IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 49 results found.
Tag: Produkty Ordering
content
(Inteligentní dům)

Operátor U:fon zavádí na trh novou pevnou linku – bezdrátový přístroj Olive, který disponuje novými funkcemi a nahrazuje starší přístroje. Počet prodejů pevných tarifů od U:fona totiž v roce 2013 vzrostl o desítky procent, ačkoli celkový počet pevných linek v ČR trvale klesá.

Pondělí, 14. říjen 2013
(Inteligentní dům)
Klimatizace do bytu či rodinného domu? Je to dobré řešení?

Jednou z dalších možností, jak se v létě ochránit před teplem, je nainstalování klimatizace do vašeho domu či bytu. Je toto řešení vhodné? Jak je finančně nákladné? Před venkovními tropickými teplotami se rádi uchýlíme do svých příbytků, kde chceme naleznout potřebné chladnější klima. Avšak ti, co bydlí v bytových domech pod střechou nebo mají ložnice v podkroví, určitě ví, že v létě je tato potřeba nereálná. Po vyzkoušení všemožných možností zastínění přichází také myšlenka: „Pořídíme si klimatizaci“. Můžete volit mezi mobilní tzv. kompaktní klimatizací nebo split jednotkami. Jaké jsou výhody a nevýhody, se dočtete zde.

Neděle, 15. červenec 2012
(Inteligentní dům)
Bezplatná aplikace společnosti Siemens – sledování zabezpečovacích systémů odkudkoliv

Uživatelé elektrických zabezpečovacích systémů produktové řady SPC značky Siemens mohou nyní sledovat a ovládat své systémy téměř odkudkoliv. Umožňuje to nová aplikace pro mobilní zařízení značky Apple nesoucí název „SPCanywhere“, která je dostupná zdarma na portálu AppStore.

Středa, 16. květen 2012
(Inteligentní dům)
Hager Electro začleňuje do portfolia design firmy Berker

Hager Electro s.r.o., která se specializuje na elektroinstalace včetně domácí automatizace, oznámila, že od 1. ledna 2012 začleňuje do svého portfolia výrobků pro český trh výrobky firmy Berker, jež aktuálně patří do konsorcia Hager Group.

Sobota, 17. prosinec 2011
(Inteligentní dům)
Siemens představuje regulátory průtoku vzduchu pro systémovou integraci

Společnost Siemens uvádí na trh dva nové regulátory průtoku vzduchu řady OpenAir schopné komunikovat po standardní sběrnici KNX a protokolem PL-Link typu plug&play. Komunikační schopnost těchto přístrojů zjednodušuje obsluhu, zvyšuje komfort v budovách a optimalizuje náklady na energii, uvedla firma tiskové zprávě.

Úterý, 15. listopad 2011
(Inteligentní dům)
Úspory energie, dřevěné stavění, moderní architektura - témata podzimního veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Další, již 42. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc, se uskuteční ve dnech 3.-5. listopadu 2011 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách.

Středa, 26. říjen 2011
(Inteligentní dům)
Schneider Electric uvádí nové vypínače s unikátním designem i technologií
Dodavatel elektrických zařízení do inteligentních domů Schneider Electric a jeho značka vypínačů Merten přichází během podzimu na trh s naprostou novinkou vypínačů značky M-ELEGANCE. Kromě toho, že poprvé po „desítkách“ let technici přicházejí s novým způsobem vypínání – tedy vypínač je naprosto odlišně vybaven zevnitř, tak se především jedná o naprostý designérský unikát, uvedla firma v tiskové zprávě.
Úterý, 11. říjen 2011
(Inteligentní dům)
22. mezinárodní veletrh nízkoenergetického stavění FOR ARCH začíná zítra v Praze
22. mezinárodní veletrh nízkoenergetického stavění FOR ARCH, na kterém se bude prezentovat i řada firem a produktů z oblasti inteligentního domu, začíná zítra, ve středu 21. září v PVA EXPO PRAHA v Letňanech a potrvá do neděle 25. září 2011. Souběžně probíhají také veletrhy FOR ELEKTRO, FOR THERM, FOR WOOD a SPORT TECH. V rámci Doprovodného programu veletrhu pak jsou na programu konference a semináře. Jednou z nich je konference Inteligentní digitální domácnost 2011, jejímž mediálním partnerem je i náš magazín IT Dům.
Úterý, 20. září 2011
(Inteligentní dům)
Novinky ze světa interiéru a designu na veletrhu Tendence v Praze 15.-18.9.2011

