IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Pozvánka na seminář Perspektivy bydlení II … člověk v chytrém domě: 21. listopadu 2012 Praha

Email Tisk PDF

LOGO_persp_bydleni-smV rámci konceptu tzv. inteligentního bydlení nabízí nepřeberně možností konkrétních provedení. Tak jako neexistují dva lidé se stejnými názory a nároky na ideální bydlení, neexistuje univerzální recept, jak chytrý dům či domácnost budovat, ani jednotná definice toho, co vše by měl v sobě chytrý dům zahrnovat, aby se mohl dnes tak populárním označením „smart“ honosit. Někteří budou klást důraz na úspory energií, jiní na důkladnost systému zabezpečení a ještě jiní na integraci multimediálních zařízení či spotřebičů.

Pak ale existují témata, která lze považovat za společná pro všechny inteligentní domy bez rozdílu... Jde například o otázky elektromagnetické kompatibility, požární bezpečnosti, základních principů ochrany osobních údajů, či požadavky na instalace a stavební aspekty budov zamýšlených k vybavení inteligentní instalací jako takové.

Na odborném semináři Perspektivy bydlení II – Člověk v chytrém domě, Vás seznámíme s vybranými tématy z obou těchto skupin aspektů chytrého bydlení: s možnostmi konkrétních řešení, která umožňují v současnosti dostupné technologie pro řešení chytrého bydlení, i s obecnými předpoklady realizací inteligentních systémů v obytných prostorách.

Seminář je určen projektantům, integrátorům, výrobcům a prodejcům zařízení pro inteligentní budovy a domácnosti, revizním technikům, architektům studentům elektrotechnických a stavebních oborů a dalším zájemcům o oblast. Účast na semináři je bezplatná podmíněná pouze registrací na internetových stránkách FCC PUBLIC.

Přihlašovací formulář naleznete na domovské stránce semináře. Seminář se koná dne 21. listopadu 2012 v přednáškovém sále Ústavu teorie informace a automatizace AV ČR, na adrese Pod Vodárenskou věží 4, Praha 8, 182 00, nedaleko metra C Ládví, kde zároveň sídlí nakladatelství FCC PUBLIC.

FCC PUBLIC vydalo před nedávnem na téma inteligentních instalací a automatizace domácností tematickou přílohu. Její on-line verzi si můžete prolistovat ZDE. Podrobnosti o prvním semináři z řady Perspektivy bydlení, který nesl podtitul Předpoklady nasazení chytrých technologií, a nakladatelství FCC PUBLIC jej uspořádalo na veletrhu IBF/SHK v dubnu 2012 naleznete ZDE.

 

LOGO_persp_bydleni-s

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Přerovský veletrh - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT inspirace pro vylepšení bydlení

prerov-veletrhVýstaviště Přerov bude patřit ve dnech 17. - 19. června 2011 Přerovskému veletrhu - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT, který nese podtitul Stavba, Bydlení, Zahrada, Hobby, Auto, Zábava. Tato víkendová akce je určena návštěvám celých rodin z Přerova a spádového okolí. Svoji nabídku zde představí firmy z oblasti zaměření veletrhu i místní firmy bez rozdílu zaměření.