IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Siemens představuje regulátory průtoku vzduchu pro systémovou integraci

Email Tisk PDF

62427_OpenAir-Siemens2-smSpolečnost Siemens uvádí na trh dva nové regulátory průtoku vzduchu řady OpenAir schopné komunikovat po standardní sběrnici KNX a protokolem PL-Link typu plug&play. Komunikační schopnost těchto přístrojů zjednodušuje obsluhu, zvyšuje komfort v budovách a optimalizuje náklady na energii, uvedla firma tiskové zprávě.

Současně je nabídka produktů řady OpenAir rozšířena o dva kompaktní regulátory bez komunikace a modulární regulátor průtoku vzduchu s možností připojení libovolného servopohonu z produktové skupiny OpenAir.

Nejnovějšími přírůstky produktové řady OpenAir jsou kompaktní regulátory proměnného množství vzduchu (třída Variable Air Volume – VAV) s typovým označením GDB181.1E/KN (5 N.m), popř. GLB181.1E/KN (10 N.m). Oba přístroje jsou určeny pro systémovou integraci a disponují patentovaným protokolem Siemens PL-Link typu plug&play a komunikační sběrnicí KNX (S mód i LTE mód). Zatímco protokol PL-Link a KNX LTE mód výrazně usnadňují konfigurování a uvádění přístrojů do provozu, KNX S mód umožňuje přístroje začlenit do systémů jiných výrobců. Komunikační schopnost těchto přístrojů ve spojení s odpovídajícími komunikačními termostaty a regulátory z řad Desigo a Synco 700 umožňuje jejich integraci po sběrnici KNX a vytvoření moderního úsporného systému. V regulátorech je použit nový, velmi přesný snímač tlakové diference s vynikající dlouhodobou stabilitou. Nové přístroje díky tomu dosahují ještě větší kvality regulace, než předchozí modely.

Stávající kompaktní regulátory VAV bez možnosti komunikace typu GDB181.1E/3 (5 N.m) a GLB181.1E/3 (10 N•m) s řídicím signálem 0/2 až 10 V DC nebo s tříbodovým řídicím signálem a výstupním zpětnovazebním signálem 0/2 až 10 V DC byly zcela přepracovány. Jsou vybaveny novým snímačem tlakové diference a vedle přesného mechanického provedení a osvědčeného odolného krytu nabízejí zdokonalenou elektroniku a uživatelské rozhraní (Human Machine Interface - HMI) se stavovou světelnou diodou typu LED.

Modulární VAV regulátor s označením ASV181.1E/3 je přístroj bez integrovaného motoru a slouží pro připojení k externímu servopohonu řady OpenAir s tříbodovým řídicím signálem a krouticím momentem vyšším než 10 N.m. Přístroj má stejný snímač tlakové diference a tutéž elektroniku i indikátor stavu (dioda LED) jako kompaktní regulátory VAV.

Přínosem pro provozovatele budov je snazší projektování a uvádění zařízení do provozu. Výsledkem je snížení provozních nákladů, a to zejména při použití nových přístrojů řady OpenAir s komunikačním rozhraním. Všechny nové regulátory průtoku vzduchu lze snadno a spolehlivě kalibrovat pro konfigurace typu VAV, neboť pro správný chod stačí vložit pouze tři parametry specifického OEM zařízení. Možnosti použití zvyšuje nový přídavný režim s úhly natočení jinými než 0 až 90°. Všechny přístroje lze snadno začlenit do systémových zařízení vyvinutých společností Siemens (např. Synco 700, Desigo Total Room Automation). Regulátory průtoku vzduchu řady OpenAir mají stupeň krytí IP54 a vyznačují se dlouhodobou stabilitou parametrů bez posuvů vlivem změn teploty a stárnutí i přesným snímáním hodnot měřených veličin nezávislým na poloze přístroje.

62427_OpenAir-Siemens-s

62427_OpenAir-Siemens2-s

AddThis Social Bookmark Button
 

Komentáře  

 
0 #1 push up bra dd 2017-06-01 09:08
Keep on working, great job!

Here is my website: push up bra
dd: http://myrmadon93.typepad.com/blog/2011/09/water-bra-a-minor-substitute-for-considerable-enhancement.html
 

Newsflash

HAIDY – budoucnost bydlení: Dostupné řešení pro chytré domy

HAIDY_dotykovy_panel-smSpolečnost Positro a. s. oznámila, že přichází na trh s revolučním tuzemským inteligentním systémem HAIDY, který dává konceptu „chytrého bydlení“ nové rozměry. Systém HAIDY  slibuje přizpůsobit bydlení přesně podle představ každého zákazníka a díky své unikátní architektuře dokáže uspokojit všechny požadavky. Flexibilita systému umožňuje systém konfigurovat pro každý rozpočet. Základní funkčnost je dle výrobce srovnatelná s cenou klasické elektroinstalace a při kompletní funkčnosti by neměla přesáhnout 10 % ceny domu. Inteligentní systémy nejsou hudbou budoucnosti, ani doménou horních deseti tisíc, ale realitou, která se nyní může stát součástí každé domácnosti, uvádí výrobce.