IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Google: akvizicí Motoroly chceme i urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa

Email Tisk PDF

Google MotorolaV pondělním oznámení, že Google kupuje mobilní divizi Motoroly, krom zdůvodnění, že tím chce Google podpořit vývoj otevřené platformy Android a také se bránit patentové válce ze strany Microsoftu a Applu,  zmínil CEO a spoluzakladatel Google Larry Page i cíl Googlu s pomocí nové akvizice urychlit inovaci v oblasti domácích spotřebičů a videa.

"Motorola je rovněž lídrem na trhu domácích přístrojů a video zařízení. S přechodem na internetový protocol, jsme rádi, že spolupracujeme s Motorolou a průmyslem, abychom podpořili naše partnery a spolupracovali s nimi na urychlení inovací v této oblasti," napsal Larry Page na oficiálním blogu ve zprávě, kde zveřejňoval akvizici. (Viz oficiální blog Googlu)

O záměru využití Androidu pro veškerá zařízení, které si jen lze dokázat doma i jinde představit: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky, nástroje, mikroskopy, rentgenové přístroje, set-top boxy, kamery, ... se zmiňovali představitelé Googlu letos v květnu na vývojářské konferenci Google I/O v San Francisku. (Viz článek:  Budoucnost Androidu z konference Google I/O: mikrovlnky, vozidla, přehrávače, roboti, hodinky, hračky... všechno.

 

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Typy stínící techniky: žaluzie a markýzy
zaluzie-smVěděli jste, že žaluzie, resp. vnitřní nebo venkovní žaluzie jsou podle odborníků nejefektivnější formou stínící techniky, protože jsou schopny odstínit obvykle více než 80 procent slunečního záření? Žaluzie je možné ovládat buď manuálně, nebo s využitím elektrických zařízení, které dokážou reagovat na intenzitu slunečního záření, či větru, a nastavovat tak polohu a sklon žaluzií. Pro koncového spotřebitele je tím zajištěn maximální komfort bez potřeby manuálního zásahu.