IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Pozvánka na seminář Perspektivy bydlení II … člověk v chytrém domě: 21. listopadu 2012 Praha

Email Tisk PDF

LOGO_persp_bydleni-smV rámci konceptu tzv. inteligentního bydlení nabízí nepřeberně možností konkrétních provedení. Tak jako neexistují dva lidé se stejnými názory a nároky na ideální bydlení, neexistuje univerzální recept, jak chytrý dům či domácnost budovat, ani jednotná definice toho, co vše by měl v sobě chytrý dům zahrnovat, aby se mohl dnes tak populárním označením „smart“ honosit. Někteří budou klást důraz na úspory energií, jiní na důkladnost systému zabezpečení a ještě jiní na integraci multimediálních zařízení či spotřebičů.

Pak ale existují témata, která lze považovat za společná pro všechny inteligentní domy bez rozdílu... Jde například o otázky elektromagnetické kompatibility, požární bezpečnosti, základních principů ochrany osobních údajů, či požadavky na instalace a stavební aspekty budov zamýšlených k vybavení inteligentní instalací jako takové.

Na odborném semináři Perspektivy bydlení II – Člověk v chytrém domě, Vás seznámíme s vybranými tématy z obou těchto skupin aspektů chytrého bydlení: s možnostmi konkrétních řešení, která umožňují v současnosti dostupné technologie pro řešení chytrého bydlení, i s obecnými předpoklady realizací inteligentních systémů v obytných prostorách.

Seminář je určen projektantům, integrátorům, výrobcům a prodejcům zařízení pro inteligentní budovy a domácnosti, revizním technikům, architektům studentům elektrotechnických a stavebních oborů a dalším zájemcům o oblast. Účast na semináři je bezplatná podmíněná pouze registrací na internetových stránkách FCC PUBLIC.

Přihlašovací formulář naleznete na domovské stránce semináře. Seminář se koná dne 21. listopadu 2012 v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, na adrese Pod Vodárenskou věží 4, Praha 8, 182 00, nedaleko metra C Ládví, kde zároveň sídlí nakladatelství FCC PUBLIC.

FCC PUBLIC vydalo před nedávnem na téma inteligentních instalací a automatizace domácností tematickou přílohu. Její on-line verzi si můžete prolistovat ZDE. Podrobnosti o prvním semináři z řady Perspektivy bydlení, který nesl podtitul Předpoklady nasazení chytrých technologií, a nakladatelství FCC PUBLIC jej uspořádalo na veletrhu IBF/SHK v dubnu 2012 naleznete ZDE.

 

LOGO_persp_bydleni-s

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Zdroje informací o domácí automatice

netpro.czKde najdu další konkrétní informace o problematice inteligentních domů? Jakou techniku k tomu potřebuji? Kdo mi to zrealizuje? Kolik to může stát? Odpovědi na tyto otázky dnes nejsnáze zjistíme na internetu. Krom toho, že je dobré sledovat magazín IT Dům, na Googlu vás první vyhledané linky zavedou na stránky několika předních českých firem, které systémy nabízejí.