IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Český dodavatel foukané izolace: Konečně mohou i majitelé domů typu „Okál“ zateplit strop

Email Tisk PDF

izolaceFirma IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. oznámila, že nabízí nový dlouho očekávaný produkt - zateplení stropu rodinného domu typu Okál. To bylo donedávna složitým „oříškem“, uvedla v tiskové zprávě. Okál je totiž montovaný dům, použité stavební technologie jsou poplatné době výstavby.

Dům proto vykazuje značné nedostatky v konstrukci i materiálu, ze kterého je vyroben. Stropem domu uniká bez užitku až třetina tepla, přesně podle fyzikálních zákonů. Teplý vzduch stoupá vzhůru a uniká skulinkami ve stropě. Nejúčinnějším způsobem, jak tomuto jevu zabránit, je zateplení stropu, tedy vlastně podlahy na půdě, foukanou minerální izolací.

Majitelé Okálů mají velké problémy s únikem tepla a tudíž i s vysokými náklady na topení. Zároveň mají velmi špatné zkušenosti s různými způsoby zateplení půdy pomocí rohoží z minerální vlny nebo jinými technologiemi. Nevhodně navržené a realizované zateplení má téměř vždy za následek srážení vlhkosti a následně vznik plísní.

 

Okal-IMG_0751-s

Okál (© IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.)

 

Ani firma IP IZOLACE POLNÁ, s. r. o. se dosud do zateplení stropů Okálů foukanou minerální izolací nepouštěla, protože nemohla zaručit udržení vysoké kvality izolace na velmi dlouhou dobu. Nyní se podařilo tento složitý technologický problém vyřešit. Podle tiskové zprávy odborníci společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. našli způsob, jak strop Okálu tepelně izolovat a přitom zajistit přirozenou ventilaci.

Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy domu Okál bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Tím se zamezí srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby. Podstatou nového technického řešení je zateplení foukáním do dutiny v podlaze půdy, která je u domů Okál k dispozici v kombinaci se zafoukáním minerální izolace do nově vytvořené podlahy z OSB desek.

Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily systému MAGMARELAX®. Byly vyvinuty například zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a specielních průduchů. Nové řešení není podle dodavatele nijak finančně ani časově náročné. Pouze je nutno vyklidit půdu, protože zde proběhne montáž nové podlahy. I s izolací je za této podmínky na svém místě za jediný den.

V současné době firma IP IZOLACE POLNÁ vyřizuje velké množství poptávek na opravu nekvalitně zateplených Okálů. Odborníci varují před nevhodnou izolací pomocí rohoží foukané izolace a jiných technologií. Upozorňují na nutnost dokonale vyřešit konstrukční detaily, které zajistí dobré proudění vzduchu. Proto jednoznačně doporučují systém MAGMARELAX®. Technici společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. vycházejí majitelům Okálů vstříc a poskytují odbornou konzultaci u objektu po celé ČR zcela zdarma.

Na následujcící třech fotografiích jsou ukázky zateplování foukanou izolací:

izolace1

izolace2

izolace3

(© IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.)

O Společnosti IP Izolace Polná

IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. je specializovaná firma zabývající se úsporou energií v prostředí veřejného a komerčního sektoru i domácností. Je výhradním dodavatelem systému foukané kamenné vlny MAGMARELAX® pro Českou republiku. Společnost se zabývá také poradenskou činností, zejména pak návrhy opatření směřujících k úsporám nákladů za vytápění. Součástí služeb je také energetické poradenství včetně vypracování energetických auditů, odborných posudků, termografického měření, žádostí o dotace a komplexního vedení energetického hospodářství. Od roku 2003 má společnost zavedený systém řízení jakosti ISO 9001:2008 certifikovaný společností DNV. IP IZOLACE POLNÁ vznikla v roce 1995 jako fyzická osoba. V roce 1997 se přeměnila na společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. Do roku 2011 společnost zrealizovala zakázky pro více než 12 000 zákazníků. Společnost se sídlem v Polné u Jihlavy nabízí zákaznický servis ve všech regionech České republiky. Své zastoupení má i na Slovensku.

http://www.ippolna.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Zámek domovních dveří bez klíčů na otisk prstu - řešení z Rakouska

1219736432-ekey_TOCAhome_mother_child-smZámek na otisk prstu je jedním z nejsledovanějších témat našeho magazínu. Tentokrát jsme se podívali za hranice do Rakouska na firmu ekey biometric systems, která se prezentuje jako evropská jednička v oboru. Nabízí široké použítí svého řešení od vchodových dveří po dveře do gáráže nebo vrata na zahradě a systémy bezpečnostních alarmů.