IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

V Ostravě začíná Infotherma 2010

Email Tisk PDF

infotherma-smNejvětší specializovaná výstava na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů v malých a středních objektech v ČR a SR Infotherma 2010 začíná dnes v Ostravě. Výstava potrvá do 21. ledna 2010 na ostravském Výstavišti Černá louka.

Již od prvního ročníku v roce 1994 jsou tyto výstavy úzce zaměřeny na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů energie v malých a středních objektech. Hlavním mottem letošního 17. ročníku je představení výrobků a služeb, na něž je možno získat dotace z fondu Zelená úsporám. Zásady možnosti čerpání prostředků z tohoto fondu se budou vysvětlovat nejen v jedné z největších expozic – ve stánku MŽP a SFŽP, ale i v odborném doprovodném programu, v osmi poradenských stáncích a jednotlivých expozicích výstavy. Většina vystavovatelů je nositelem certifikátů na své výrobky a služky, kde je možno čerpat dotace z fondu Zelená úsporám. Záštitu nad XVII. ročníkem Infothermy 2010 převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství.

Každoročně je o výstavy větší zájem, než jsou prostorové výstavy ostravského výstaviště. Pro prezentaci na XVII. ročníku vybral organizátor výstavy agentura Inforpres z jednotlivých oborů přes 350 domácích a zahraničních firem a institucí. Výstava je členěna do 70 samostatných kapitol. Nejvíce zde budou zastoupeny kotle, krby a kachlíky u více jako 80 vystavovatelů, tepelná čerpadla u 34 firem, fotovoltaickými články u 17 vystavovatelů, tepelně-izolační materiály a zateplovacími systémy u 33 apod.

Na Infothermě 2010 si organizátoři vzali za cíl upozornit především na prvopočátky možných úspor. Dnešní zateplování objektů, výměny oken i otopných systémů jsou většinou jen nápravou dřívějších chyb. Mají se zde mimo jiné představit zásady nízkoenergetické a pasivní výstavby, nové izolační materiály, termoizolační okna, větrací systémy, rekuperace apod. Upozornit by výstava měla také na stále nedoceněné dřevo jako stavení materiál, především pro nízkoenergetickou a pasivní výstavbu.

V rámci odborného doprovodného programu je naprogramu deset přednášek a seminářů věnovaných především úsporám energie, využívání obnovitelných zdrojů a možnostem získávání dotací a subvencí na tyto akce. Tak jako každoročně, bude součástí výstavy rozsáhlé poradenství. V osmi samostatných stáncích budou představitelé ministerstev, státního fondu ŽP, VŠB TU Ostrava, zemědělské a lesnické školy, Výzkumného energetického centra VŠB TU Ostrava, Ligy ekologických alternativ, odborných svazů, asociací, cechů, odborných společností, agentur, Hospodářské komory a dalších poskytovat konzultace k technickým a legislativním otázkám, stejně jako k možnostem získávání státních a evropských dotací na úspory energie, vytápění a na další aspekty, které mohou za ekonomicky dostupných podmínek ovlivňovat tepelnou pohodu příbytků.

Na předcházejících šestnácti ročnících se na Infothermě prezentovalo 3 825 domácích a zahraničních firem a organizací a výstavy navštívilo 394 990 zájemců. Výstavu a doprovodné akce pořádá Agentura INFORPRES, z Frýdku-Místku.

Vše o výstavě a odborném doprovodném programu na www.infotherma.cz

Infotherma 2010 je první letošní větší akce v ČR z našeho kalendáře v magazínu IT Dům (o kalendáři viz: Jak zde v kalendáři zveřejnit událost).

 

infotherma

AddThis Social Bookmark Button