IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech

Email Tisk PDF

Zastupci_Eaton_IMG_1824-smEaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického zařízení, letos slaví 100 let existence celé skupiny. Zástupci Eatonu v ČR proto pozváním představitelů státní správy, partnerů, odborníků, ale i novinářů do výrobního závodu v Suchdole nad Lužnicí završili společné oslavy. Eaton pro návštěvníky poprvé od roku 2004 uspořádal den otevřených dveří.

V České republice Eaton dodává přístroje pro domovní a průmyslové elektroinstalace a přístroje pro distribuci elektrické energie a záložní zdroje. Zaměstnává více než 1 100 pracovníků různých profesí a řadí se tak mezi významné zaměstnavatele v oboru. Jen v Suchdole nad Lužnicí zaměstnává 939 pracovníků.

„Eaton Elektrotechnika je v povědomí odborné veřejnosti spojována hlavně s jističi a proudovými chrániči značky Moeller. Skupina Eaton však během 100 let své existence vyvinula a v České republice také nabízí široké portfolio vysoce kvalitního elektrotechnického zařízení a elektrokomponentů,“ říká Dušan Pirich, Country Sales Manager Eaton pro ČR a Slovensko.

Jak probíhal den otevřených dveří 22. října 2011
Veřejnosti byly v sobotu od 8-13 hodin poskytnuty komentované prohlídky, ale také zábava pro děti ve formě nafukovacího hradu, dětských her, živé hudby, facepaintingu a další atrakce. Odborníkům byl areál zpřístupněn v pátek zpřístupněn areál v organizovaných a komentovaných prohlídkách a byly pro ně připraveny neformální diskuze se zástupci firmy Eaton i závodu v Suchdole nad Lužnicí.

Změna loga na produktech Eaton, které patří k nejrozšířenějším v oboru
Plné začlenění koncernu Moeller do skupiny Eaton se aktuálně projevilo i změnou loga na vyráběných produktech v závodě v Suchdole nad Lužnicí. Původně jističe a rozváděče Moeller patří v ČR totiž mezi nejčastěji instalované a prodávané produkty. Začleňování značky Moeller tak bylo prováděno postupně a již od roku 2008. V roce 2009 došlo k přejmenování společnosti na Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dříve Moeller Elektrotechnika) a nynější změna označení produktů je nyní posledním krokem. Eaton Elektrotechnika tak dnes vyrábí a dodává na český trh přístroje výhradně s logem Eaton.

Rozsah změn označení však nemá žádný vliv na konkrétní název výrobků, objednací číslo zboží, platnost certifikátů, ani se nijak nedotýká technické dokumentace výrobků. Náhrada loga Moeller za Eaton se zobrazí na samotných přístrojích i na jejich balení. Název Moeller je od teď používán jen pro označení produktové řady v textové podobě „Moeller Series“ na typovém štítku a na etiketě obalu.

„Tato změna vyplývá z globální strategie skupiny Eaton Corporation, jejímž cílem je jednotný přístup k trhům a jejich zákazníkům po celém světě,” uvádí Lucie Kuhnová, vedoucí marketingu a propagace společnosti Eaton Elektrotechnika. „O změně loga na přístrojích budou naši obchodní partneři a zákazníci informováni v průběhu druhé poloviny roku 2011 a v první polovině roku 2012. Připravujeme komunikační kampaň zaměřenou především na naše koncové zákazníky,“ dodává Lucie Kuhnová.

Historie skupiny Eaton Eaton Corporation působí v oblasti elektrických systémů, zařízení pro distribuci a řízení elektrické energie; hydraulických komponent, systémů a služeb pro průmyslová a mobilní zařízení; palivových, hydraulických a pneumatických systémů v leteckém průmyslu pro civilní a vojenské využití; systémů hnacích ústrojí a jednotek pro nákladní a osobní vozidla zajišťujících optimalizaci výkonu, spotřeby paliva a bezpečnosti. Kořeny skupiny Eaton však sahají až do roku 1911, kdy se spojil J. O. Eaton, Henning O. Taube a V. V. Torbensen. Jejich malá společnost v pensylvánském městečku Bloomfield vyráběla zprvu převodovky a nápravy k nákladním automobilům. Za sto let své existence tak společnost Eaton dokázala vybudovat několik celosvětově operujících divizí.

Eaton v Česku
Eaton Elektrotechnika (dříve Moeller Elektrotechnika) vstoupila na český trh v roce 1993 jako součást koncernu Felten & Guilleaume. V  roce 1998 zahájila integraci do koncernu Moeller, zabývající se výrobou přístrojů pro domovní a průmyslové instalace a přístrojů pro distribuci elektrické energie. O deset let později odkoupila koncern Moeller mezinárodní skupina Eaton Corporation.
V České republice dodává Eaton přístroje pro domovní a průmyslové elektroinstalace a přístroje pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů. Společnost se profiluje jako úspěšný dodavatel elektrokomponentů a systémových řešení. Eaton poskytuje komplexní řešení projektů, spočívající v dodávkách komponentů a komponentních celků především vysokého napětí a záložního napájení. Zdroji záložního napájení UPS se zabývá divize Power Quality. Tato divize se zaměřuje na oblast kvalitního napájení, průmyslového řízení a automatizace a v oblasti produktů pro dohled a monitorování. Zařízení Eaton v kombinaci s plnohodnotnými inženýrskými službami představují zákaznická řešení pod známkou „PowerChain Management™“, sloužící potřebám napájení datových center, průmyslových zařízení, institucí, veřejného sektoru, veřejných služeb, obchodní sféry, domácností, IT, klíčových aplikací, alternativních energetických zdrojů a OEM trhů po celém světě.

Více informací získáte na http://www.eatonelektrotechnika.cz

Foto z oslav:

Zastupci_Eaton_IMG_1824-s

Zavod_IMG_3128-s

Zavod_IMG_3149-s

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Spínání světel v inteligentním domě

ovladani svetelSpínání světel v inteligentním domě se ovládá jinak než s běžným vypínačem, který mívá dva stavy vypnuto nebo zapnuto. V automatických systémech je základním pokynem vyslání impulsu, tedy jedno zmáčknutí tlačítka na vypínači, dálkovém ovladači, nebo dotykem na názorný obrázek na dotykovém displeji. Světlo obvykle v chytrém domě vypneme dalším zmáčknutím.