IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nový projekt chce registrací na internetu chránit solární elektrárny před krádežemi

Email Tisk PDF

registr-solarnichpanelu-smNový internetový projekt na ochranu solárních elektráren a panelů Registr solárních elektráren a solárních panelů spustil v těchto dnech propagaci. Podle ní mohou být krádeže solárních panelů minulostí, pokud majitelé registrují své jednotlivé solární panely a veřejnost se dozví o tomto projektu. Policie, soudy, pojišťovny a úřady již byly podle provozovatelů nové služby informovány.

Podle provozovatelů se již jeden majitel solární elektrárny rozhodl být prvním v novém projektu na internetu a své panely zaregistroval. Jeho 4200 solárních panelů by mělo být chráněno. A podle příslibu provozovatele služby bude i nadále sledováno při případném prodeji, zničení nebo převodu majitele. Má jít o první podobný registr solárních elektráren a panelů v České republice i v EU.

Takto registrované solární panely mají být dohledatelné pomocí svých sériových čísel on-line. Policie již zaregistrovala tento server a sleduje jej, uvádějí jeho provozovatelé. Podle nich se zaregistrovali soudci i soukromé osoby. Informace se dle zprávy dostává i na další specializované servery o solárních technologiích.

"Byli jste již okradeni? Pak pošlete čísla solárních panelů a vystavte je," radí server. Když se najdou a policie shledá stejná sériová čísla u sebe a zde na serveru, mohou být solární panely vráceny, uvádějí jeho provozovatelé.  Registrace jednoho solárního panelu na jeden rok je dle stránek 1,- Kč, registrace jednoho měniče napětí na jeden rok je 5,- Kč.

Na serveru lze prodávat i kupovat solární techniku, příslušenství, samotné solární panely i celé fotovoltaické elektrárny.

Viz: Registr solárních elektráren a solárních panelů

 

registr-solarnichpanelu

 

solarnipanel

Ilustrační foto solárního panelu © IT Dům

AddThis Social Bookmark Button