V rámci veletrhu TENDENCE, který se uskuteční 15.-18. září 2011 v areálu holešovického výstaviště v Praze má být i letos k vidění řada novinek a unikátů ze světa interiéru a designu.

Úterý, 06. září 2011
(Inteligentní dům)
FOR ARCH 2011: Vše pro nízkoenergetické stavění - 21. – 25. 9., PVA Letňany, Praha

Za necelý měsíc je v Praze Letňanech veletrh FOR ARCH 2011 a letos  má v podtitulu slogan: Vše pro nízkoenergetické stavění. Téma, které bude provázet celý veletrh, vzešlo z diskuze při uzavření dohody Evropského parlamentu a Rady pro energetickou náročnost budov a podepsané Směrnice o energetické náročnosti budov. Směrnice má za úkol dosažení stavu, aby do roku 2020 byly realizovány pouze budovy, jejichž potřeba energie se blíží nule. Stejně jako toto moderní téma se snaží veletrh svým profilem co nejvíce přiblížit novým trendům a situacím. Téma je současně i jedním z pilířů inteligentního domu, který bude námětem doprovodné konference Inteligentní digitální domácnost. Mediálním partnerem konference je i náš magazín IT Dům.

Středa, 31. srpen 2011
(Inteligentní dům)
Kladenský veletrh STAVBA - AUTO - BYDLENÍ - ZAHRADA - ZÁBAVA - 2. - 4. 9. 2011
Inspiraci všem, kteří uvažují o stavbě nového domu nebo zahajují rekonstrukci domu staršího, ale také všem, kteří se jen snaží neustále své bydlení zlepšovat a modernizovat, by mohl podle pořadatelů nabídnout druhý ročník Kladenského veletrhu s podtitulem STAVBA - AUTO - BYDLENÍ - ZAHRADA - ZÁBAVA. Akce se koná v Kladenské sportovní hale 2. - 4. září 2011.
Středa, 24. srpen 2011
(Inteligentní dům)
Google: akvizicí Motoroly chceme i urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa

V pondělním oznámení, že Google kupuje mobilní divizi Motoroly, krom zdůvodnění, že tím chce Google podpořit vývoj otevřené platformy Android a také se bránit patentové válce ze strany Microsoftu a Applu,  zmínil CEO a spoluzakladatel Google Larry Page i cíl Googlu s pomocí nové akvizice urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa.

Úterý, 16. srpen 2011
(Inteligentní dům)
Úplné začlenění koncernu Moeller do skupiny Eaton Corporation míří do finále
Úplné začlenění koncernu Moeller, mj. výrobce domácí automatizace, do skupiny Eaton Corporation míří do finále, oznámilo vedení firmy. Všechny produkty mají být nyní na trhu pod novým označením loga Eaton. Od července 2011 dochází k postupnému zavádění přístrojů s novým označením. Společnost Eaton Elektrotechnika (dříve Moeller Elektrotechnika) vyrábí a dodává na český trh přístroje výhradně s logem Eaton. 
Pondělí, 15. srpen 2011
(Inteligentní dům)
Dřevěné terasy – oživí zahradu i dům, mohou být skvostným architektonickým prvkem

Náš dnešní tip na skloubení moderních technologií a využití exotického přírodního materiálu je na téma zahrada, a to konkrétně zahradní terasa. Může oživit zahradu i dům, být skvostným architektonickým prvkem.

