IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Konference Biomasa&Energetika za účasti Mirka Topolánka a Martina Bursíka: rady i pro rodinné domy

Email Tisk PDF

peleta-doma-smŠestnáctý ročník konference Biomasa&Energetika se věnoval i problematice domkářů a jejich řešení vytápění biomasou. Konferenci uspořádalo České sdružení pro biomasu BIOM.cz v Praze 29. listopadu 2011 a mezi mnoha vystupujícími byli i expremiér Mirek Topolánek a exministr životního prostředí Martin Bursík.

Přibližně tři stovky účastníků si mohly vyslechnout názory odborníků ze všech oborů zabývajících se biomasou. Vrcholem dopolední části byly přednášky Martina Bursíka a Mirka Topolánka. Prvně jmenovaný porovnával českou energetiku s těmi ostatními v rámci EU. Topolánek zase ve své prezentaci kritizoval současný stav: "Podnikatel v oblasti OZE je dnes pro běžného občana
hochštapler toužící po rychlém zbohatnutí na úkor společnosti." Současně ale míní, že je důležité biomasu využívat efektivně. V této souvislosti zdůraznil, že bez využití tepla je energetické využití biomasy neefektivní.

V odpoledním programu pak došlo především na témata z praxe a použitelné v domácnostech respektive v rodinných domech. A to byla problematika pelet a kotlů, o které mluvili Vladimír Stupavský ze sdružení právnických osob Klastr Česká peleta, který mj. prezentoval ukázky řešení vytápění domácností a rodinných domů, a Marek Řebíček z firmy CDP.cz s.r.o., která dopravuje dřevěné palivo do domů. Ten mj, v prezentaci uvedl, že v roce "2012 bude ideálním zákazníkem pro topení peletami majitel staršího rodinného, který topí uhlím či dřevem" - má již kotelnu a sklad na topivo - dobrý přístup nákladního auta, umí obsluhovat kotel, pelety jsou komfortní, čisté.

Z prezentace, kterou měl Vladimír Stupavský, Klastr Česká peleta:

 

peleta-doma

Seznam prezentací viz stránky pořadatele: biom.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Inteligentní dům nezávislým pohledem ze současnosti

dslClaneksmV srpnu jsme informovali o otevření nového ukázkového domu v Praze 4, který oznámila v médiích společnost Insight Home a.s. a prezentovala to jako centrum propagující řešení inteligentní domácnosti pro střední Evropu. (Viz článek na IT Dům: ČTK popularizuje řešení inteligentní domácnosti projektu inHome). Zajímavý pohled očima nezávislého návštěvníka, který přemýšlí, jaký má či naopak nemá ta či ona futuristická vychytávka smysl pro praktický život, zveřejnil minulý týden web dsl.cz.