IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Technologická novinka mezi cihlami: mini komín schovaný ve zdi

Email Tisk PDF

HELUZ_MINI_Izostat-smNovinky v sortimentu komínových systémů přináší během podzimu největší tuzemský výrobce cihelných produktů HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Komín MINI, jehož menší rozměry tvarovek jej předurčují k zabudování do vnitřních příček staveb, vyplňuje mezeru na trhu s cihelnými komíny a představuje se i se dvěma dalšími novými systémy METAL a IZOSTAT.

Komín MINI přináší jednoduché řešení pro vnitřní příčky, uvádí výrobce v tiskové zprávě. Svými rozměry 240 x 300 mm odpovídá základním rozměrům vnitřních nosných stěn a příček a může být zabudován přímo do zdi. Oproti jiným systémům tak těleso komínu nevystupuje ze stěny, což značně rozšiřuje možnosti využití vnitřních prostor domu. Samotné cihelné tvarovky zabudované do příček se přitom dají použít také pro rozvody vzduchotechniky a technických zařízení nebo jako odvětrávací komín. Komín MINI je určen pro nízkoteplotní spotřebiče na plynná a kapalná paliva. Je nabízen ve variantě PLAST s plastovou vložkou o průměru 80 nebo 110 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 120°C nebo ve variantách METAL s nerezovou či IZOSTAT s izostatickou vložkou o průměru 80 a 100 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 200°C.

 

HELUZ_MINI_Izostat

HELUZ MINI Izostat

HELUZ_MINI_Metal

HELUZ MINI Metal

HELUZ_MINI_Plast-s

HELUZ MINI Plast


Komín HELUZ MINI je určený jak pro novostavby, tak jej lze dodatečně vestavět i do již stojících a zabydlených objektů. Jako všechny komínové systémy firmy HELUZ se i systém HELUZ MINI velmi snadno montuje. Stavebnicové komponenty do sebe přesně zapadají a tak je zajištěna i jejich vzájemná součinnost. Stavba komínu nevyžaduje už žádné další speciální zdicí přípravky.

Další podzimní novinkou jsou zmíněné komínové systémy METAL a IZOSTAT, které jsou vhodné pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Díky malé tloušťce komínových vložek se vyznačují velmi malou akumulací tepla, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplo­din na vnitřním povrchu.

Systém METAL s nerezovou vložkou je univerzálním systémem použitelným pro atmosférický, přetlakový a i vysokopřetlakový provoz. Nerezové vložky, které jsou dodávány o tloušťce 0,6 nebo 1 mm, jsou podstatně lehčí než jiné materiály, kyselinovzdorné, nenasákavé a vysoce odolné, proto nedochází vlivem velké­ho výkyvu teplot k jejich popraskání. Velkou výhodou také je, že se komín může po vystavění okamžitě za­čít používat a nemusí se čekat na vytvrdnutí spojovacího tmelu.

Systém IZOSTAT je použitelný nejen pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin, ale i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Svou konstrukcí zároveň umožňuje odvod spalin i přívod vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým tělesem. Izostatická vložka nové generace, vyráběná nejmodernější technologií, dobře odolává velkým teplotním změnám, kyseli­nám a je vysoce odolná proti korozi, nevadí jí ani přímý kontakt s plamenem. Díky své téměř nulové nasákavosti je vhodná jak pro suchý, tak i pro mokrý provoz. Hrdlové spojení izostatických vložek společně se spárovací hmotou nebo žáruvzdor­ným silikonem zajišťuje vynikající těsnost systému. Nadstřešní část komínového systému HELUZ IZOSTAT je díky velkému množství variant ukončení pak možné dokonale sladit s domem.

Komín HELUZ MINI IZOSTAT získal na mezinárodním veletrhu Aqua-therm čestné uznání za nejlepší exponát.

Všechny produkty by měly být  podle výrobce k dispozici i pro slovenský trh.

Viz: www.heluz.cz

 

Kominovy_system_HELUZ_MINI-s

Systém HELUZ MINI

 

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 ronrogers 2017-04-03 07:22
Thanks a lot for sharing the good details about assortment of chimney systems .Its a good article and including the whole details about it in an effective way.Thanks a lot for sharing this post and looks so good. Understood everything related to this from your blog.For writing an effective essay,we should includes better points and to meet the readers attention. Every points clearly and use perfect and simple language to make your essay. Essays should be general and it must be specific. Visit http://www.essayguardian.com/ for getting more tips and guidelines.
 

Newsflash

Zdroje informací o domácí automatice

netpro.czKde najdu další konkrétní informace o problematice inteligentních domů? Jakou techniku k tomu potřebuji? Kdo mi to zrealizuje? Kolik to může stát? Odpovědi na tyto otázky dnes nejsnáze zjistíme na internetu. Krom toho, že je dobré sledovat magazín IT Dům, na Googlu vás první vyhledané linky zavedou na stránky několika předních českých firem, které systémy nabízejí.