobněji

Nedávno jsme zde v magazínu IT Dům informovali o novém projektu expresní instalace inteligentního vybavení domácnosti pomocí bezdrátových technologií v bytech - a to v rekordně krátkém čase dvou dnů, kterou nabízí  společnost Insight  Home s developerem CTR group. Systém instalovaný ve vzorovém bytě v Praze je složen z několika komponent. Jeho součástmi jsou zabezpečení a kamerový systém, regulace topení, ovládání světel a audiovizuální techniky, lze buď celý nebo jeho část zabudovat bez nutnosti zásahu do hotových elektrických rozvodů. Dnes se podíváme na jednotlivé komponenty podrobněji.

Pondělí, 05. červenec 2010
(Inteligentní dům)
Inteligentní domácnost v bytě bezdrátově během dvou dnů

S expresní instalací inteligentního vybavení domácnosti pomocí bezdrátových technologií v bytech - a to v rekordně krátkém čase dvou dnů - přišla tento týden v Praze společnost Insight  Home s developerem CTR group. Systém několika komponent, jehož součástmi jsou zabezpečení a kamerový systém, regulace topení, ovládání světel a audiovizuální techniky, lze buď celý nebo jeho část zabudovat bez nutnosti zásahu do hotových elektrických rozvodů.

Pátek, 19. březen 2010
(Inteligentní dům)
Dvě novinky z veletrhu: Lampa a křeslo XXL

Tip na dvě novinky, které mají v názvu XXL, nabídneme v dnešním článku z programu nadcházejícího veletrhu bydlení FOR HABITAT 2010 v Praze Letňanech. Jednou z nich je svítidlo TOLOMEO XXL z dílny firmy Artemide patřící celosvětově mezi absolutní špičku. Zde italští designeři zvětšili stolní lampu do obří velikosti.

Úterý, 16. březen 2010
(Inteligentní dům)
Lampa-reproduktor: nový trend na výstavě ISE 2010 Amsterdam

Hned několik výrobců představilo na únorové výstavě Integrated Systems Europe (ISE) 2010 v Amsterdamu novinku lightspeaker tedy svítící reproduktor. Několik rozličných designů a pojetí prezentoval z výstavy magazín Electronic House.

Úterý, 23. únor 2010
(Inteligentní dům)
Biokrby pro sváteční atmosféru i teplo

Další inspirací pro sváteční dny z podzimního pražského veletrhu FOR ARCH 2009 jsou krby na speciální bioalkohol hořící živým žlutým plamenem bez kouře a škodlivých spalin. Není potřeba komín, dřevo, nevznikají žádné jedovaté zplodiny, jiskry ani saze. Ale zároveň domov proteplí výkonem cca 2 - 3 kW, což by mělo stačit na vyhřátí jedné místnosti.

Čtvrtek, 31. prosinec 2009
(Inteligentní dům)
Inspirace pro sváteční design: světelná páska

Pro nynější sváteční dny může být inspirativní jedna z nových technologií: světelná páska. Může se používat jako dekorace v interiérech i v exteriérech a také jako noční osvětlení chodeb a podobně. Na letošním veletrhu FOR ARCH prezentovala technologii americká značka Light Tape®. Podle českého dovozce firmy Maxistore z Prahy je to nejtenčí, nejdelší a nejjasnější elektroluminiscenční světlo na světě.

Čtvrtek, 24. prosinec 2009
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2009: ukázkové reprezentace inteligentních domů, IT novinky, úspory a nízkonákladové domy

Systémy předních výrobců a dodavatelů inteligentních domů patřily mezi nejmodernější exponáty veletrhu FOR ARCH, který dnes začal na výstavišti v Praze Letňanech. Veletrh se nesl na vlně zájmu o úspory energiíí - dotované sluneční elektrárny, nízkoenergetické, ale i nízkonákladové domy a hlavně program Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám. K vidění bylo i několik více či méně horkých novinek.

 

Úterý, 22. září 2009
(Inteligentní dům)
Spínání světel v inteligentním domě

Spínání světel v inteligentním domě se ovládá jinak než s běžným vypínačem, který mívá dva stavy vypnuto nebo zapnuto. V automatických systémech je základním pokynem vyslání impulsu, tedy jedno zmáčknutí tlačítka na vypínači, dálkovém ovladači, nebo dotykem na názorný obrázek na dotykovém displeji. Světlo obvykle v chytrém domě vypneme dalším zmáčknutím.

Čtvrtek, 09. červenec 2009

Newsflash

Češi po letošních Vánocích vyřadí přes 3000 tun elektrozařízení

Ewaste-pilesmVzhledem ke klesajícím cenám elektroniky se domácí spotřebiče letos opět stávají hitem Vánoc i novoročních výprodejů. Podle průzkumů a informací od obchodníků budou stálicemi na trhu zejména notebooky, ploché televizory, mobilní telefony, MP3, MP4 přehrávače a elektrické hračky. Jako každý rok povede nákup těchto elektrozařízení k vyřazení jejich předchůdců. Podle kolektivního systému ASEKOL podobný osud letos potká více než 3000 tun starých spotřebičů.