IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Spínání světel v inteligentním domě

Email Tisk PDF

ovladani svetelSpínání světel v inteligentním domě se ovládá jinak než s běžným vypínačem, který mívá dva stavy vypnuto nebo zapnuto. V automatických systémech je základním pokynem vyslání impulsu, tedy jedno zmáčknutí tlačítka na vypínači, dálkovém ovladači, nebo dotykem na názorný obrázek na dotykovém displeji. Světlo obvykle v chytrém domě vypneme dalším zmáčknutím.

V následujícím videu se můžete podívat na názorné ukázky zapínání a vypínání jednotlivých lampiček v inteligentní domácnosti nejprve pomocí klasického spínače. Na první zmáčknutí tlačítka se světlo rozsvítí, na druhé zhasne. Jako druhý následuje příklad spínače s více tlačítky. Každé může mít předdefinovanou funkci k ovládání jiného světla. Jedno z tlačítek lze nadefinovat na vypnutí všech světel, nebo se tak může stát po delším stlačením některého definovaného tlačítka.

Dále jsou na videu ukázky použití dálkových ovladačů podobných těm, které používáme k ovládání televize. Fungují principelně stejně jako stěnové vypínače. Pokračují ukázky ovládání pomocí dotykových displejů fixně umístěných na vhodných místech (na zdi, u dveří apod.) typických pro inteligentní domy. Další jsou předvedeny složitější dálkové ovladače s menšími displeji, které připomínají chytrý mobil a s kterými lze řídit třeba celý dům. Nakonec je vidět ukázka ovládání pomocí přenosného dotykového displeje ve tvaru CD přehrávače, kterým lze regulovat vzdálené osvětlení třeba, když nás ruší při sledování televize.

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #2 http://rstauto.ru/ 2014-05-28 02:26
I seriously love your site.. Very nice colors & theme. Did you
build this amazing site yourself? Please reply back as I'm planning to create my very own site and want to
find out where you got this from or exactly what the theme is named.

Appreciate it!
 
 
0 #1 www.africa.co.kr 2014-05-25 18:23
Hi there, I enjoy reading all of your article
post. I like to write a little comment to support you.
 

Newsflash

Pozvánka na seminář Perspektivy bydlení II … člověk v chytrém domě: 21. listopadu 2012 Praha

LOGO_persp_bydleni-smV rámci konceptu tzv. inteligentního bydlení nabízí nepřeberně možností konkrétních provedení. Tak jako neexistují dva lidé se stejnými názory a nároky na ideální bydlení, neexistuje univerzální recept, jak chytrý dům či domácnost budovat, ani jednotná definice toho, co vše by měl v sobě chytrý dům zahrnovat, aby se mohl dnes tak populárním označením „smart“ honosit. Někteří budou klást důraz na úspory energií, jiní na důkladnost systému zabezpečení a ještě jiní na integraci multimediálních zařízení či spotřebičů.