IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Poptávka po inspekcích domů roste, brzy se stane běžnou součástí prodeje nemovitosti

Email Tisk PDF

logo-smLeader na trhu v provádění inspekce vad nemovitostí Nemopas očekává, že v letošním roce pro své zákazníky z řad prodávajících i kupujících zajistí několik stovek těchto prověrek. Poptávka v letošním roce desetinásobně vzroste.

„Vyšší zájem je dán oživením realitního trhu a zároveň zvýšenou opatrností investorů, kteří po ekonomické krizi důkladněji zvažují, za co své peníze utratí,“ řekl vedoucí projektu Nemopas Ctibor Hůlka. Tento fakt dokládá také průzkum zpracovaný agenturou TNS AISA, kde 75 procent respondentů projevilo vážný zájem o službu inspekce nemovitosti. Razantní zvýšení poptávky v letošním roce vedlo odborníky z Nemopasu k vypracování unikátní standardizace způsobu prověřování vad nemovitostí, která by se měla stát prostředkem pro férové obchodování na realitním trhu.

Prověření skutečného technického stavu nemovitosti totiž přináší výhody hlavně pro kupujícího, kterému dává jistotu dobré investice, snížení investičního rizika, ale i možnost vyjednání nižší kupní ceny. „A to je pro zájemce o nemovitost velká výhoda. Naše dosavadní praxe ukazuje, že velká část kupujících díky našemu odbornému posudku vyjednala výhodnější cenu prodávaného domu nebo bytu,“ zdůraznil jednu z největších výhod hloubkového posudku nemovitosti hlavní inspektor Nemopasu Radim Mařík. Na rozvinutějším realitním trhu je ale značka prověřeného domu u inzerátu výhodou i pro prodávajícího a realitní kancelář. „Očekávám, že zhruba do pěti let bude odborné prověření případných vad objektů běžnou součástí prodeje nemovitostí podobně, jak je tomu například v USA,“ dodal Hůlka.

Tvůrci projektu Nemopas působí na trhu posuzování vad staveb 15 let. Inspekce nemovitostí je přitom na českém trhu k dostání v různých podobách a kvalitě. Projekt Nemopas si klade za cíl vytvořit standardy a metodiku tak, aby výsledky prověrek od různých znalců byly srovnatelné a pro laika srozumitelné.
Nemopas nabízí unikátní metodiku prověření nemovitosti včetně použití nejmodernější techniky proškolenými odborníky. Jako jediný na českém trhu zajišťuje certifikaci, která sestává ze sedmi základních kamenů:

  • Statické posouzení
  • Hydroizolace objektu
  • Průkaz energetické náročnosti budovy (povinný od roku 2013 pro všechny prodeje a pronájmy nemovitostí)
  • Hlukové posouzení
  • Prověření plnění bezpečnostních, požárních a hygienických požadavků
  • Posouzení stavu povrchů podlah, stěn apod.
  • Stav technického zařízení budovy (instalace, rozvody)

Krom popisu aktuálního stavu domu, zájemce získá navíc ocenění nemovitosti včetně vyčíslení nákladů na sanaci vad. Inspektoři Nemopasu se opírají nejen o své mnohaleté zkušenosti a odbornost, ale i o výsledky měření nejmodernější technikou včetně termovize, zařízení pro měření vzduchotěsnosti nebo aparatury pro měření hluku. Nemopas lze využít u starších domů, novostaveb, ale dokonce i u projektové dokumentace.

Cena inspekce se pohybuje u běžného rodinného domu od deseti tisíc korun. V tuto chvíli inspektoři Nemopasu působí po celé České republice. Nemopas je po návštěvě objektu k dispozici do dvou pracovních dnů.

Nemopas – je balíček expertních služeb, které zajistí podrobnou inspekci nemovitosti a její energetické, tepelně-technické, akustické a finanční zhodnocení. Je určen hlavně těm, kteří kupují nemovitost a chtějí si před koupí dům „důkladně proklepnout“.

Na zpracování unikátní metodiky inspekce nemovitostí pro Nemopas se podílel přední expert v oblasti vad staveb Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc., který je inspirátorem této služby v Česku.

Projekt Nemopas vznikl ve společnosti Dekprojekt ze skupiny DEK, což je největší dodavatel stavebních materiálů v ČR.

www.nemopas.cz

 

mereni_tepelnych_uniku_1_jpg_540x540_q85-s

Měření tepelných úniků

 

mereni_vzduchotesnosti_2_jpg_540x540_q85

Měření vzduchotěsnosti


mereni_hluku_1_jpg_540x540_q85

Měření hluku, měřidlo

 

mereni_hluku_2_jpg_540x540_q85-s

Měření hluku, zdroj

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Tepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace, rolety a vrata prakticky na výstavě Domov a teplo

VLLsmTepelná čerpadla, solární panely, infratopení, klimatizace, rolety a vrata si ode dneška do neděle 6. září 2009 můžete prohlédnout a ošahat prakticky na výstavě Domov a teplo 2009 v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Je to již 15. ročník výstavy bytového vybavení, nábytku a tepla. Z několika desítek vystavovatelů nabízí dobrá třetina produkty a řešení z oblasti inteligentního domu. Na zahájení výstavy se byl proto IT Dům podívat.