IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 5 results found.
Tag: Solární energie Ordering
content
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2011: Vše pro nízkoenergetické stavění - 21. – 25. 9., PVA Letňany, Praha

Za necelý měsíc je v Praze Letňanech veletrh FOR ARCH 2011 a letos  má v podtitulu slogan: Vše pro nízkoenergetické stavění. Téma, které bude provázet celý veletrh, vzešlo z diskuze při uzavření dohody Evropského parlamentu a Rady pro energetickou náročnost budov a podepsané Směrnice o energetické náročnosti budov. Směrnice má za úkol dosažení stavu, aby do roku 2020 byly realizovány pouze budovy, jejichž potřeba energie se blíží nule. Stejně jako toto moderní téma se snaží veletrh svým profilem co nejvíce přiblížit novým trendům a situacím. Téma je současně i jedním z pilířů inteligentního domu, který bude námětem doprovodné konference Inteligentní digitální domácnost. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 31. srpen 2011
(Inteligentní dům)
Jaké moderní technologie jsou v Domě Snů z reality show TV Nova?

Jaké moderní technologie jsou použity v Domě Snů z reality show TV Nova, jejíž finále bylo na programu ve středu 9. prosince 2009? V Domě Snů bylo využito komplexního inteligentního řešení elektroinstalace pro automatizaci moderní domácnosti od společnosti Schneider Electric. Celý dům byl navržen jako nízkoenergetický, co nejblíže pasivnímu, rodinný dům s maximálním využitím přírodních a ekologických materiálů a to hlavně na bázi dřeva a dalších obnovitelných produktů. Využity jsou i obnovitelné zdroje energie: solární systém a tepelné čerpadlo.

Pátek, 11. prosinec 2009
(Inteligentní dům)
ABB a Fortum připravují rozsáhlou chytrou síť pro projekt udržitelného města

ABB, nadnárodní skupina v oblasti technologií pro energetiku a automatizaci, bude spolupracovat na společném vývojovém projektu se skandinávskou energetickou firmou Fortum na návrhu a instalaci rozsáhlé chytré sítě v novém obvodu města Stockholmu. Tento výzkumný a vývojový projekt otestuje koncept flexibilní energetické sítě s nízkými emisemi v oblasti Stockholm Royal Seaport; projekt je součástí širší iniciativy omezit do roku 2020 emise ve švédském hlavním městě o dvě třetiny.

Pondělí, 30. listopad 2009
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2009: ukázkové reprezentace inteligentních domů, IT novinky, úspory a nízkonákladové domy

Systémy předních výrobců a dodavatelů inteligentních domů patřily mezi nejmodernější exponáty veletrhu FOR ARCH, který dnes začal na výstavišti v Praze Letňanech. Veletrh se nesl na vlně zájmu o úspory energiíí - dotované sluneční elektrárny, nízkoenergetické, ale i nízkonákladové domy a hlavně program Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám. K vidění bylo i několik více či méně horkých novinek.

 

Úterý, 22. září 2009
(Inteligentní dům)
Tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace, rolety a vrata prakticky na výstavě Domov a teplo

Tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace, rolety a vrata si ode dneška do neděle 6. září 2009 můžete prohlédnout a ošahat prakticky na výstavě Domov a teplo 2009 v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Je to již 15. ročník výstavy bytového vybavení, nábytku a tepla. Z několika desítek vystavovatelů nabízí dobrá třetina produkty a řešení z oblasti inteligentního domu. Na zahájení výstavy se byl proto IT Dům podívat.

Čtvrtek, 03. září 2009

Newsflash

Co je to inteligentní dům?

inteligentnidumAutomatika v domě? Kamerové a bezpečnostní systémy hlídají před zlodějem. Regulace tepla šetří energii. Automatické ovládání světel pomůže v noci najít toaletu. Když dítě nedorazí včas ze školy, dostanete na mobil esemesku. Po probuzení může být připravena v kuchyni ohřátá káva. Večer jedním hlasovým pokynem spustíte film v domácím kině, který ale můžete sledovat i třeba v koupelně.