IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Google: akvizicí Motoroly chceme i urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa

Email Tisk PDF

Google MotorolaV pondělním oznámení, že Google kupuje mobilní divizi Motoroly, krom zdůvodnění, že tím chce Google podpořit vývoj otevřené platformy Android a také se bránit patentové válce ze strany Microsoftu a Applu,  zmínil CEO a spoluzakladatel Google Larry Page i cíl Googlu s pomocí nové akvizice urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa.

"Motorola je rovněž lídrem na trhu domácích přístrojů a video zařízení. S přechodem na internetový protocol, jsme rádi, že spolupracujeme s Motorolou a průmyslem, abychom podpořili naše partnery a spolupracovali s nimi na urychlení inovací v této oblasti," napsal Larry Page na oficiálním blogu ve zprávě, kde zveřejňoval akvizici. (Viz oficiální blog Googlu)

O záměru využití Androidu pro veškerá zařízení, které si jen lze dokázat doma i jinde představit: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky, nástroje, mikroskopy, rentgenové přístroje, set-top boxy, kamery, ... se zmiňovali představitelé Googlu letos v květnu na vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku. (Viz článek:  Budoucnost Androidu z konference Google I/O: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky... všechno.

 

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Inteligentní dům nezávislým pohledem ze současnosti

dslClaneksmV srpnu jsme informovali o otevření nového ukázkového domu v Praze 4, který oznámila v médiích společnost Insight Home a.s. a prezentovala to jako centrum propagující řešení inteligentní domácnosti pro střední Evropu. (Viz článek na IT Dům: ČTK popularizuje řešení inteligentní domácnosti projektu inHome). Zajímavý pohled očima nezávislého návštěvníka, který přemýšlí, jaký má či naopak nemá ta či ona futuristická vychytávka smysl pro praktický život, zveřejnil minulý týden web dsl.cz.