IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Google: akvizicí Motoroly chceme i urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa

Email Tisk PDF

Google MotorolaV pondělním oznámení, že Google kupuje mobilní divizi Motoroly, krom zdůvodnění, že tím chce Google podpořit vývoj otevřené platformy Android a také se bránit patentové válce ze strany Microsoftu a Applu,  zmínil CEO a spoluzakladatel Google Larry Page i cíl Googlu s pomocí nové akvizice urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa.

"Motorola je rovněž lídrem na trhu domácích přístrojů a video zařízení. S přechodem na internetový protocol, jsme rádi, že spolupracujeme s Motorolou a průmyslem, abychom podpořili naše partnery a spolupracovali s nimi na urychlení inovací v této oblasti," napsal Larry Page na oficiálním blogu ve zprávě, kde zveřejňoval akvizici. (Viz oficiální blog Googlu)

O záměru využití Androidu pro veškerá zařízení, které si jen lze dokázat doma i jinde představit: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky, nástroje, mikroskopy, rentgenové přístroje, set-top boxy, kamery, ... se zmiňovali představitelé Googlu letos v květnu na vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku. (Viz článek:  Budoucnost Androidu z konference Google I/O: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky... všechno.

 

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Studenti FEL VUT Brno na veletrhu ELECTRON 2011 v Praze: Model domu s fotovoltaickým systémem

modeldomu-smModel domu s fotovoltaickým systémem je jedním z projektů, který na nadcházejícím veletrhu ELECTRON v Praze  ve dnech 12.-15.4. 2011 prezentují studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Model rodinného domu obsahuje jednoduchý ostrovní fotovoltaický systém tvořený střešním fotovoltaickým panelem, olověným akumulátorem, světelnými spotřebiči (pole led diod) a řídícím systémem. Model je funkční a k jeho provozu je potřeba přímé venkovní sluneční záření nebo jedna 100 W halogenová lampa.