IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Konference Milníky digitalizace – Smart Life se chystá na úterý 24. ledna 2012 v Praze

Email Tisk PDF

SdelovaciTechnikaDalší ročník konference Milníky digitalizace – Smart Life se chystá na úterý 24. ledna 2012 v Praze.  Pořádá jí  nakladatelství Sdělovací technika v návaznosti na populární cyklus odborných konferencí Milníky digitalizace. V pořadí již druhý ročník nové koncepce, která odráží aktuální technologický vývoj a moderní trendy. Koncepce, která se skrývá pod titulem Smart Life, dává internetu a energetické síti nové moľnosti poskytovat rozličné inkrementální sluľby domácnostem v propojených chytrých (Smart) komunitách. Problematika je chápána v širších souvislostech zahrnujících Smart Grid, obnovitelné zdroje energie, fotovoltaiku, elektromobilitu atd., uvádí se na pozvánce.

Splývání televize s Internetem je nejen o významným technologickým trendem, ale také o latentní posun paradigmatu obchodního modelu v sektoru spotřební elektroniky, vysvětlují organizátoři k tématu konference. Televizor se tak stává ovládacím pultem každé energeticky úsporné digitální domácnosti, kde spotřebiče připojené do sítí Smart Grids mohou využívat energii efektivně i z hlediska provozních nákladů. Na trhu se již objevují domácí spotřebiče připravené pro Smart Grid (SG Ready), které jsou schopny detekovat tarifní pásma a vyhodnotit, kdy je jejich provoz nejlevnější. Rostoucí počet energetických společností začíná nabízet příslušně rozvržené tarify. Současně státní energetické koncepce prosazují instalaci tzv. chytrých elektroměrů (Smart Meters), které jsou schopny tato data zpracovat a podle nich zpoplatňovat dodávky elektřiny.

Tematické okruhy:

Perspektivy technologií Smart Life v rámci EU
Realizace koncepce sítí Smart Grid – Smart Regions a Smart Cities
Interoperabilita a strategie potřebné pro komunikaci ve Smart Grids
Obnovitelné zdroje energie Problémy legislativy a regulace Elektromobilita
Využití starého inventáře sítě ve spojení s novými technologiemi
Česká technologická platforma Smart Grid a pilotní projekty
České technické univerzity a Smart Grids
Hodnototvorný řetězec – instalace elektroměru, integrace elektroměru do komunikační infrastruktury, management elektroměrů, odečet, zákaznický servis
Obchodní modely služeb Smart Grids a Smart Life – nové obchodní příležitosti s již existujícími zákazníky

Viz: Sdělovací technika

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Kniha Inteligentní dům

knihaIntDumJedním z prvních materiálů, který by si měl prostudovat každý aspoň trochu vážnější zájemce o problematiku inteligentních domů, je kniha Inteligentní dům, kterou napsal Miroslav Valeš. Velmi laickou populární formou vysvětluje, co to je inteligentní dům a jaké jsou nejrůznější možnosti využití nových technologií v domácnosti.