IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Baterie do domácí techniky jako netradiční dárek pod stromeček?

Email Tisk PDF

baterkyDo Vánoc už nezbývá mnoho času a nákupy dárků jsou v plném proudu. Češi stále častěji pořizují svým blízkým praktické dárky. V popředí jsou různé technické vymoženosti. Oblíbeným praktickým dárkem jsou nové baterie, s jejichž pomocí snadno oživíte starší mobilní telefony, notebooky, digitální fotoaparáty či jiné elektronické hračky nebo domácí techniku.

Většina lidí si život bez technických přístrojů moderní doby nedokáže představit, bez mobilu či PDA by někteří nevydrželi ani den. Technickým pomocníkům však může - většinou ve chvíli, kdy to nejméně čekáte - dojít energie. Pokud se u svých příbuzných či přátel často setkáváte s neustálými stížnostmi, že jejich notebook nevydrží bez připojení k síti ani minutu, nebo se jim běžně uprostřed telefonního hovoru vybije baterie, potom se zamyslete, zda nauděláte pod stromečkem radost novou baterií do nejrůznějších elektronických miláčků.

Jak baterii vybrat

Jak radí odborníci v aktuální tiskové zprávě, zjistěte si, jaký přístroj nejbližší používají, zaměřte se na značku a konkrétní model. Při výběru baterie využijte praktické internetové průvodce nákupem, které při zadání těchto údajů navedou ke správnému produktu. „Baterie se zpravidla prodávají v několika kapacitních provedeních. Samozřejmě nejvýhodnější je zvolit typ L s největší kapacitou, ta například na notebooku při běžném používání vydrží zhruba tři hodiny. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že baterie s vyšší kapacitou má i vyšší hmotnost a cenu,“ vysvětlil Radim Tlapák, ředitel internetového obchodu BatteryShop.cz. Při výběru baterie se řiďte také typem, na trhu jsou v současné době k dostání baterie Ni-MH, Li-ion a Li-Pol. Nejmodernější Li-Pol baterie se vyznačují vysokou kapacitou a nízkou hmotností, navíc netrpí paměťovým efektem.

Do jakých přístrojů lze novou baterie koupit

Baterie jako vánoční dárek je vhodná do všech mobilních přístrojů. Samozřejmě ji nejvíce uvítají ti, kdo svůj notebook používají každodenně, a jsou tedy na funkční baterii závislí. S vybitou baterií se přirozeně často setkáváme i v případě mobilních telefonů či digitálních fotoaparátů. Ani v tomto případě s tímto vánočním dárkem neuděláte chybu. Nová baterie je vhodná i pro další digitální zařízení, jako jsou PDA, herní konzole nebo navigace. Ti, kdo mají ve svém okolí nějakého zručného řemeslníka či domácího kutila, mohou zvážit nákup náhradní baterie do aku nářadí.

Pro ty, co jsou stále na cestách

Náhradní baterie do mobilních zařízení je vhodným dárkem pro ty, kdo jsou neustále v pohybu. Každý vášnivý cestovatel jistě ocení náhradní baterii do fotoaparátu či videokamery, aby kvůli nedostatku energie nepřišel o zajímavé snímky z cest. Náhradní baterie do mobilního telefonu zase potěší každého člověka s aktivním životním stylem, který potřebuje být v neustálém kontaktu s lidmi. Baterii lze věnovat jako samostatný dárek, ale i jako vhodný doplněk k novému mobilnímu zařízení.

Výhodou jsou univerzální adaptéry

V případě, že si na výběr baterie netroufáte, ale chcete pořídit praktický dárek, který ocení milovník elektronických hraček, věnujte mu univerzální adaptér. Každý dnes obvykle vlastní hned několik digitálních přístrojů, a tedy i několik nabíječek. Výsledkem je velké množství nejrůznějších kabelů, v němž se těžko hledá ten, který právě potřebujete. „Univerzální adaptéry fungují na principu výměnných konektorů. Díky tomu umožňují napájet tisíce přístrojů všech světových značek. Konektory je možné kdykoliv dokoupit, proto si nemusíte dělat starosti, pokud pořizujete nový přístroj,“ uvedla Zuzana Trávničková ze společnosti NTB CZ, která je výhradním distributorem univerzálních adaptérů značky iGo na českém trhu. Univerzální nabíječky jsou navíc ideálním pomocníkem při cestování. Pro všechny přístroje stačí jediný adaptér, čímž se ušetří mnoho místa v kufru.

Viz: BatteryShop.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 Rendy 2015-09-09 09:17
Já letos dávám dětem figurky Assassins Creed http://www.sberatelske-predmety.cz/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=creed Jsou super a děti si s nimi vyhrají.
 

Newsflash

Chytré bydlení – první elektronická kniha o digitální domácnosti - zdarma

Multimediální elektronickoChytré bydleníu knihu o digitální domácnosti –Chytré bydlení vydala společnost Insight Home, a.s., přední dodavatel řešení pro domácí automatizaci. Čtenářům je k dispozici zcela zdarma. Publikace vznikla v redakčním systému iBook Author od společnosti Apple Inc. a je určena pro tablety iPad. Chytré bydlení má celkem 170 stran, 514 obrázků, 28 obrazových galerií, 15 videí a 67 odborných termínů v glosáři.