IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Samsung odstartoval 3D domácí zábavu na českém trhu

Email Tisk PDF

tv1smSpolečnost Samsung oznámila, že přichází jako první na český trh s uceleným portfoliem 3D produktů, které nabízejí kompletní 3D řešení pro domácí zábavu. Samsung uvedl, že v portfoliu má  nyní televizory vybavené 3D technologií (LED TV, LCD TV i plazma), Blu-ray přehrávače, Blu-ray domácí kina a aktivní 3D brýle.

tv1Navíc není dle nedávno zveřejněné firemní zprávy potřeba čekat, než se na trhu objeví více 3D Blu-ray nosičů či se 3D technologii český trh více přizpůsobí, protože Samsung 3D televizory zvládají mezi 2D a 3D zobrazením konverzi, kterou zajišťuje supervýkonný procesor. Ten analyzuje obraz a vyhodnocuje v jaké hloubce obrazu mají předměty být, uvedl Samsung.

„Samsung 3D televizory mají unikátní vlastnost, pomocí desetikrokového přepočítavacího algoritmu dokáží z klasického vysílání ve 2D udělat 3D obraz,“ řekl Ondřej Lukáč, produktový manažer audio-video divize Samsung. „V praxi to znamená, že díky výkonnému procesoru je opravdu možné sledovat běžné pozemní či satelitní vysílání ve 3D,“ dodává Lukáč.“

3D technologii mají všechny televizory od sedmičkové řady výše
tv2Všechny letošní nové prémiové modely Samsung LED TV Série 7000, 8000 a 9000, LCD TV Série 750 a Plazma TV Série 7000 obsahují 3D procesor z technologické dílny společnosti Samsung a emitor, který je optimalizovaný pro více 3D standardů, včetně formátů polovičního a plného HD rozlišení a standardu Blu-ray 3D schváleného Asociací pro Blu-ray disky. Kromě toho 3D nabízí systém společnosti Samsung obraz v plném barevném spektru, díky čemuž by měl vytvářet realistický a podmanivý zážitek z obrazu.

3D televizory Samsung navíc díky internetové službě Skype umožňují videovolání, a tak je možno se pohodlně přesunout od osobního počítače do obýváku k televizi a spojit se s blízkými. Navíc lze dokoupit speciální webovou kameru, která je technologicky uzpůsobená  televizorům Samsung a jednoduše se pomocí magnetu přilepí přímo na televizor.

Vlajková loď Samsung LED TV Série 9000
tv3Vlajková loď společnosti Samsung LED TV Série 9000 disponuje stejně jako ostatní 3D televizory Samsung technologií automatické konverze, která je zabudována ve 3D procesoru a dokáže v reálném čase převést dvojrozměrný obsah do trojrozměrného. To umožní vychutnat si ve 3D kvalitě jakýkoliv pořad či film, a to včetně vlastních zážitků natočených na videokameře. Samsung LED TV Série 9000 se navíc vyznačuje bezkonkurenční tenkostí LED televizoru, která dosahuje čtyř milimetrů! Nadčasový  design podtrhuje celokovová konstrukce s povrchovou úpravou „kartáčovaný kov“. Televizor má mít zároveň naprosto dokonalou kvalitu obrazu.
Samsung LED TV Série 9000 obsahuje v balení prvotřídní plně dotykové dálkové ovládání, které umožňuje sledovat druhý televizní pořad přímo na ovládání. Samsung LED TV 9000 má být dostupná od léta 2010. (Pozn.: tento televizor obsahuje rovněž všechny technologie zmíněné níže, včetně konverze 3D ze 2D)

Luxusní střední třída - Samsung LED TV UE40C7000
tv4-ovladacSamsung LED TV UE40C7000 zapadne svým designem Ultra Slim, Mystic Earth Touch of Color do každého moderního bytu, uvádí firma. V jeho výbavě je schopnost konverze 2D do 3D, funkce Internet@TV a přístup k aplikacím s využítí služby Samsung Apps. Samsung UE40C7000 také nabízí 240 Hz technologii, která má zobrazit i ten nejrychlejší pohyb na obrazovce v realistickém jasu.

Střední třída - Samsung LCD TV Série 750

tv4Stejně jako televizory Samsung s LED podsvícením i LCD televizory Samsung s klasickým trubicovým podsvícením (Klasická „elcédéčka“) nabízí od sedmičkové řady 3D technologii.
LCD TV Série 750
, ve které najdeme televizory s obnovovací frekvencí 240 Hz, nabízí vestavěnou podporu 3D zobrazení, a vysoký standard zobrazení. Ve čtyřicetipalcovém rozměru je Samsung LE40“C750 3D televizor s nejpříznivější cenou na trhu (MOC 34 990,- včetně DPH). Společnost Samsung do modelů této Série integrovala celou řadu patentovaných technologií, a nabízí tím nejlepší možný zážitek z 3D HDTV.

Ultra slim - Plazmové TV Samsung Série 7000
Pro milovníky obrazu velkých rozměrů, 3D a ušlechtilého designu jsou určeny plazmové TV Samsung Série 7000. Dokáží  vyznavačům televizní zábavy poskytnout podmanivý zážitek – a to ve štíhlém černém leštěném hávu. Tento ultratenký televizor je vybaven množstvím pokročilých technologií zobrazování a vylepšování obrazu, včetně technologie Clear Image Panel, která poskytuje ostrý obraz z každého úhlu bez rozdvojování a rozostřování obrazu, ke kterému obvykle dochází u konvenčních panelů. Je také vybaven funkcí High-Definition 3D Processing a nabízí IPTV konektivitu pro službu Internet@TV.

Zdroj 3D obrazu – 3D Blu-ray přehrávač Samsung BD-C6900 a 3D kino Samsung BD-C6900

blurayBlu-ray přehrávač Samsung BD-C6900 nabízí design s ostrými liniemi a poloprůhledným krytem. Ten dává při přehrávání vyniknout rotujícímu Blu-ray disku a díky oddělení od zbytku přehrávače zajišťuje lepší ochranu mechaniky před prachem a jinými nečistotami. Modré podsvícení loga Blu-ray navíc podtrhuje eleganci samotného modelu Samsung BD-C6900. Přehrávač je osazený výkonějším procesorem a větším objemem paměti.

3D Blu-ray kino Samsung HT-C6930W

Tento model osazený 3D procesorem byl vyvinut pro nejnáročnější příznivce domácího kina. V sestavě je velmi výkonný audiosystém v nabídce společnosti Samsung, který 1330 W výkonu vytváří realistický prostorový 7.1kanálový zvuk.
domacikinoTen spolu s 3D projekcí dokáže docílit dokonale prostorového zážitku. Systém obsahuje vestavěný procesor pro zpracování digitálního signálu (DSP), který umožňuje vytvořit realistickou iluzi vertikálně rozlišeného prostorového zvuku. Přístroj je schopen přehrávat v 1080p rozlišení jak Blu-ray disky, tak i standardní DVD a podporuje zvukové formáty s vysokým rozlišením včetně Dolby Digital Plus™ a Dolby TrueHD™. Součástí systému je osm reproduktorů: širokopásmový reproduktor pro středový kanál, velký subwoofer, dva stojanové reproduktory a čtyři satelitní reproduktory pro vytváření prostorového zvuku včetně bezdrátových zadních satelitních reproduktorů. Samsung HT-C6930W se vyrábí v tmavě černé barvě s vysokým leskem, který mu dodává dotyk elegance odpovídající kvalitě zvuku.

Viz: www.samsung.com

AddThis Social Bookmark Button