IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

IFA 2011: obchodníci a průmysl věří v úspěšný konec obchodního roku

Email Tisk PDF

ifa2011-smObchodníci a spotřebitelé reagovali podle pořadatelů velmi pozitivně na rekordní počet výrobků na letošním veletrhu IFA. Tento největší veletrh spotřební elektroniky a domácích spotřebičů na světě skončil dnes v Berlíně s objednávkami za více než 3,7 miliardy eur, s počtem 238.000 návštěvníků (+3%), kteří se přišli podívat na expozice 1.441 vystavovatelů."Jsme potěšeni, že 51. ročník veletrhu IFA pokračuje v úspěšné tradicispěch a opět se stal atraktivní platformou pro mezinárodní obchod, průmysl a spotřebitele. Byli jsme rádi, že se projevil výrazný růst a my jsme byli s veletrhem velmi spokojeni," řekl Dr. Rainer Hecker, předseda dozorčí rady organizátorů GFU IFA .

Dr. Christian Göke, provozní ředitel společnosti Messe Berlin dodal: "Počet obchodníků vzrostl na 132.900, což představuje nárůst o 12 procent, to bylo mnohem více než v loňském roce. A 51.200 ze zahraničí je téměř dvakrát více než v roce 2010."

"Celkově jsme velice spokojeni s objemem objednávek. První odhady naznačují, že IFA související činnosti bude celkem více než 3,7 milionu eur, což je největší veletrh, poku jde o objednávky, na celém světě," řekl Hans-Joachim Kamp, předseda
Home Appliances Trade Association.

Podle všech velkých prodejců, že není lepší čas, než zavádět nové výrobky na veletrhu IFA, uvedli pořadatelé. Více než 45 procent ročních tržeb následuje až po této události.

Výzkumníci trhu očekávají, že v roce 2011
trh spotřební elektroniky vzroste na 690 miliard eur, což představuje nárůst o zhruba sedm procent. Evropský trh by měl vzrůst na asi 204 miliard eur, což  by měl být nárůst o šest procent.

Úspory energie a vody, snadné ovládání, inteligentní propojení domácích spotřebičů a inteligentní sítě jsou všechno témata, která přilákala velký zájem, uvedli pořadatelé na závěr IFA.

 

ifa2011s

IFA 2011

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Inteligentní dům nezávislým pohledem ze současnosti

dslClaneksmV srpnu jsme informovali o otevření nového ukázkového domu v Praze 4, který oznámila v médiích společnost Insight Home a.s. a prezentovala to jako centrum propagující řešení inteligentní domácnosti pro střední Evropu. (Viz článek na IT Dům: ČTK popularizuje řešení inteligentní domácnosti projektu inHome). Zajímavý pohled očima nezávislého návštěvníka, který přemýšlí, jaký má či naopak nemá ta či ona futuristická vychytávka smysl pro praktický život, zveřejnil minulý týden web dsl.cz.