IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Spínání světel v inteligentním domě

Email Tisk PDF

ovladani svetelSpínání světel v inteligentním domě se ovládá jinak než s běžným vypínačem, který mívá dva stavy vypnuto nebo zapnuto. V automatických systémech je základním pokynem vyslání impulsu, tedy jedno zmáčknutí tlačítka na vypínači, dálkovém ovladači, nebo dotykem na názorný obrázek na dotykovém displeji. Světlo obvykle v chytrém domě vypneme dalším zmáčknutím.

V následujícím videu se můžete podívat na názorné ukázky zapínání a vypínání jednotlivých lampiček v inteligentní domácnosti nejprve pomocí klasického spínače. Na první zmáčknutí tlačítka se světlo rozsvítí, na druhé zhasne. Jako druhý následuje příklad spínače s více tlačítky. Každé může mít předdefinovanou funkci k ovládání jiného světla. Jedno z tlačítek lze nadefinovat na vypnutí všech světel, nebo se tak může stát po delším stlačením některého definovaného tlačítka.

Dále jsou na videu ukázky použití dálkových ovladačů podobných těm, které používáme k ovládání televize. Fungují principelně stejně jako stěnové vypínače. Pokračují ukázky ovládání pomocí dotykových displejů fixně umístěných na vhodných místech (na zdi, u dveří apod.) typických pro inteligentní domy. Další jsou předvedeny složitější dálkové ovladače s menšími displeji, které připomínají chytrý mobil a s kterými lze řídit třeba celý dům. Nakonec je vidět ukázka ovládání pomocí přenosného dotykového displeje ve tvaru CD přehrávače, kterým lze regulovat vzdálené osvětlení třeba, když nás ruší při sledování televize.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #2 http://rstauto.ru/ 2014-05-28 02:26
I seriously love your site.. Very nice colors & theme. Did you
build this amazing site yourself? Please reply back as I'm planning to create my very own site and want to
find out where you got this from or exactly what the theme is named.

Appreciate it!
 
 
0 #1 www.africa.co.kr 2014-05-25 18:23
Hi there, I enjoy reading all of your article
post. I like to write a little comment to support you.
 

Newsflash

Co je to za magazín IT Dům?

ITDumsmCo je to IT Dům? Internetový magazín zaměřený na problematiku využívání nových technologií v domácnosti určený pro širokou laickou ale i odbornou veřejnost. Klíčovými slovy, na které se pokoušíme zaměřit, jsou inteligentní dům, chytrý dům, automatizovaná domácnost a další související otázky z oborů bydlení, domácí spotřebiče, stavebnictví apod. A stejně tak nabídnout platformu pro prezentaci podnikatelských subjektů a jejich produktů a služeb z oboru. Je zde k tomu k dispozici Katalog firem, Diskusní fórum a možnost publikace PR zpráv v rubrice Tiskové zprávy, a to vše zdarma, resp. za manipulační poplatek. A tím si krom prezentace na portálu pro přesně zaměřenou cílovou skupinu, pomoci i ve vylepšování SEO vašich internetových stránek.