IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Inteligentní bydlení znamená i čas, který můžete věnovat dětem

Email Tisk PDF

CIB Panliving OstravaDnes se podíváme na inteligentní bydlení z pohledu rodičů. Co se týká péče o děti, může se stát inteligentní dům nepřekonatelným pomocníkem, ale také ochráncem. Inteligentní domácnost velmi jednoduše řečeno znamená, že váš domov je samostatný, zvládá mnoho procesů, aniž byste o nich věděli.

 

Stačí jen formulovat požadavky, co si přejete, aby vaše domácnost uměla, a tím vaše starost končí. Naprogramování všech procesů vás tak nemusí trápit, stejně jako údržba a péče o ně. Od té chvíle inteligentní dům pozná, kdy jste doma, a kdy odcházíte do práce. Ví, kdy ráno vstáváte, otevře žaluzie a vytopí váš dům na ideální teplotu. K večeru se vyhřeje podlaha v koupelně, protože váš dům ví, že se v tuto dobu chodíte koupat. „Když jdete spát nebo odcházíte z domu, utlumí se procesy, které nejsou zrovna zapotřebí. Dům sám vypne některé spotřebiče a zásuvky, vodu, ztlumí a reguluje topení, ovládá žaluzie podle potřeby a celkově zabezpečí váš domov,“ objasňuje Dominik Hutečka ze společnosti PanLiving, která inteligentním bydlením zabývá. Domácnost můžete ovládat i na dálku. Díky tomu máte neustálý přehled o tom, co se s vaším domem děje, i když tam právě nejste.

 

CIB_Panliving_Ostrava_16-s

 

Díky inteligentnímu bydlení máte více času na sebe i svou rodinu. „Všichni, kdo mají dům, vědí, jak je starost o dům časově náročná. Jsme velmi pracovně vytíženi a doma se už nechceme zabývat tím, proč je v domě zima nebo kdo nezamkl dveře, chceme se věnovat sobě, rodině a společné zábavě.“ říká Lucie, která si s manželem takový dům pořídila. Inteligentní dům se stará o pohodlí, ale také o bezpečnost v celé vaší domácnosti.

Požadavky na inteligentní dům vychází z toho, co si přeje a potřebuje jeho majitel. Tyto požadavky se ale samozřejmě mění, stejně jako se mění životní období i situace. Většina majitelů inteligentních domů sleduje novinky na trhu a jejich nároky se časem mění se zvyšující se kvalitou nových moderních technologií.

V inteligentní domácnosti máte přehled o tom, co se v domě děje. Víte tedy, že jsou zabezpečené či vypnuté spotřebiče, že je vana napuštěná na správnou teplotu. Důležitým bezpečnostním prvkem mohou být také tzv. IR závory, které spustí okamžitý poplach, kdyby někdo spadl do bazénu. I nenápadné noční osvětlení, které se automatiky rozsvítí, když se setmí, je další komfortní prvek oceňovaný nejen rodiči s malými dětmi.

 

dum_schodistove_svetlo

Když už jsou děti v bezpečí, přichází na řadu i mnoho dalších vychytávek, které ocení také nejedna maminka. Žádné hledání DVD s vyvolenou pohádkou, během kterého vás napadá minimálně 10 míst, kde by mohla ona ztracená pohádka být. Všechny pohádky můžete mít nahrané na jednom centrálním úložišti a jednoduše vše ovládat na jednoduchém centrálním panelu. „Když děti chtějí pohádku, mohu ji pustit odkudkoliv, třeba z kuchyně, když chystám večeři. Stačí stisknout tlačítko TV hala, pak druhým vybrat pohádku a je to hotovo. Žádné slzičky kvůli ztraceným pohádkám,“ pochvaluje si Lucie. Více informací najdete na www.panliving.cz.

 

CIB_Panliving_Ostrava_17-s

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Nové funkce systému Synco living společnosti Siemens – odečet údajů o spotřebě energií a vody

siemensSpolečnost Siemens rozšířila funkční vybavení systému Synco living pro automatizaci domácnosti o nové funkce. K dispozici jsou dvě nové „bytové centrály“ s typovým označením QAX903 a QAX913, které kromě inteligentního řízení soustav vytápění, větrání a klimatizace, resp. ovládání osvětlení, rolet a žaluzií nyní navíc umožňují odečítat údaje o spotřebě energií a vody. Se systémem Synco living tak lze snížit spotřebu energie v bytech a rodinných domech až o 30 %, aniž by byl ovlivněn komfort domácího prostředí.