IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Největší technologický veletrh v Číně byl i o inteligentním domě

Email Tisk PDF

veletrh-china-sNa základě povolení čínské vlády z roku 1999, se každý rok na podzim koná v Shenzhenu v Číně veletrh špičkových technologií (dále jen CHTF). V současnosti je tato akce největším veletrhem moderní techniky v Číně a je tak nejvlivnější platformou a mezinárodním technologickým a ekonomickým fórem, které se těší pověsti nejlepšího technologického veletrhu v Číně. Jedním z témat bylo i bydlení a technologie a další souvislosti včetně inteligentních domů.

Veletrh CHTF 2011 se uskutečnil ve Veletržním a výstavním paláci v Shenzhenu ve dnech 16. až 21. listopadu 2011. Veletrh, který se uskutečnil na výstavní ploše 105 tisíc čtverečných metrů, má 6 částí s názvy Představujeme špičkové technologie, Specializované výstavy, Fóra, Super akce, Diskusní fóra s nejlepšími lidmi a lidskými zdroji a každoroční veletrh příležitostí, jehož cílem je „podpořit mezinárodní spolupráci a inovaci a zrychlit tak transformaci a rozvoj".

V letošním roce se dle tiskové zprávy veletrhu účastnili zástupci ze 23 zemí, včetně USA, Německa, Ruska, Koreje, Belgie, Maďarska Finska, Irska, Austrálie, Dánska, Kanady, Francie, Polska, Švýcarska, Brazílie, Izraele, Kolumbie, Singapuru, apod. V rámci „Ministerského fóra“, které se na akci CHTF 2011 koná, pak mimo jiné přednesli své projevy ministři z Maďarska, Finska a Srbska.

Veletrhu se navíc zúčastnili zástupci všech čínských provincí, autonomních oblastí a obcí spadajících pod správu samotné Číny, Hong-Kongu, Maccaa a Taiwanu a také zástupci ze 30 vysokých škol a univerzit, kteří zde představili své nejnovější produkty a úspěchy v oblasti výzkumu a vývoje.

Na veletrhu CHTF 2011 vystavily své produkty více než 3 tisíce firem z Číny i ze zahraničí. Dle očekávání veletrh navštívilo kolem 500 tisíc návštěvníků. Tohoto čínského veletrhu se zúčastnily téměř všechny významné firmy a přední výzkumné organizace, včetně mimo jiné Huawei, ZTE, Lenovo, Baidu, Tencent, China Mobile, China Telecom, China Unicom, BYD, Foxconn, Hanvon, Haier, Changhong, Skyworth, Konka, apod. Mezi výzkumné organizace, které na veletrhu nechyběly, patří například Čínská akademie věd, Čínská akademie strojírenství, Hongkongská univerzita pro vědu a technologii, Univerzity v Pekingu a Tsihghuai, apod.

V rámci veletrhu CHTF 2011 v „Mezinárodním pavilónu“, který se nachází v Hale 9, vystavovaly své špičkové produkty také jiné země než Čína. Čína je obrovským trhem s velkým potenciálem a zájemci ze zahraničí tak získali příležitost seznámit se s pokrokem na poli technologií a obchodního přístupu a současně zhlédnout prototypy špičkových výrobků, uvedli organizátoři akce.

Viz:

http://www.chtf.com

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Ozvučení moderního domova - 1. díl o zvuku

712715_blog-smAudiovizuální technika je dnes nedílnou součástí našich domovů. Jsme zvyklí si po práci odpočinout při oblíbeném filmu z DVD nebo Blue Ray disku, při poslechu oblíbené hudby z CD, rádia nebo iPodu. Nastává však otázka, jakým způsobem integrovat všechna tato zařízení do vašeho domova. Přinášíme první díl volného seriálu o využití audiotechniky v domácnosti, který připravujeme ve spolupráci s firmou Home Audio Design.