IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

CES 2010: Nejlepší 3D televize je plazma Panasonic

Email Tisk PDF

Panasonic_3DsmNa největším veletrhu spotřební elektroniky (CES 2010) ocenila odborná novinářská porota mezi všemi 3D televizory od nejvýznamnějších hráčů na trhu řadu 3D plazmových televizorů Panasonic Viera TC-PVT25, a to hned dvakrát – jako Nejlepší televizor roku 2010 a Nejlepší výrobek výstavy vůbec. Třetí trofej si Panasonic odnesl za inovace. Jak uvedla vítězná firma tento týden, "3D revoluce, kterou rozpoutala společnost Panasonic už před rokem, kdy jako první na světě představila svůj plazmový 3D Full HD televizor, nabrala na obrátkách na nedávno konaném veletrhu spotřební elektroniky CES 2010 v Las Vegas".

"A byl to právě Panasonic, který třemi prestižními oceněními opět potvrdil vedoucí pozici ve vývoji 3D technologií." U odborných novinářů sdružených v CNET (www.cnet.com) hned dvakrát zabodovala nová řada plazmových 3D Full HD televizorů Panasonic Viera TC-PVT25. Porotci jí mezi všemi 3D televizory od různých výrobců přisoudili vítězství v kategorii Nejlepší televizor roku 2010 (Best in Television) a vzápětí i nejprestižnější ocenění Nejlepší produkt výstavy vůbec (Best in Show). Vítězné tažení společnosti Panasonic však pokračovalo dále a její revoluční 3D Full HD produkty – plazmový televizor TC-50PVT25 s úhlopříčkou 127 cm a spolu s ní i 3D Blu-ray přehrávač DMP-BDT350 – ještě získaly od Consumer Electronics Association (www.ce.org) Cenu za inovace (Innovations Awards).

„Panasonic již téměř 10 let vyvíjí 3D televizory, 3D nahrávání a 3D videokamery, přičemž úzce spolupracuje s nejlepšími filmovými studii v Hollywoodu. Ocenění za nejlepší televizor a hodnocení jako vůbec nejlepší výrobek na výstavě potvrzuje, že plazmový 3D Full HD televizor Panasonic je už dospělým produktem. Jako jediný 3D televizor na světě vyplní celý prostor mezi obrazovkou a divákem dokonale ostrým a nádherným 3D světem. Na rozdíl od ostatních 3D televizorů, kde 3D obraz je někde v dálce, daleko od diváka“ dodává Károly Attila Juhász, marketingový ředitel Panasonic Česká a Slovenská republika.

Revoluční 3D Full HD technologie Panasonic dokáže zprostředkovat obraz ve Full HD rozlišení pro každé oko zvlášť. „Pro zobrazení zhruba dvakrát více informací ve stejném čase je u televizoru nutná vysoká rychlost odezvy. Ta je u plazem v porovnání s konkurenčními technologiemi až 2 000krát vyšší, a proto jsou právě plazmové televize pro zobrazení náročného a vždy dokonale ostrého 3D obrazu v nejvyšší možné FULL HD kvalitě nejlepším řešením,“ dodal K. Juhász. Oceněná řada 3D televizorů Panasonic poskytuje krystalicky čistý obraz s více jak 68 miliardami barev a nekonečný kontrastní poměr pro dokonalé zobrazení nejhlubší černé barvy. To je ideální kombinace parametrů pro nastartování 3D revoluce v televizní historii.

K tématu též:

Největší světový veletrh spotřební elektroniky v Las Vegas: 3D televize atd.

Panasonic představuje největší 3D televizor na světě

www.panasonic.cz

Panasonic_3Ds

 

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Positro: chytrý dům HAIDY uspoří energii až o třetinu

Haidy-smSystém inteligentního bydlení HAIDY ušetří finanční náklady na spotřebu energií až o třetinu, uvedli ve středu v první den veletrhu FOR ARCH v Praze zástupci firmy Positro, která systém dodává. Děje se tak díky optimálnímu přizpůsobení chodu domácnosti potřebám uživatele a také aktivní „spolupráci“ domu s okolním prostředím. Systém HAIDY uživateli poskytuje aktuální přehled o spotřebě všech spotřebičů a okruhů v domácnosti. Umožňuje aktivně ovládat jednotlivé části domu i spotřebiče s největším podílem na energetické náročnosti bydlení. Úspora energie v tomto případě dle měření společnosti PRE dosahuje 15 až 30 %.