IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Firmy z oboru fotovoltaiky krachují

Email Tisk PDF
1282818143_26.8.10letak_detailRESIZE-smNepříznivé změny legislativy a pozastavení připojování fotovoltaických systémů si vybírají první daň, varovala v těchto dnech česká společnosti HiTechSolar, které se fotovoltaikou zabývá . Podle ní řada firem, jejichž hlavní činností je výstavba solárních elektráren, krachuje a roste počet případů, kdy společnosti uzavřou se zákazníky smlouvy, projekty však již nejsou schopny dokončit. Zákazníci mnohdy přicházejí o veškeré vložené investice.

Ředitel společnosti HiTechSolar Vladimír Mléčka upozornil na nárůst počtu případů, kdy nepoctivé firmy uzavřou s klienty smlouvy o projektech, které pak nejsou schopny dokončit.  "Podvedení zákazníci bohužel často přicházejí o vložené investice. Nedávno naši společnost oslovila zákaznice, která si u konkurenční společnosti objednala instalaci solárního systému na střechu domu. Této společnosti zaplatila zálohu ve výši 300 tisíc korun. Elektrárny se však nedočkala a firmu ani zálohu už bohužel nikdy neviděla. Obrátila se proto na nás s prosbou o dokončení projektu. Se stejným problémem nás oslovil také majitel velkého solárního projektu. Firmě, která se měla postarat o kompletní realizaci jeho elektrárny, nezbyly finanční prostředky na úhradu dodávky měničů napětí,“ popsal Mléčka.

Podle jeho slov na podvodné praktiky krachujících firem doplácejí nejen klienti, ale také firmy, odběratelé solárních komponentů. „Časté začínají být i případy, kdy dodavatel solárních komponentů vybere zálohy, ale zboží nikdy nedodá. Na internetu se dokonce už objevují varovné zprávy a diskuse o nepoctivých firmách z oboru fotovoltaiky. Všem budoucím producentům solární energie doporučuji, aby si před realizací výstavby elektrárny prověřili historii a reference dodavatele komponentů či firmy, která má zajistit kompletní realizaci jejich projektu,“ zdůraznil ředitel společnosti HiTechSolar.

1282818143_26.8.10letak_detailRESIZE

Viz: www.hitechsolar.cz

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Nový Katalog firem a odkazů na webu IT Dům

katalogNový unikátní Katalog firem a odkazů z oblasti inteligentních domů a domácí automatizace jsme v těchto dnech spustili na našem webu IT Dům. Katalog je jednou z nejucelenějších databází subjektů podnikajících v danné oblasti. Do katalogu může každý zdarma pomocí internetového formuláře zanést firmu nebo internetovou stránku, o kterou se stará nebo kterou by v katalogu chtěl mít. Podmínku je, že firma nebo odkaz by měla být z oblasti související s tématy magazínu IT Dům.