IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Cypress: první na světě opravdu progamovatelné řešení přenosu dat po silových elektrických drátech

Email Tisk PDF

CY8CPLC20_photo-smNadnárodní technologická firma Cypress v pondělí oznámila, že přichází jako první na světě s opravdu progamovatelným řešením pro přenos dat po stávajících silových elektrických rozvodech. Pomocí speciálních programovatelných čipů nabízí řešení flexibilní komunikace po linkách vysokého i nízkého napětí pro řízení osvětlení, průmyslového využití, a také domácí automatizaci a další řízení chytrých aplikací.

Speciální programovatelné čipy, které v Cypressu nazvali PSoC (programmable system-on-a-chip), je možné využít pro nejrůznější domácí spotřebiče - jako třeba mikrovlnku, ledničku nebo lampu. Systém by mohl být cenově zajímavý. "Stojí to 2-5 dolarů za chip PSoC plus 2 dolary za součástku rozhraní pro napětí 220V nebo 30 centů za komponentu pro nízké napětí 12V nebo 24V," citoval americký tisk zástuce Cypressu.

CY8CPLC20_photo

V následujícím videu představitelé Cypressu uvádějí technologii a vysvětlují možné použití a principy:

 

 

Deska ze stavebnice na řízení v silové elektrické síti od Cypressu:

CY3274_Development_Board_photo

Diagram řešení Cypressu:

PLC_Smart_Energy_Management_diagram-1

 

Více viz:

www.cypress.com

www.marketwatch.com

www.electronicsweekly.com

 

K tématu viz loňský článek magazínu IT Dům: Domácí automatizace skrze silové rozvody 230V

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Fotografie na webu mají inspirovat pro rekonstrukci koupelny

koupelny-inspirace-smRozhodli jste se pro rekonstrukci koupelny a hledáte inspiraci? Koupelny inspirace , jsou webové stránky, jejichž smyslem je právě nabízet k nahlédnutí spoustu fotografií, které mohou přispět k vytvoření vaší nové koupelny. Velkou předností hledání nové koupelny na internetových stránkách je skutečnost, že zde nikomu neplatíte žádné peníze, jako je tomu v případě, že si pořídíte časopis, který se koupelnami zabývá, uvádí se v tiskové zprávě ke stránkám.