IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Levné solární panely jsou rizikem, varuje HiTechSolar

Email Tisk PDF
solarnipanel-smLehce nabyl, lehce pozbyl. Toto rčení se může stát realitou řady producentů solární energie, kteří se snaží za každou cenu ušetřit nákupem co nejlevnějších technologií, varovala firma HiTechSolar v tiskové zprávě, kterou vydala v těchto dnech. Pořízení linky na výrobu fotovoltaických panelů není dnes složité. Výrobcem panelů se s trochou nadsázky může stát kde kdo. Bohužel této neodborné "garážové" výrobě také často odpovídá kvalita panelů a následný výkon elektráren, uvádí firma.

V cenách fotovoltaických panelů existují značné rozdíly. V extrémních případech lze hovořit až o 35 % cenovém rozdílu. "Nákup levných panelů se však v žádném případě nevyplatí a nedoporučuji ho. Je mi znám zahraniční případ, kdy využití nekvalitních levných solárních panelů snížilo produkci energie až o 40 %," zdůraznil obchodní ředitel společnosti HiTechSolar z Uherského Hradiště Max Wandler.

Čeští zákazníci se na fotovoltaickém trhu stále příliš dobře neorientují. "Jejich hlavním kritériem při nákupu technologií je nízká cena. Kvalita a záruka budoucí vysoké produkce ještě pořád stojí v pozadí. Nezkušenost českých zákazníků je zapříčiněna skutečností, že je fotovoltaika na tuzemském trhu relativní novinkou. Věřím však a doufám, že nebude dlouho trvat, aby se tuzemští klienti v prvé řadě začali zajímat o kvalitu panelů a budoucí efektivitu výroby," dodal Wandler.

Podle jeho slov má veřejnost a zejména výrobci solární energie zažitý mylný stereotyp, že technologie a výrobky od asijských dodavatelů jsou automaticky levné a nekvalitní. "V Asii se přece nenachází jen Čína, ale třeba také Korea a Japonsko. Panely pocházející z těchto zemí jsou zpravidla na špičce ve smyslu kvality a technických charakteristik. Ani značka Made in China už dávno neznamená pochybnou kvalitu, ba naopak je zde několik dobrých výrobců, kteří co do kvality nejsou o nic horší než evropští nebo američtí lídři ve fotovoltaickém oboru. Ke špičce ve výrobě fotovoltaických panelů se řadí i korejská společnost Hyundai Heavy Industries. Tento průmyslový gigant se stal v loňském roce naším hlavním dodavatelem solárních panelů vynikající kvality," řekl ředitel společnosti HiTechSolar Vladimír Mléčka.

Pod názvem Hyundai si mnozí představí výrobce nablýskaných automobilů či elektroniky. K činnosti této společnosti však patří i výroba lodí, velkých strojů, včetně motorů, generátorů a transformátorů. "Hyundai Heavy Industries se více než deset let zabývá vývojem a výrobou technologií k získávání elektrické energie z alternativních zdrojů, a to zejména využitím solární energie. Jako jedna z mála světových společností vyrábí fotovoltaické články a z nich solární panely, zatímco většina konkurenčních firem vyrábí panely z externě dodaných fotovoltaických článků. V současné době máme k dispozici kompletní sortiment solárních panelů tohoto nového renomovaného korejského dodavatele. Díky její flexibilní cenové politice Hyundai jsou ceny dodávaných technologií velmi příznivé," upřesnil Mléčka.

Zdroj: www.hitechsolar.cz

solarnipanel

Ilustrační foto panelu © IT Dům

AddThis Social Bookmark Button
 

Newsflash

Dům budoucnosti podle Living Tomorrow - video

LivingTomorrow dům budoucnostiVše je řízeno dotykovým displayem, uvádí se v našem dnešním videu s ukázkou dalšího řešení domu budoucnosti, kterou jsme vybrali v rámci volného seriálu z videí na YouTube. Uvidíte futuristickou kuchyni, objednávku vína s otiskem prstu místo kreditní karty, výběr filmu k vínu na večer, display v zrcadle v koupelně, vedle ve stěně koupelny malé domácí solárko a další podobné inspirace. Ale pozor tento dům budoucnosti je drahý, jak říká sličná průvodkyně v závěru anglického komentáře.