IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Search Keyword: Total 5 results found.
Tag: IT na dovolenou Ordering
content
(Inteligentní dům)
Výstava historických domácích spotřebičů

Příležitost zamyslet se nad tím, jak se vyvíjela domácí technika, dává výstava historických spotřebičů, která byla tento týden zahájena na Letišti Praha v odletové hale Terminálu 2. Expozice nazvaná Muzeum spotřebičů  představuje návštěvníkům letiště bouřlivý vývoj spotřební elektroniky. Vstup do muzea je volně přístupný a celá expozice bude na letišti k vidění do 5. dubna 2010. Muzeum spotřebičů je interaktivní výstava mapující vývoj elektrických zařízení od počátku minulého století do současnosti. Tvoří ji devět panelů zaměřených na gramofony, magnetofony, rádia, přenosné přehrávače, telefony, televize a počítače.

Pátek, 29. leden 2010
(Inteligentní dům)
Inspirace: Futuristický architekt Jan Kaplický

Inspirací pro stavitele moderního domu může být jeden z nejslavnějších futuristických domů, první ze slavných staveb nedávno zesnulého architekta Jana Kaplického House in Walles (Dům ve Wallesu) z roku 1996. Podívejme se trochu podrobněji na tento dnes učebnicový příklad, a to u příležitosti výstavy Vzpomínka na Jana Kaplického - architekta budoucnosti v Londýně, která vstupuje tento měsíc do poslední fáze a potrvá do 1. listopadu 2009.

Pondělí, 05. říjen 2009
(Inteligentní dům)
Technologie na dovolené - nafukovací projekční plátno

Dnešní tip z volného seriálu inteligentní technologie na dovolené je použitelný nejen na cestách, ale i doma na vaší zahradě. Když přijdou horké letní večery, můžete zatoužit přesunout vaše domácí kino do vaší zahrady a udělat si domácí letní kino. K tomu můžete využít vlastně triviální výmysl: nafukovací projekční plátno.

Pondělí, 24. srpen 2009
(Inteligentní dům)
Technologie na dovolené - 230V z auta

Další technologickou vymožeností, kterou můžeme využít, když opustíme náš inteligentní kamenný dům na dovolenou, je invertor, pomocí kterého lze přeměnit stejnosměrné napětí 12 voltů na střídavých 230 voltů. Pak můžeme v autě za jízdy nebo v některých vozech i v klidu dobíjet notebook, pustit televizi, ale třeba i fén, a u výkonnějších převodníkových přístrojů třeba i ohřát vodu nebo žehlit.

Pondělí, 10. srpen 2009
(Inteligentní dům)
Technologie na dovolené - dvousekundový stan

Technologie pomáhají i na cestách, když náš inteligentní dům opustíme a vyrazíme do přírody pod stan. Francouzský koncern Decathlon přišel loni s novou konstrukcí stanu, který se během pár sekund sám postaví.

Pondělí, 06. červenec 2009

Newsflash

Chytré bydlení – první elektronická kniha o digitální domácnosti - zdarma

Multimediální elektronickoChytré bydleníu knihu o digitální domácnosti –Chytré bydlení vydala společnost Insight Home, a.s., přední dodavatel řešení pro domácí automatizaci. Čtenářům je k dispozici zcela zdarma. Publikace vznikla v redakčním systému iBook Author od společnosti Apple Inc. a je určena pro tablety iPad. Chytré bydlení má celkem 170 stran, 514 obrázků, 28 obrazových galerií, 15 videí a 67 odborných termínů v glosáři.