IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Zlínská Univerzita Tomáše Bati otevírá certifikační školicí středisko KNX

Email Tisk PDF

schneiderelectricUniverzita Tomáše Bati ve Zlíně spolu s firmou Schneider Electric spustí od ledna 2012 certifikační kurzy pro zájemce o projektování, kvalifikovanou montáž a servis systémů inteligentní elektroinstalace s možností získat certifikát standardu managementu budov KNX. Tento standard sjednocuje všechny aplikace v domácnostech i kancelářských budovách od kontroly osvětlení, klimatizace, ventilace, alarmu, vodní hospodářství, monitoring až po energetický management budov.

 

Radim Hendl ze společnosti Schneider Electric k tomu uvádí: „Zvolili jsme si jako partnerskou instituci Univerzitu Tomáš Bati ve Zlíně, protože má funkční zázemí a disponuje velkým týmem zkušených odborníků. Velmi výhodná je také poloha Univerzity ve Zlíně - je v dosahu pro zájemce o certifikační kurzy nejen z České republiky, ale také ze Slovenska“.

Kurzy jsou ukončeny závěrečným testem a praktickou zkouškou. Po úspěšném absolvování kursu obdrží účastníci certifikát Partner KNX opravňující k uvedení na stránky asociace Konnex jako partnera KNX, který je vyškolen pro projektování, montáž, programování a oživování systémových instalací podle EN 50090 a ISO/IEC 14543 s celosvětovou platností.

Radim Hendl dále dodává: „Školicí materiály připravila Zlínská univerzita a jsou v souladu s osnovami této asociace. Schneider Electric přispívá svými expertízami, produkty a dokumentací, takže se účastníci mohou těšit na setkání s nejnovějšími aplikacemi z reálné praxe.“ Školení jsou čtyřdenní, pátý den je věnován testům a praktické zkoušce, informovala firma Schneider Electric v tiskové zprávě.

AddThis Social Bookmark Button