IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Schneider Electric uvádí nové vypínače s unikátním designem i technologií

Email Tisk PDF
Vypínač M-elegance skleněný rámDodavatel elektrických zařízení do inteligentních domů Schneider Electric a jeho značka vypínačů Merten přichází během podzimu na trh s naprostou novinkou vypínačů značky M-ELEGANCE. Kromě toho, že poprvé po „desítkách“ let technici přicházejí s novým způsobem vypínání – tedy vypínač je naprosto odlišně vybaven zevnitř, tak se především jedná o naprostý designérský unikát, uvedla firma v tiskové zprávě.

"Po 35 letech existence strojků Merten byly vyvinuty strojky 21.století, opravdové „mercedesy“ mezi stávajícími přístroji. Hlavně elektroinstalatéři ocení vlastnosti, které jim práci zrychlí a zjednoduší, a učiní ji bezpečnější. Ať už se jedná o inovovaný montážní rámeček, lepší izolační vlastnosti, přístupnější svorky či možnost vybavení přístrojů výměnnými moduly pro osvětlení, signalizaci, přepětí atd.," píše se ve zprávě.

Rámečky řady M-Elegance nejsou ovšem ozdobou pouze u běžných vypínačů či zásuvek. V nabídce najdete více než 175 funkcí. Samozřejmostí jsou i přístroje, které přispívají k efektivnímu využití elektrické energie, a tak umožňují i v domácnostech úspory nákladů. Jedná se o celou řadu stmívačů, detektorů pohybu či termostatů.

Vypínač už opravdu není „jen vypínačem“, ale díky použití řady M-ELEGANCE, která využívá základní materiály DŘEVO, KOV a SKLO se jedná podle zprávy o skutečný designérský kousek hodný pozornosti při aplikaci v interiéru. Jednotlivé materiály lze kombinovat a dosáhnout tak 64 variací designu vypínače.

Skleněná řada M-ELEGANCE využívá designové prvky typické při použití kamene v interiéru. "Odpovídají tomu elegantně opracované hrany využívající barvy a lomu světla a podtrhující tak lehkost, kterou sklo na svém řezu nabízí." K dispozici je osm barev (druhá je vždy barva vypínače v části stisku): bílá/bílá aktivní, onyx/bílá s leskem, smaragdově zelená/bílá s leskem, safírově modrá/hliníková, pomerančová/bílá s leskem, rubínově červená/hliníková, diamantově stříbrná/bílá s leskem a mahagonově hnědá/bílá s leskem.

Kovová řada vypínačů M-ELEGANCE nabízí čtyři varianty. Čtyři typy „kovových“ vypínačů se liší úpravou povrchu, elegantní barvou a autenticitou materiálu a vyznačují se tou nejvyšší a velmi nápadnou kvalitou, uvádí zpráva. Vybírat je možné z těchto variant: platinově stříbrný matný, antracitově černý, seriózně působící šedivý kovový, provokující lesklý chromovaný a naprosto exkluzivní titanový matný. Všechny kovové barvy jsou podle firmy provedeny na nejkvalitnějším termoplastu v lesklé nebo matné verzi, takže kromě naprosto výjimečného designu představují „top“ v kvalitě, trvanlivosti i bezpečnosti.

Dřevěná varianta vypínačů M-ELEGANCE splňuje nejvyšší požadavky světových architektů na použití nejluxusnějších typů dřeva v interiérech. Dřevo, které má za úkol v interiéru vytvářet pocit tepla, jistoty a bezpečí, působí stejně i v případě vypínačů. Čtyři typy vzorů nepostrádají dřevěnou kresbu ani přírodní vzhled a v interiéru působí velmi harmonicky. Na výběr jsou k dispozici verze světlý dřevěný bukový, tmavý višňový dřevěný, tmavý ořechový dřevěný a cizokrajné dřevo wenge.

Nová řada vypínačů značky Schneider Electric M-ELEGANCE je reakcí na požadavek světových architektů dotahovat vzhled interiérů do těch nejmenších detailů a přinést čistotu, jednoduchost, jemnost a atraktivitu i do opomíjeného designu vypínačů, zásuvek i zdířek, které byly dlouho tak zvaným světem elektrickým nikoliv designovým.

nová řada interiérových vypínačů a zásuvek Merten M-Elegance měla českou premiéru nyní v září na veletrhu For Arch 2011.

Vypínač M-elegance skleněný rám

Vypínač M-elegance skleněný rám

Vypínač M-elegance dřevěný rám

Vypínač M-elegance dřevěný rám

 

M-elegance detektor pohybu

M-elegance detektor pohybu

AddThis Social Bookmark Button