Pátek, 12. srpen 2011
(Inteligentní dům)
iRobot vysává ve Fukušimě radioaktivní nepořádek

Speciální tým výrobce robotických vysavačů iRobot, který byl před několika měsíci vyslán do Japonska, aby zde odstraňoval škody ve fukušimské jaderné elektrárně, je stále na místě a má plné ruce práce. Před několika měsíci, když bylo Japonsko čerstvě otřeseno z ničivého zemětřesení, které napáchalo škody v jaderné elektrárně Fukušima, bylo jasné, že jedině roboti mohou pomoci s průzkumem a odstraňováním škod, které ničivé zemětřesení a následná vlna tsunami napáchaly.

Neděle, 24. červenec 2011
(Inteligentní dům)
Konference Inteligentní digitální domácnost 2011

Inteligentní digitální domácnost 2011 je konference o systémové integraci v moderní domácnosti. Tradiční akce, která se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků veletrhů FOR ARCH a FOR ELEKTRO, seznamuje s možnostmi propojení inteligentních zařízení v moderní domácnosti, jejich ovládáním a řízením. V letošním roce organizátor konference, nakladatelství Sdělovací technika, připravuje tuto konferenci na pátek 23. září ve velkém sále vstupní haly na Výstavišti v Praze Letňanech.

Sobota, 23. červenec 2011
(Inteligentní dům)
Přerovský veletrh - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT inspirace pro vylepšení bydlení

Výstaviště Přerov bude patřit ve dnech 17. - 19. června 2011 Přerovskému veletrhu - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT, který nese podtitul Stavba, Bydlení, Zahrada, Hobby, Auto, Zábava. Tato víkendová akce je určena návštěvám celých rodin z Přerova a spádového okolí. Svoji nabídku zde představí firmy z oblasti zaměření veletrhu i místní firmy bez rozdílu zaměření.

Pátek, 10. červen 2011
(Inteligentní dům)
iRobot vyvíjí s Googlem robotickou platformu na Androidu
Výrobce domácích roborů a robotických vysavačů iRobot oznámil, že se spojil s Googlem, aby vytvořil apliace systému Android pro platformu mobilních domácích robotů iRobot Ava™. V tiskové zprávě výrobce uvedl, že aplikace prezentoval na nedávné vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku.
Pátek, 20. květen 2011
(Inteligentní dům)
Demo Pad Ltd: naprogramuj si sám ovládání domácí automatizace pro iPad

Možnost naprogramovat si vlastní aplikace na iPad, iPhone a další momentálně populární produkty značky Apple nabízí pro každého řešení britské společnosti Demo Pad Ltd. Programovací prostředí lze stáhnout zdarma a k tomu aplikace z i Tunes  Store za cca 40 USD.

Úterý, 10. květen 2011
(Inteligentní dům)
Ukázka použití iPadu a iPhone při ovládání v inteligentním domě

Tentokrát jsme vybrali názornou videoukázku použití iPadu a iPhone od Aple při ovládání v inteligentním domě v řešení, které nabízí firma Loxone.

 

Neděle, 03. duben 2011

Newsflash

Jaké moderní technologie jsou v Domě Snů z reality show TV Nova?

dumsnusmJaké moderní technologie jsou použity v Domě Snů z reality show TV Nova, jejíž finále bylo na programu ve středu 9. prosince 2009? V Domě Snů bylo využito komplexního inteligentního řešení elektroinstalace pro automatizaci moderní domácnosti od společnosti Schneider Electric. Celý dům byl navržen jako nízkoenergetický, co nejblíže pasivnímu, rodinný dům s maximálním využitím přírodních a ekologických materiálů a to hlavně na bázi dřeva a dalších obnovitelných produktů. Využity jsou i obnovitelné zdroje energie: solární systém a tepelné čerpadlo.