IT Dům

magazín: Inteligentní dům

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Panasonic představí na olympiádě kompletní portfolio svých 3D videoproduktů

Email Tisk PDF

2009-roo-exterior-evening_24original-BGsmPanasonic se jako oficiální olympijský partner v kategorii zvukových a obrazových zařízení chystá představit na nadcházející olympiádě ve Vancouveru kompletní portfolio svých 3D produktů – 3D plazmové televizory v plném vysokém rozlišení Full HD, 3D Blu-ray přehrávače i 3D profesionální videokamery.

Plazmové televizory s NeoPDP obrazovkou byly zvoleny proto, že jako jediné z dnes dostupných technologii dokáží zobrazit obraz v plném vysokém rozlišení zvlášť pro levé a zvlášť pro pravé oko – rychlost odezvy je totiž u plazmových TV 2000x vyšší než kterýkoliv LED a LCD televizor, což je pro 3D obraz a potažmo pro sportovní přenosy zcela stěžejní vlastností. Proto jsou pouze plazmové TV schopny zobrazit 3D obraz v plném vysokém rozlišení (Full HD) bez rozmazání, uvedl Panasonic v tiskové zprávě zveřejněné v těchto dnech.

2009-roo-exterior-evening_24original-BGs

Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010
(© VANOC/COVAN)

V rámci marketingových aktivit Panasonic už začátkem listopadu spustil blog, na kterém mohou blogeři z celého světa bojovat o jedno místo v hledišti nejvýznamnější sportovní události roku. Obyvatelé Vancouveru i návštěvníci OH se dle zprávy také mohou těšit na živé přenosy v 3D rozlišení, vysílané v unikátním 3D Full HD kině Panasonic přímo v David Lamp Park.

emblem-launch-2_54original-cFs

Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010: slavnostní představení emblému -
příležitost pro živý přenos ve 3D
(© VANOC/COVAN)

V souladu se svou dlouhodobou strategií společnost během olympiády nezapomíná na otázku ochrany životního prostředí. Jedním z hlavních témat ZOH, která vyhlásil organizační výbor olympijských her ve Vancouveru (VANOC) za podpory UNEP (United Nations Environment Programme), je udržitelnost. V důsledku toho byla zavedena opatření na snížení negativních dopadů olympiády na životní prostředí. Panasonic se tyto záměry chystá podpořit i vlastními environmentálními programy. Jako oficiální partner se bude podílet na sponzorování videosoutěže „Do You Part – VANOC Sustainability Video Contest“ (Přispěj svým dílem – Videosoutěž udržitelnosti VANOC), která je zaměřená na kanadskou mládež ve věku 13-24 let a podporuje environmentální aktivity dětí prostřednictvím tvorby videozáznamů.

Společnost se také se zapojí do jedinečné iniciativy zaměřené na kompenzaci vyprodukovaných emisí CO2 , kterou zastřešuje kanadská společnost Offsetters. Panasonic poskytne finanční kompenzaci 416 tun emisí CO2, což představuje odhad celkového množství CO2, které vyprodukuje při realizaci svých činností na OH. Poskytnuté prostředky budou využity na financování programů zelených technologií, speciálně navržených pro tyto OH, díky čemuž Panasonic reálně přispěje k záměru VANOC dosáhnout „uhlíkově neutrálních olympijských her“. .


greece001001014_86original-XKs

Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010: olympijská pochodeň z Řecka
(© VANOC/COVAN)

Zdroje:

www.panasonic.cz

www.vancouver2010.com


vancouver2010-mascots-cartoon_30original-Hws

Zimní olympijské hry ve Vancouveru 2010: maskoti
(© VANOC/COVAN)

AddThis Social Bookmark Button